Автор Тема: Instalaciq na Debian  (Прочетена 1771 пъти)

beginner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Instalaciq na Debian
« -: Jan 06, 2005, 20:51 »
Здравейте от скоро ползвам Линукс.Значи първия линукс който сложих  беше slackware 8.1 с него нямах никакви проблеми при инсталацията.След няколко седмици реших да ползвам Debian.Прочетох малко за инсталацията му започнах да инсталирвам Debian woody 3.0 който беше на 3диска.Ясно ми е че първо се инсталирва base system така и направих сичко 6 до тук.... след това base-config и ме питаше за разни работи стигнах до момента че не можах да разбера как да окажа да ползва другите 2сд-та искам да оточня че аз оточних смисъл зададох на apt-get  да ползва cd-rom и имаше една команда с която се добавяше и cd-roma в някакъв файл.До тук го правя както трябва мисля поне от книгата го правя.Така и не можах да почна да се записват пакетите от другите 2сд-та незнам защо пиши ми някаква глупост за медията.Знам че има и друга алтернатива нетинсталция но не искам така просто искам да видя каде бъркам.Надявам се някой ако има представа каде или какво бъркам да ми помогни.Незнам казаха ми че инсталцията на слак-а била по трудна на мене ми се стори по лесна отколкото на дебиан.Надявам се да ми помогнете отново.Благодаря!
Поздрави.....
Активен

beginner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Instalaciq na Debian
« Отговор #1 -: Jan 06, 2005, 20:56 »
искам да се извиня на администраторите заради заглавието че не е на кирилица.Съжалявам няма да се повтори.
Поздрави.
Активен

  • Гост
Instalaciq na Debian
« Отговор #2 -: Jan 06, 2005, 21:10 »
man apt-cdrom, slegash CD-to
apt-cdrom add
apt-get update
slagash drugoto i pak taka... polse apt-get install ili upgrade i to ste ti si poiska syotvetnoto CD, 4eti kakvo ti pishe v command line-a.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
kakwo se prawi predi instalaciq
Настройка на програми
joro4 2 2254 Последна публикация Oct 18, 2002, 10:21
от thenext
instalaciq na XMMS 1.2.10 na Red Hat 9.0
Настройка на програми
orto 3 1976 Последна публикация Mar 25, 2004, 09:06
от orto
KDE Instalaciq?
Настройка на програми
usercho 1 1653 Последна публикация Apr 18, 2004, 20:09
от zazzko
Instalaciq na Mandrake 10
Настройка на програми
samzliya 0 1353 Последна публикация Jun 20, 2004, 18:14
от samzliya
instalaciq na red hat 9
Настройка на хардуер
vihronrav 2 1743 Последна публикация Sep 07, 2005, 14:20
от vihronrav