Автор Тема: Проблем с USB мишка  (Прочетена 2700 пъти)

drumzz

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Проблем с USB мишка
« -: Jan 30, 2010, 14:29 »
Здравейте,

Имам странен проблем с usb мишката си както си работи и изведнъж прекъсва за 5 секунди това се случва през 5-10 мин.Смених мишката на друг usb порт и нямаше проблем, но не искам един от usb портовете ми да не бъде използваем.Мишката не съм я плъгвал и ънплъгвал често че да е изгорял usb порта.С Убунту 9.10 съм и след един ъпдате който искаше рестарт се получи този проблем с прекъсването.Как може да бъде фикснато това?
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с USB мишка
« Отговор #1 -: Jan 30, 2010, 14:39 »
ако е от порта виж това:
http://www.linux-usb.org/usbtest/
не съм го пробвал де!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Проблем с USB мишка
« Отговор #2 -: Jan 30, 2010, 15:44 »
Мишката не съм я плъгвал и ънплъгвал често че да е изгорял usb порта.

USB портовете по проект са hot-plug. Това означава, че не може да изгори при вкарване или изкарване. Даже е препоръчително  да се вкарва при включен компютър. Тогава кернела иничиализира USB устройството.

Следи какво дава dmesg. Наблюдавай го при вкарване на мишката и при когато ти даде проблем. Много често проблемите са от бъгав биос при ACPI.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

drumzz

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Проблем с USB мишка
« Отговор #3 -: Jan 31, 2010, 19:31 »
хах! Проблема е в мишката и на новия USB порт започна да прави същото и забелязах, че става когато се притисне кабелчето и.Вдигнах кабелчето на мишката нагоре и лазера спря да работи, когато го мръднах надолу пак започна да работи.Прекъснал се е кабела и то точно на входа на свързването на мишката.By the way на предишния ми лаптоп бяха ми изгорили един USB порт.Бях под Windows и един френд извади usb mp3 плейъра си без "safely remove device"  и когато опитах после да включа USB HDD или някое друго USB устройство порта не го разпознаваше.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Проблем с USB мишка
« Отговор #4 -: Jan 31, 2010, 23:51 »
Оффф ама сте разбирачи.

Това "safely remove device" означава всичко което все още е кеширано да се запише върху flash паметта така че да нямаш загуба на данни. Отговаря на линукското umount и няма нищо общо с това да ти се развали порта или не.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.