Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198685 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #690 -: Jul 18, 2020, 00:20 »
Ще купя блажна от „Оргахим“ Русе и ще боядисаме. Това да им е проблема :P
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #691 -: Jul 18, 2020, 01:16 »
Ще кажа нещо сериозно, без да се шегувам. Опитвам се да обясня на всеослушание, че между добър управник и „готин пич“ има огромна разлика.

Може да не ви се вярва, но аз като студент бях „звезда“. Бях душата на компанията. Увличах хората около себе си. Всички ме „искаха“.

И до днес, двадесет години по-късно ще се намерят преподаватели, които ме помнят. Бях популярен не само в студентски град, ами и в аудиторията.

Но аз съм безработен. Може би е временно. Досега винаги е било временно. Но реалността е, че съм провален в кариерно развитие. И никой не ми е виновен. Сам го направих. Може да е оправдание, че съм целял други неща, но си е факт.

В същото време свития и невзрачен Влади се бори за титлата най-добър финансов министър на всички времена. И не се шегувам. Резултатите му са умопомрачителни. Сигурно съвсем ще изтръпнете, като кажа, че подгласник му е „великденчето“ Милен.

А преподавателя, човека по чиито учебници съм учил в техникума, брилянтния учен, светилото, пред което всички благововеем, единствения, неповторимия Гечев, е непоклатимо и неоспоримо най-лошия министър във всичките 1 300 години + още 5 000, ако вярваме на „Джафар терихи“. Заслужава набиване на кол. Единствения по-лош министър от него е Румен Овчаров, но той никога не е бил финансов министър.

Значи Влади, на който не помня да съм му отделил повече от веднъж да общуваме, е на върха, а аз дето бях „яката работа“ съм на дъното. А Румен Гечев е дори по-зле от мен, колкото и да е невероятно. Това е положението. Света е нещо различно от това, което си мислим.
« Последна редакция: Jul 18, 2020, 01:33 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #692 -: Jul 18, 2020, 02:03 »
Той и Доган докара до там една камара хидро инженери да си скъсат дипломите, сега прави показно в Енергетиката (че то с Философия къща не се храни) - ама то в БГ всеки работи това дето най-малко разбира.
Сега ще разглеждат закона специално заради неговата ТЕЦ
https://www.vesti.bg/bulgaria/zameniat-studeniia-rezerv-s-nov-mehanizym-6112434


Ключовата дума е да познаваш правилните хора - за Влади - ДПС и БСП (сигурно и някоя друга свирка е направил). Ха обясни как от студентската скамейка все в минестерствата е работил, а ти си учил как се менажират фирмени финанси - човека действа на държавно ниво.
А, че е успешен финансов - как няма като Европа налива кинти като за световно (фондове и фондчета) и неговата работа е само да вика "Няма". Всички финансови /данъчни закони (плоски и неплоски) и наредби са направени от други преди него, Лева е вързан твърдо за Еврото. Никой предшественик е нямал този лукс.
Представи си ако беше качествен министър (да внимава с ЕС и да не се заиграва с Путя) с толкова кинти къде щеше да е България (хинт- поне 3 Млрд отгоре ако бе казал не на Белене и кой знае колко за разните потоци дето сега ще ги пишем в графа "бегАли", а колко инвеститори изгонихме/изпуснахме заради корупцията).
Тоя министър ако нищо не прави, далаверата ще е по-голяма. Хората дето разбират работят по западните финансови институти вместо да лицат задници, та да си купят един апартамент (Владко и апартамента е не негов). То затова няма и кой да поведе протестите - само мушмороци.

