Автор Тема: Lubuntu 12.10 проблем с browser-ите  (Прочетена 1216 пъти)

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Lubuntu 12.10 проблем с browser-ите
« -: Feb 18, 2014, 17:22 »
Здравейте. Инсталирах Lubuntu 12.10 и имам много странен проблем с web browser-ите. Пробвах Chromium, Mozila Firefox, Opera и Midori, но при всички имам нещо като забиване на страниците. Все едно интернет връзката ми е много слаба или направо я няма. Започва да зарежда и или се "влачи", или направо спира. facebook.com и abv.bg се искат по 4-5 refresh-a, за да ги зареди. Дори при Google зарежда след 10-15 сек. "лаг", а при резултати от изображения не може да зареди нормално повече от 20-ина изображения?! Като цяло няма страница, която да я зарежда на 100% нормално. В същото време Transmission-a поддържа постоянна скорост на download и upload, а при Skype няма забавяне или недоставяне на съобщенията.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Lubuntu 12.10 проблем с browser-ите
« Отговор #1 -: Feb 18, 2014, 17:39 »
Проблем с DNS-ите? Провери съдържанието на файла /etc/resolv.conf и се увери, че си задал DNS-и, които работят добре, а може да пробваш и DNS-ите на Google - 8.8.8.8 и 8.8.4.4.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Lubuntu 12.10 проблем с browser-ите
« Отговор #2 -: Feb 18, 2014, 17:53 »
А пинговете до тия сайтове как са ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Re: Lubuntu 12.10 проблем с browser-ите
« Отговор #3 -: Feb 20, 2014, 20:17 »
След инсталиране на update-ите проблемът се реши "от самосебе си". Надявам се само да е за постоянно, а не временно. :)
Активен