Автор Тема: Кабинетът променя закон, за да уреди завзети писти над Банско  (Прочетена 3104 пъти)

Mitaka

  • Гост
Абе и аз гласувах за "сегашните", ама нещо изобщо не ме кефят... и не бих дал гласа си за тях отново.
Ама няма и алтернатива... за това - предпочитам невалидния глас.

То това е един омагьосан кръг - едни и същи хора в парламента от 20 и повече години, само сменятимената на партиите.
Иначе за "сегашните" предвиждам съдбата на ндсв.
Лошото е, че както се очертава на хоризонта ще останат старите педерунгели бсп-дпс, с някое и друго протеже около тях, колкото за плънка.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Тогава разбирам...и аз не съм доволен. Обаче за мен невалидният глас не е опция. Това чисто и просто означава да изберат някой друг идиот. Когато го отнеса поради каквато и да било причина, предпочитам да приемам вината като (донякъде) собствена, вместо някой друг да ми е виновен.

"Педерунгелите" дпс-бсп...също така не съм особено голям оптимист за тях. Скоро ще почнат да се ядат за оределите им капитали. В дпс-то почнаха, скоро ще стане и при другата сбирщина от фамилни кланове.

В крайна сметка тези неща са нормални. Както казах бедна държава, с много никакви традиции....въобще не виждам защо човек би следвало да гласува импулсивно или следвайки някакви си идеологически виждания. В смисъл, аз принципно ненавиждам социализма като една супер малоумна и сбъркана система, при все това бих гласувал за БСП ако можеха да изкарат изгодна програма. Плюс това те са точно толкова социалисти на практика, колкото и ГЕРБ са дясна партия.
« Последна редакция: Jul 02, 2011, 01:01 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Безкрайно тягостно е, че трябва всеки път да избираме "най-малкото зло" и да гласуваме за тез. Нямам идея, какво може да се направи. И дали може изобщо нещо да се направи
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Безкрайно тягостно е, че трябва всеки път да избираме "най-малкото зло" и да гласуваме за тез. Нямам идея, какво може да се направи. И дали може изобщо нещо да се направи

Не си и помисляй да си го помисляш повече! Толкова неща могат да се направят. Просто ни трябва въображение. Представи си следното - всеки човек държи да си взима касовите бележки. Или пък ... хората не се примиряват, когато ги тъпчат.

Не очаквай системата да се смени от веднъж и от горе на долу. Трябват ни здрави основи.

Представи си още следното ... тия 240 хрантутника вместо да идват в София, да са си в районите, където са избрани. За да са по-близо до хората. Технологиите го позволяват. И да не им се отпускат служебни коли. Нека пътуват с градския транспорт или с междуградския - влакове, автобуси.

Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
@luda_glawa тази твоята малка революция до никъде няма да доведе. Идеи колкото искаш - реалностна реализация 0%.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
@luda_glawa тази твоята малка революция до никъде няма да доведе. Идеи колкото искаш - реалностна реализация 0%.

Дали? ;)

Виж този откъс и помисли над него - тук
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Човек, ти някога заставал ли си пред камера и да кажеш: "Това и това не е редно, това и това става в България" - защото аз съм го правил и резултата не беше такъв какъвто очаквах.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Човек, ти някога заставал ли си пред камера и да кажеш: "Това и това не е редно, това и това става в България" - защото аз съм го правил и резултата не беше такъв какъвто очаквах.

Не съм. Но да ти кажа ... не ми е ясно какво си очаквал да се случи.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Не очаквай системата да се смени от веднъж и от горе на долу. Трябват ни здрави основи.

Оптимист :) То целият свят гори, а ние ще изграждаме здрави основи. Проблемът е че народът в България няма да издържи още много. Въпрос на време е революциите от Северна Африка да се прехвърлят и в Европа. Има една интересна новина от Гърция - гръцката армия обяви че подкрепя протестите, следователно може да се очаква да падне първият от кървавите диктаторски европейски режими  >:D
Цитат
Greek Army Threatens Military Coup Saying “We Will Not Be Sold To Foreign Powers” Ahead Of IMF Bailout Loan Vote Sparking Fears Of Military Uprisings And Civil Wars Spreading Across Europe. Military Officers And Police Forces Are Now Joining The Protests.

И едно интересно видео за Испания
« Последна редакция: Jul 03, 2011, 16:37 от nifelheim »
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

Mitaka

  • Гост
Проблема е, че българина е овца.
Съжалявам, че го казвам, но е така.
Мачкат го, казват му в очите да ходи да сее картофи, да пасе овцете, сравняват го с куче, а той пак боготвори този, който му го казва.
Ако утре педеройко педерисов излезе, и каже, че се налага да забрани пътуването зад граница, за да опази икономиката знаете ли какво ще стане? НИЩО! Абсолютно нищо! А онези, които се осмелят да излязат на протест ще бъдат посрещнати от банда терминатори, които ще ги разхвърлят на бързо - родната милиция ни бие.

педеройко бил най-малкото зло... ГЛУПОСТИ! Това може да го каже само човек, който следи единствено медийните му изяви, и не знае някои подробности за него. Не знае кой е собственик на фирмите, които "правят магистрали", не знае кой обира всичко... по-голямо крадене от това, което се случва в момента никога не е било. Малко е съпоставимо с правителството на мадридското говедо, но само малко.

А в същност, както казах и по-рано - до момента са завършени едни 20 км, път, които се водят магистрала. И тя излезе на българина точно по девет милиона и половина ЕВРО. Или 190 МИЛИОНА ЕВРО. При нормална цена малко под 50 милиона. Нормална, но пак много завишена.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Mitak от една страна си прав от друга не, но принципно споделям мнението ти. Какво имам предвид? Проблема не е че повечето хора са "овци", проблема е, че хора като теб, мен и gateway и т.н. които осъзнават какво става не съумяват или не могат да се организират за организиран отпор на всичко това, това е проблема. А тези хора не са малко на брой, да не са мнозинство, но са достатъчно, за да променят системата  (дори да са 5-10% това в абсолютно изражение е доста). Та тези, които знаят и искат нещо да се промени не са готови да жертват от времето и енергията си за общото добро, и съответно се получава въртене в омагьосан кръг, в който всичко се възпроизвежда, а ние седим и псуваме/само обсъждаме/ колко сме прецакани и как всички са овце, и нищо не правим.
Няма начин, ако искаме нещо да се промени "добрите хора" ще трябва да се организираме и заедно да се опитаме да помръднем статуквото. Един човек определено лесно може да бъде смачкан, но когато знаеш, че зад теб седят стотици/хиляди това е доста по-трудно, а и дори да стане друг ще те замести.
Докато не се създаде силно обществено мнение и нетърпимост, и то тотална към всичката тая простотия и корупция, няма нищо да се помръдне и нито една реформа няма да успее да промени кой знае колко. Трябва да се създаде толкова силно обществено мнение, че то да виси като дамоклев меч над главата на всеки политик/бюрократ, че когато въпросния политик се издъни да знае, че това е края и ще следват тежки санкции във вид на обществено порицание и съдебно преследване. Тогава съм сигурен, че държавата ще поеме по правилния път и ще има някакъв шанс нещата да се променят в добра посока.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Специално за Mitaka и luda_glawa
 ;D

(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)(Thumbs UP)  ;D >:D [_]3
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)