Някога ако случайно изберат свестен министър - тогава ще се види истинския резултат, ама дали.
« Последна редакция: Jul 18, 2020, 02:11 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #693 -: Jul 18, 2020, 02:10 »
E не. Белене е минимум двадесет. Няма как да се вкара в три. И преди двадесет години, пак нямаше да е три. Най-вероятно с лихвите ще стане около тридесет, но поне засега ги изчисляват на не повече от двадесет. Няма нищо по-скъпо от ядрена енергия. Не гледай Козлодуй. Тая централа е строена по соц-а и платена в преводни рубли. Меркел не е тъпа и не случайно не ще атомни централи. Франсетата са друга бира (по-скоро вино). Те си имат национален производител и си го защитават.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #694 -: Jul 18, 2020, 02:14 »
С тази ми пожелателна писаница искам да кажа, че проблема не е в теб мой човек, а сме се родили в неправилната държава и всички плащаме за това дори да ти се струва, че не е така.
Само с учене и/или работене нищо не се постига.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #695 -: Jul 18, 2020, 12:07 »
Разказа на битото момче:

https://eurocom.bg/show_videos/shows/EVRO-DIKOF/17-07-2020_EURODIKOFF_PART-1_WEB.mp4

Започва на 15:00. Тук за разлика от тубата, не могат да се дават променливи по get от сорта на t.

Въобще не е бит само той, както твърдеше актуалния гл. секретар на МВР. А той и за него не признаваше. Макар да звучи странно, че той говореше за 15 ранени полицаи. Ако има 15 ранени полицаи, колко ранени протестиращи има? Сигурно са над сто. Това са мои думи. А думите на момчето за боклуците копои са стряскащи.

Точно в случая, няма как да пожелая приятно гледане. Няма да е приятно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #696 -: Jul 18, 2020, 12:26 »
Вече не помня, пуснах ли тази връзка:

Полицаи пребиват протестиращи срещу Бойко Борисов на 10 юли 2020
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #697 -: Jul 18, 2020, 13:13 »
Гога, не е важно, дали си добър или не. Дали си популярен или никой не те забелязва. Важно е, дали можеш да правиш свирки и да лижеш задници.
Това е положението.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #698 -: Jul 18, 2020, 16:04 »
С тази ми пожелателна писаница искам да кажа, че проблема не е в теб мой човек, а сме се родили в неправилната държава и всички плащаме за това дори да ти се струва, че не е така.
Само с учене и/или работене нищо не се постига.

Не писах онова предното, защото исках да се изкарам жертва. Не е така. Написах го заради нещо, което 4096 каза по-ясно. Много е важно, какви избори правиш в живота си. Това да си успешен в чуждите очи, съвсем не е равно чиста съвест.

А относно мен самия, аз наистина не съм жертва на една покварена система. Не съм го споменавал във форума, но преди дни отказах да започна работа (общо взето хубава и по която имам умения), с което загубих и регистрацията си в Бюрото по труда.

У нас не работи, който не иска. Не веднъж съм го казвал.

И дори в една толкова неуредена страна като нашата, който работи е добре. Парите не са много, но в никакъв случай не си беден. Не съм беден дори аз, безработния. Карам кола 2011-та (която изплащах докато бях на работа), пиша от сравнително доста мощен лаптоп (вярно подарен ми) и ползвам Интернет (вярно най-евтината опция). Милиарди хора, съвсем буквално милиарди хора по света, дори не могат да мечтаят за това, което имам всеки ден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #699 -: Jul 18, 2020, 19:52 »
Гогата можем да го изберем за финансов ако му гласуваме 6-мата от форума...

Хе-хе по последно преброяване сме деветима активно четящи в 42. Гласуването за темата завърши шест на две, плюс мен самия, общо деветима :P Или казваш, че двамата дето гласуваха темата да си остане в коша, не биха ме подкрепили. Платени провокатори. У-у-у-у-у!!!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #700 -: Jul 19, 2020, 04:35 »
Ами да почват тогаз веке да смнимат филма - "Седмият" (ако не броим ония двамата - геройски загинали...)

Автентична история как още от малък се е криел (по форумите) ама и никой не го търсел, и все викал "Кога ще дойде десети" и "Шъ видите вий тогаз", а може и за след десети да направят (продължение) как се запознава с другите партизани и форумни хъшове и най-вече с по-видните партизанки  :P
« Последна редакция: Jul 19, 2020, 04:40 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #701 -: Jul 19, 2020, 13:21 »
E не. Белене е минимум двадесет. Няма как да се вкара в три. И преди двадесет години, пак нямаше да е три. Най-вероятно с лихвите ще стане около тридесет, но поне засега ги изчисляват на не повече от двадесет. Няма нищо по-скъпо от ядрена енергия. Не гледай Козлодуй. Тая централа е строена по соц-а и платена в преводни рубли. Меркел не е тъпа и не случайно не ще атомни централи. Франсетата са друга бира (по-скоро вино). Те си имат национален производител и си го защитават.

