Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 198761 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1215 -: Feb 05, 2021, 08:20 »
Тошо умря на осемдесет и кусур, а Тръмп е на седемдесет и четири май и е още жив. Може и да задмине Тошо, но е още не е. Аз дори бях забравил, че са му преливали плазма. Няма да казвам, че това преливане на плазма за мен е поредната идиотщина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1216 -: Feb 05, 2021, 09:26 »
Цитат
В този форум мисля, че не съм го споменавал, защото на такива лепят етикети antivacser. Но не вярвам във ваксините. Ваксините според мен са начин да се надлъгваш с природата. Ами не можеш вечно да го правиш. Природата ще победи. Всъщност мнението ми за ваксините сигурно е проличавало от няколкото пъти, когато сме си говорели за хомеопатия. Винаги съм казвал, че хомеопатия и ваксини на практика са едно и също и, че не вярвам в хомеопатията (като правилен път на развитие). От там е ясно, какво мисля и за ваксините.

не е истина, просто...

Всъщност, нямам желание да споря с никого, нито сили дори да се ядоствам като прочета нещо подобно. След всичко което изчетох през отминалите години в тоя форум мисля тихо и кротко да ви оставя да си бистрите каквото ви е на сърце и да се самоубеждавате колко сте прави.

Един съвет само, който и преди съм писал:

Преди да се опитате да си обяснявате света по ваш си начин, вземете да се запознаете с това което вече се знае. Ако не го разбирате, четете докато го разберете.

Поздрави на всички! [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1217 -: Feb 05, 2021, 10:34 »
Ваксините са си нещо чисто материално и помагат... Няма никаква мистерия.
Живеем в материален свят даден ни от Бога и ще не щем трябва да се съобразяваме с законите му.



Цитат
Тъпо е, че това изявление идва от инертен човек като мен, но инертността в науката вече не се понася. Тя не е мръднала на милиметър след Айнщайн. Само се твори глупост върху друга глупост.

И аз мисля, че не е мръднала. Или ако е мръднала е много малко. Няма никакви фундаментални открития от началото на века. Говоря за физика математика, химия. Нищо не вдявам от биология, гентетика и т.н. Там може и да има......Но най-лошото са догмите. Ако някой в науката изкаже различно мнение ще го унищожат...

 
« Последна редакция: Feb 05, 2021, 10:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1218 -: Feb 05, 2021, 10:47 »
Това, което казват противоваксинаторите е, че казват, че всички ваксини са вредни и, че нищо не лекуват. С някои от аргументите им мога да се съглася. Множество ваксини съдържат живак. Той е вреден във всякакви количества. На това Гейтуей (в друг форум, а не тук) наскоро ми каза, че съм бил поемал повече живак, ако съм ядял риба. И, ако наистина в магазините се продава риба, която съдържа живак, то тия хора трябва да бъдат съдени.

И всъщност отношението ми към ваксините е много показателно за обществото в Интернет. По всички позиции трябва да си или за, или против. Никъде няма средно положение.

Аз казах, че ваксините са ни помогнали да се преборим с много ужасяващи заболявания. Изброих трите най-тежки. Това е чудесно. Благодаря, но с това трябва да се спре. Не можем непрестанно да се надлъгваме с природата, защото това е игра, която обезателно ще загубим.

Ама ние го имаме случая точно в момента. Навъдиха се всякакви ваксини (не знам чул ли си, че има и кубинска и вероятно точно тя е най-добрата). Вируса мутира и ние отново налапахме хурката. Вирусите мутират по-бързо, отколкото можем да създаваме ваксини. Повечето мутации са „безвредни“, демек ваксината ще ги лови. Ама не е винаги. Този вирус успя за една година два пъти да мутира така, че да не го лови ваксина. А съвсем отделно, никоя от тези ваксини при нормални обстоятелства нямаше да е одобрена за употреба. Просто защото едно бебе, за да се роди трябват девет месеца. Иска си време. За ваксините това време е поне три години, като понякога и десет не стигат.

=*=

И последно. Това, че имаме различни мнения по различните въпроси е нещо хубаво. Казва се плурализъм. Никой от нас не знае и никога няма да знае пълната истина по който и да е въпрос. Затова са форумите. Събираме се, всеки си казва мнението, другия, ако не е съгласен, може да спори или просто да каже своето мнение и така.

