Автор Тема: Настройване на LAMPP 1.7.3a  (Прочетена 1148 пъти)

shark5

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Настройване на LAMPP 1.7.3a
« -: Sep 12, 2010, 16:55 »
Здравейте!

Значи не знам от къде да почна, дори не знам дали това е разделна, но пиша с надеждата някой разбиращ от проблема ми да помогне.

Та да не се бавя, а направо към проблемите и начини за настройване на LAMPP-a..

Значи малко разясняване.. Сложих аз LAMPP и сложих сайта ми за запознанства реших да тества и всичко беше перфектно и викам си аз "Супер", но пробвах да кача снимка и ми даде грешка, а тя беше следната

Код:
Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1384 bytes) in /opt/lampp/htdocs/photos.php

Това на 100% не е от сайта, защото под Windows тест сайта нямаше никакви проблеми. Реших да се консултирам със човек по-напред с материала и ме посъветва да погледна php.ini да потърся upload_max_size и да му задам по-голям разбер, но когато погледнах беше на 2М, а аз искам да кача снимка 1М, тоест не беше от това и човека нямаше идея от какво може да е. Питах втори, той ми каза да използвам вграденото апаче+mysql и там какво си ми върви със Slackware 12.2 та стана време за phpMyAdmin инсталиран всичко апаче пуснато,php пуснат всичко. Тръгвам да се логвам и ми изписва грешка, че да си проверя PHP-то за mcrypt, търсих ли.. търсих и тук четох и в гугъл и нищо не намирам за решение на моят проблем, накрая реших да пусна аз тема. Та като цяло, търса човек да настрои php.ini или ако знае от какво може да е проблема описан по горе за размерите на снимки, да помогне. Ще съм му много благодарен.

Благодаря и лек ден. :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Настройване на LAMPP 1.7.3a
« Отговор #1 -: Sep 12, 2010, 17:06 »
Ми в интернет пише да си сетнеш memory_limit, променливата в php.ini файла, на 20MB примерно и после да рестартираш апача. Ако не подейства в photos.php сложи:
Код
GeSHi (PHP):
  1. ini_set("memory_limit","20M");

http://www.wallpaperama.com/disp-post83.html
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

shark5

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Настройване на LAMPP 1.7.3a
« Отговор #2 -: Sep 12, 2010, 20:01 »
Бях го намерил това, но вече бях омазал линукса. Мерси много братл, жив и здрав да си!!!!

Та това ме наведе на мисълта, защото един приятел ми каза, че гол линукс е като гол windows. Тоест ако не съм пуснел iptables и syn cookies, файда няма. Та въпросът ми сега е.. как да пусна тези 2 неща?? :)

Пускам тук въпроса, поради причината, че да не флоодя със нови теми форума.. :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Настройване на LAMPP 1.7.3a
« Отговор #3 -: Sep 12, 2010, 20:03 »
А може да пробваш и търсачката на форума.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Настройване на LAMPP 1.7.3a
« Отговор #4 -: Sep 12, 2010, 22:38 »
Дай да видим този сайт...

Това с защитите с flood е разисквано многократно тук. Linux е много по-сигурен на първо четене, но ако те пробият някак си и може да минат месеци или години (реален случай) докато разбереш... При Windows има повече дупки, но ако си по-образован и по-бързо ще се справиш. Под Linux някак самата опасност по-трудно се забелязва и може да остане и незабелязана...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Как да направя lampp системен
Настройка на програми
wasil2007 2 979 Последна публикация Apr 09, 2007, 21:03
от wasil2007
Отностно XAMPP (lampp)
Настройка на програми
Opaa 2 1111 Последна публикация Nov 10, 2009, 15:54
от Opaa
Lampp бъгня...
Настройка на програми
katsar0v 27 2584 Последна публикация Aug 28, 2010, 17:48
от Evergreen