   Прoектът АЕЦ "Белене" беше замразен през 1990 г.
Ако беше продължило строителството му,сега щяхме да имаме
2 работещи АЕЦ. Ако не бяхме влезли в евроГейския съюз
(или ако не бяха спрели 2 енергоблока на АЕЦ Козлодуй заради
малоумието на преговарящата Меглена Кунева),сега щяхме да
плащаме поне 2 пъти по-ниска цена на електроенергията.
АЕЦ "Белене" щеше да ни излезе под 10 млрд дойчемарки (под 5 млрд евро).
  Нямаше да има еко-педерастии от типа "въглеродни квоти" и т.н.
И,разбира се,нямаше разни тарикати да лапат от преференциални цени
на перки,фотоволтаици и тем подобни "ВЕИ" ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8797
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #702 -: Jul 19, 2020, 13:58 »
Първо не спряхме два, а четири. Останаха само пети и шести. Мегленчето е само една малка брънка в цялото нещо.

И ако не знаеш да ти кажа. Най-големи далавери не са с фотоволтаиците. На тях цената им падна до толкова, че почти всички са пред фалит. Например за мариците плащаш повече от колкото за фотоволтаиците. И още. Най-големи далавери стават точно с тока от АЕЦ. Значи щяхме да имаме двойно повече далавери в добавка на един растящ дълг, който не се обслужва и вместо пет, сигурно щеше да е петдесет вече, та ако ще и марки да бяха.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #703 -: Jul 19, 2020, 15:18 »
И тогава Доганчо вместо ТЕЦ, щеше да си има АЕЦ, а такива като тебе ще продължават да си мечтаят за евтин ток.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #704 -: Jul 19, 2020, 16:02 »
Първо не спряхме два, а четири. Останаха само пети и шести. Мегленчето е само една малка брънка в цялото нещо.

И ако не знаеш да ти кажа. Най-големи далавери не са с фотоволтаиците. На тях цената им падна до толкова, че почти всички са пред фалит. Например за мариците плащаш повече от колкото за фотоволтаиците. И още. Най-големи далавери стават точно с тока от АЕЦ. Значи щяхме да имаме двойно повече далавери в добавка на един растящ дълг, който не се обслужва и вместо пет, сигурно щеше да е петдесет вече, та ако ще и марки да бяха.

   Най-големите далавери са именно с фотоволтаиците.
Има централи,чиято ел.енергия се изкупува на 80 ст./квтч !
Логично,те са собственост на близки до властта (например
Цветелина Бориславова (да обяснявам ли чие гадже е тя ... ),
министри,депутати и т.н.).
   Виж си сметките за ток,там се виждат съотв. тарифи,цени,
и ще ти светне за какво иде реч.
И как пълниш гушата на горепосочените ...





И тогава Доганчо вместо ТЕЦ, щеше да си има АЕЦ, а такива като тебе ще продължават да си мечтаят за евтин ток.

   Няма как "Доганчо" да си има АЕЦ. Няма как да се приватизира,
веднага ще скочат от ЕК.
   По отношение цената на тока: Там,където еко-педерастията е
силна (пардон,има силни "зелени" партии) например в Германия,
има нацвъкани перки и фотоволтаици къде ли не,
цената на ел.енергията е абсурдно висока: това означава освен
всичко друго загуба на конкурентоспособност.
   Във Франция (там делът на АЕЦ е над 60 %),цената на
ел.енергията е доста по-ниска - т.е по-висока конкурентоспособност
на тяхната индустрия.
   Смяташ ли,че французите са глупави ?

« Последна редакция: Jul 19, 2020, 16:09 от spec1a »
Активен