Последното, което си написал, е много добро. Само, че разликата е, че се опитваме да четем различни неща и по различен начин. Един вярва в едно, друг в друго.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1219 -: Feb 05, 2021, 11:00 »
Не можем непрестанно да се надлъгваме с природата, защото това е игра, която обезателно ще загубим.
Целият ни живот е постоянно надлъгване със света. И да накрая губим играта и умираме...Я от старост я от болести....
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1220 -: Feb 05, 2021, 17:04 »
Ще прехвърля само по-съществените неща които (почти) никой не забеляза:
 - Гога имах предвид корпорациите (и техния непукизъм спрямо държавното управление)
 - Внимавайте вече каква ваксина си слагате/ви слагат (ако имате избор) щото вече не всички са еднакви и ако искате 50% защита давай к'ва да е, ако искате 80-90% погледенте пак ония препратки...
 - защо обърнах внимание на Геймстоп и борсите ами щото пак от ония прератки "Нито една компания не е тествала срещу реалните варианти /новите мутации/ на коронавируса." - е това какво е ако не е (с цел) игра на борсата и откъде знаят че "ама ако тестваме, на конкуренцията ни /на борсата/ ще са ефективни само на 50% а нашите ще си останат на 90%" - пак добре че не казаха че ще им се дигне от 90 на 95% - хахаха
 - и за финал - корпорациите правят нещата както им отърва щото местнинте им позволяват. Само два примера - наскоро разкопахме снагата на 'клета майка българия' само да заровим едни тръби дето не са и наши /или скоро няма да бъдат щото то т'ва нема изплащане/ и корпорацийката го направи само щото аборигените й разрешиха (при това и дойде ефтинко - не трябва да се купят всички аборигени а само управляващите т.е. само требаше там едно шкафче да се /на/пълни) и втория пример е напр. САЩ, обик. в договорите пише "важи за всички щати с изключение на Калифорния", където обаче за съвместимост с техните закони изискванията са още по-сурови /за корпорациите и по-добри за обикновените хора/ и там корпорацийките щът не щът спазват...
« Последна редакция: Feb 05, 2021, 17:07 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1221 -: Feb 06, 2021, 01:14 »
Само дето компаниите започнаха да бягат от Калифорния, а пък калифорнийци искат да сложат и данък/такса, ако напуснеш щата фор гууд
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1222 -: Feb 06, 2021, 08:55 »
Кат' казвах, че 99,999% от информацията е лъжа, все пак човек стига да иска, може да си вади изводи. Нека си поговорим за Калифорния. За обикновеното момче било юноша през деветдесетте, Калифорния е ето това:

https://youtube.com/watch?v=5wBTdfAkqGU

Пак апокалиптично (в стила на „Лудия Макс“), очевидно не е това. Обаче има очевидци, които могат да разказват. Почти преди година, целия свят беше затворен. Тогава любимото ми радио за рекламни съобщения (Дарик) от нямане на какво да прави, започна разговори с обикновени българи по целия свят. Имаше един от Флорида (да Флорида, не Калифорния), който се оказа добър познат на водещите. 

Лятото мъничко бяха отпуснали юздите, същия българин се оказа прибрал се. Дойде на живо в студиото с банда от други българи, с които са заминали заедно преди двадесет години, но в крайна сметка са се разпръснали по различни щати. Един от тях живееше в Невада. Този последния каза, че Калифорния е най-доброто място на света, рай. Водещия Дюзев, го попита, какво тогава прави в околията на Лас Вегас. Отговори, че LA също така е и много скъпо място. Там първо трябва да имаш значително пари за да се преместиш, а дори след като се хванеш на работа, едвам успяваш да свържеш двата края.

Със следващите примери ще бъда по-кратък. Дори без да предавам целия разговор, стана ясно, между колко информация трябва да навигираш, за да стигнеш до онова последно изречение в предния абзац.

Друг такъв възвращенец се оказа Ирина Асиова (бивш журналист, женена за продуцент). За бившите зрители на БИТ-ата телевизия, тя е познато лице. Есента Сашо Диков през Spybook надуши, че се е прибрала и веднага я покани. Тя каза, че в Калифорния е невъзможно за живот, филми не се снимат и престъпността е скочила. За икономистите това са симптоми на болест, която наричаме стагнация.

В дните след като Байдън беше избран за президент, започнаха новини, че технологични гиганти се местят от Калифорния в Тексас. Хилъристите (един от които е познатия ни Чертичка) започнаха да подскачат от удоволствие, защото това ще направи щата син.

Надявам се е ясно, какво се опитвам да кажа. Калифорния навлиза в дълбока криза, а дори без нея е трудно да си там. Седят там заради териториални предимства, демек мястото им осигурява определени достъпи. Но тръгне ли да потъва кораб, то мишките го напускат. Това не може да бъде обяснено на облъчените, колко е добра Хилари. Даже ще ги подсили в заблудите им — Тръмп е виновен.

Нищо такова. Тръмп е леке. Тръмп е американски, лустросан раз-Бойко или още по-обобщено Бай Ганьо. На Тръмп могат да му се лепят много неща. Но Тръмп е търговец. Той знае, как се правят пари от въздуха. По негово време Америка имаше най-силната си икономика и най-малка безработица за всички времена. Проблемите в Калифорния (и не само) не могат да му бъдат лепнати.

Миналата година по същото време, в същата тема (точно преди военното положение) пишех дълги фермани, че демократите са ненормални. В безуспешния (по моя грешна прогноза) опит да бутнат Тръмп, творяха чудеса от глупости.

Ще припомня само едно от тях. Докараха отрицателни цени на петрола, нещо нечувано. От това не пострадаха Русия, Венецуела и Саудитска Арабия. От това пострада САЩ. Късах ризи, как демократите унищожават страната. Че дори да дойдат на власт, няма да има, какво да управляват.

