Автор Тема: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???  (Прочетена 13588 пъти)

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Здравейте! Пускам тази тема защото мисля, че доста хора ще. им бъде интересно.Преди време видях да тази разтработка на, чест прави , български потребител на линукс т.н. Flat TC. Писа ми самия разработчик и след като разгледах възможностите и видях че наистина е много удобна за работа, лесна и разбираема. И така, за да работи този пакет изисква линукса да е пачнат в IPCLASSIFY, IPMARK и IPSET и разбира се подходяща верссия на iptables. И така , реших да пробвам. Линуска ми е Slackware 13. Свалих ipset то сайта на нетфилтер, там е указано как да се инсталира,  става и без прекомпилиране на ядрото. Само дето иска iptables 1.4.4  или по-голяма.Проблема е че по никакъв начин не мога да инсталирам IPCLASSIFY. Този пакет е направен да се инсталира като разширение на patch-o-matic.Добре, свалих един от новите, копирах където трябва IPCLASSYFY ,после ./runme ....  и като му посоча сорса на iptables  ми казва че тази версия не е за него???? свалих най новия POM,  той даже е празен , няма нито едни пач, сложих пакета в /patches,  свалих и iptables версия малко преди POM и пак същата.В интернет има описание как да се инсталира но с iptables 1.3.8 i POM от 2007 година точно версията не си спомням. Е да ама за кавко да минавам на по стара версия и на ipset i на iptables. Още повече че iptables 1.3.8 няма от готините екстри като - connlimit, CLASSIFY и още доста други който вече е ядро 2.6.х.х и iptables 1.4.х.х  си ги има врадени.Въпреки всичко реших поне да пробвам как работи и свалих тези версии.POM тръгна, хареса си iptables 1.3.8,  пачна си ядрото:), и после make menuconfig ..... маркираш новия IPCLASSYFI и старт на комплицаията но какво става ??? точно като дойде този модул да компилира и край, компилатора дава грешка и спира процеса. Или не е за кърнел 2.6 или не знам защо.Ще ми е интетрсно ако някой от вас се е сблъсквал с това да сподели своя опит.Идеята ми е да може да се подкара ако може въобще Flat TC  с IPCLASSIFY,IPMARK, Iptables 1.4.4 =>   и кърнел поне 2.6.29.5 (мисля че с този идваше Слак 13).
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #1 -: Jan 27, 2010, 17:15 »
Последно подкарвах, IPCLASSIFY, ядро 2.6.27.7, iptables v.1.4.3.2, ipset 3.0, patch-o-matic-ng-20080805

ipset даваше грешка за липсващи .h файлове - оправя се лесно <asm/GRESHKA.h> => <linux/GRESHKA.h>

IPCLASSIFY май съм го променял пак (вече не помня) заради промените в netfilter. Качвам пач-а тука за всеки случай.
Слагаш го в pom/patchlets и пускаш ./runme IPCLASSIFY
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #2 -: Jan 27, 2010, 17:27 »
добре пак ще пробвам! кажи само кой patch-o-matic.ng  да използвам. ще опитам със iptables1.4.6, проблема беше че като пусна /runme IPCLASSIFY пъров ме пита за директорята на сорса на линуска, давам му я и е ок, после ме пита да сорса на iptables  и тогава идва проблeме,казва ми че тази iptables  не е за него и спира скрипта?? как да заобиколя тази проверка, какво не харесва на сорса на iptables
Активен

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #3 -: Jan 27, 2010, 17:28 »
ooooo извинявай ти си го написал  кои pom да позлвам, ще опитам и ще пиша тук
Активен

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #4 -: Jan 28, 2010, 12:01 »
Здравейте отново.Е пак не става, след като пусна ./runme ... и като ме попита за сорса на iptables  и ми пише: /usr/src/iptables doesn't look like a iptables source code directory to me"  ???? какво ли бъркам. вече не ми идва нищо на ум????
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #5 -: Jan 28, 2010, 12:05 »
Нали видя коя версия на iptables съм ползвал - не е случайно ;)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #6 -: Jan 28, 2010, 12:21 »
и аз съм същата , Slackware 13  си идва с нея точно с iptables-1.4.3.2, сорса го копирах в /usr/src/  от инсталационото DVD. даже сега пак за проверка като напиша  iptables -V точно това си ми изписа - iptables v1.4.3.2 ??? точно отзи и POM свалих 20080805 ???? само ядрото е друго но едва ли е от него. правя го точно както си описал, копирам IPCLASSIFY в дир. /patchlets  и после /runme IPCLASSIFY иии все не харесава сорса на iptables??? трябва ли нещо друго да се прави, да се редакрира някой скрип или нещо такова?
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #7 -: Jan 28, 2010, 12:34 »
Мани го тоя ПоМ - копирай ръчно от IPCLASSIFY в iptables и kernel сорс директорията (по директории) - в общи линии това прави ПоМ-а.
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #8 -: Jan 28, 2010, 12:39 »
:)) лесно ти е на теб защото явно си доста навътрте в нещата, това никога не съм го правил, дали ще се справя? то нали на доста места и се копират неща и се редактират и файлове и т.н.?
Активен

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #9 -: Jan 28, 2010, 12:49 »
Здравей пак, вече сигурно доста те отегчих! сега разгледах мнгоо внимателно IPCLASSISY . мисля че се орентрирах, поне кой файл къде да отиде, само две неща не мога да включа. 1. нали трябва когато пиша make menuconfig - да избера вече IPCLAASIFY  , да го маркирам като модул , как да се пoяви там, не трябва ли да се редакрира файл или стартира скрип и 2 същото за iptables, нали като му пусна после прекомпилация трябва да знае за новия модул IPCLASSIFY ??? по този начин ако стане мога и IPMARK да сложа, въпреки че май няма да ми трябва?
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #10 -: Jan 28, 2010, 12:59 »
Пробва ли?
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #11 -: Jan 28, 2010, 13:02 »
не съм още, че имам и малко работа, добре де ще копирам файловете на точните места, трябва ли да редакрирам .config  в /usr/src/  иначе как новата комплицая на ядрото ще разбере?
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #12 -: Jan 28, 2010, 13:13 »
Копирай файловете и конфигурирай с menuconfig
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #13 -: Jan 28, 2010, 13:13 »
добре това ще направя, само сега тичам да хапна и после веднага ще пиша.
Активен

manbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Инсталиране на Flat TC под Slackware 13 ???
« Отговор #14 -: Jan 28, 2010, 13:55 »
върнах се! копирах всички файлове както са по дирректорийте.Само не знам каков да правя с два файла: Kconfig.ladd i Makefile.ladd   ????
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Slackware QT проблем
Настройка на програми
kikcho 1 4257 Последна публикация Nov 11, 2002, 08:48
от mrvoland
Debian i flat tc
Хардуерни и софтуерни проблеми
cna 8 3112 Последна публикация Feb 05, 2008, 15:51
от cna
Flat tc + pppoe server
Хардуерни и софтуерни проблеми
cna 6 3271 Последна публикация Feb 01, 2010, 00:27
от samiboy
проблем с Flat TC
Сървъри
manbg 0 1547 Последна публикация Jan 22, 2010, 20:57
от manbg
flat tc
Хардуерни и софтуерни проблеми
samiboy 0 929 Последна публикация Nov 07, 2012, 08:16
от samiboy