Ами ето го ефекта. Не само Калифорния. Всички щати ще влязат в незапомнена рецесия.

=*=

А относно големите концерни, независимо дали са от химическата индустрия или коя да е друга, те винаги са правили, каквото пожелаят. В учебниците ги обобщават под термина ТНК — транс национални компании. Сиреч те оперират в наднационална среда. Граници и правителства за тях няма. Когато не могат да ги заобиколят, им извиват ръцете. Не можеш да станеш чак толкова голям, ако за теб има правила да те ограничат.

Между другото, в тая „битка за ваксините“ успях да се изненадам. Винаги съм говорил против режима на Путин (и който и да е диктатор), но те направиха неочаквана за мен маневра. Винаги съм говорил, че в пропагандата никак не са добри и техните тези са смехотворни. А и икономиката им е пълен провал и не може да роди нищо, което може да оцелее по света.

Обаче тая игра с Модерна е направена от умел, майстор манипулатор. Русия проби на пазара в ЕС. Нечувано. Все още не са продали нито една ваксина извън Унгария, но успяха да свалят желязната завеса.

Е имаше и контраатака, двореца на Путяка. Трябва да се изненадаме ли? За дворец си е направо скромно. А и още преди години сме виждали горската барачка на Медведев. Да не би да се очаква, Путкин да се шири в нещо по-малко? И пак, колко им е недоклатена икономиката. С всички черни пари, които има на разположение (на практика неограничени), не е успял да сглоби къщето на частно. Пак е трябвало държавата да се меси на всеки един етап. Позор.
« Последна редакция: Feb 06, 2021, 09:11 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1223 -: Feb 06, 2021, 10:03 »
   Да се върнем в България.
За съжаление най-лошите ми очаквания се сбъдват.
Герберастките мастии са се самозабравили до такава степен,че
май ще ни задължат да използваме специални (FFP2) маски.
   По 10 кинта парчето.
   А може и повече,кой знае ....
И пак ще се пълни шкафчето на Симитлийската булка ...

   Докога ще ги търпим тия бе  >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1224 -: Feb 06, 2021, 10:16 »
Май на Рузвелт (не Теодор, а онова другото чудовище) му приписваха думите, че ако с избори се променя нещо, щяха да ги забранят. Всички (и в момента) пълнят „шкафчета“. Ако мислиш, че вафла Корни или сестра Галева не го правят, си се объркал.

За съжаление изглежда сякаш САЩ се оттеглят от милата ни татковина и ни оставят в ръцете на чекистите. Разбира се, това все още не означава, че ЕС (сиреч Германия) се е отказала от нас, но в крайна сметка чекистите са по-силни. Не ми харесват накъде отиват нещата и най-малкия ни проблем е това, че ще платим 6-9 милиарда общо за едни ненужни тръби.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1225 -: Feb 06, 2021, 10:45 »
ще ни задължат да използваме специални (FFP2) маски.
   По 10 кинта парчето.

Онзи ден купувах FFP2===N95 маски с клапанче от аптеката по 3.4лв парчето.

Сега да ти кажа за маските..Бях наясно с тези стандарти много още преди да почне кризата.
Рязах теракот с диамантен диск. Който се е занимавал знае, че се отделя един много ама много фин (цветен) прах. Тогава пробвах с хирургичните, сините маски. Ами пропускат като за световно. Само за 1 мин. всичко под маската беше оцветено. След това си купих си FFP1 маска от строителния. Беше много по-добре, но пак като я сваля след по дълга работа, около носа и в устата-слюнката пак имаше оцветявяне в червено от тухления прах....така и че тя пропускаше. Определено има смисъл от N95,FFP2.
N95 е американския стандар, а FFP2 е европейския.
https://en.wikipedia.org/wiki/N95_respirator

А и преди кризата FFP2 в строителния пак сруваха около 3.5лв.


« Последна редакция: Feb 06, 2021, 11:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1226 -: Feb 06, 2021, 11:14 »
   Не се знае още колко време ще са толкова "евтини"
(Приемам,че това което казваш е вярно).
Както често става в България, цените се надуват до огромни размери
- нали някои трябва да кешират ...
   А може да им хрумне и нещо друго.
За въпросните (FFP2) маски спомена здравния министър,как щял да ги
направи задължителни.Но,както се знае,при ББ всяка заповед е предпоследна...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1227 -: Feb 06, 2021, 16:39 »
A ве никой ли не му идва на акъл, че тия маски са направени срещу прах, а не за спирачка на вируси. Никакъв шанс да го направят. Не случайно се продават в магазини за работни облекла. И който  не е слагал такава да му подскажа, че през тях се диша трудно. Не е чак като противогазите в казармата, ама пак е отврат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1228 -: Feb 06, 2021, 17:15 »
   Ами точно този тип маски иска да наложи герберасткия здравен
министър Костадин Ангелов.
   Е,ако има по-скъпи,тях ще наложат...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1229 -: Feb 06, 2021, 17:22 »
За тях нали важното е - народа да е жив и здрав, и нищо повече.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.