Автор Тема: Проблем с гугъл хроме  (Прочетена 10531 пъти)

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с гугъл хроме
« Отговор #45 -: Nov 02, 2015, 13:38 »
Щом е чвяшка направа и чвяк ще я полва - винаги има (и може) да се обърка, и тогава виждаш законите на Мърфи в пълното им действие и сила  :D  [_]3 .

То туй линукс било сложна работа ;) :D

Май е най-добре да отида в сервиз и да ми инсталират ОС.

И аз така мислех преди година две, не се излагай ами чети какво ти пишат. Няма нищо трудно.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

novini500

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Проблем с гугъл хроме
« Отговор #46 -: Nov 03, 2015, 08:57 »
В никaкъв случай! И като ти го инсталират - кво? - пак ли ще идват (или ти ще ходиш) да инсталират обновявания, инсталират програми, работят вместо тебе с компа и т.н. ... Вземи научи как се работи в началото с ВиртуалБокс , сложи на него каквото искаш, там чупи пак каквото искаш и като схванеш - воала.
Не разбрах има ли Уйн наоколо или е УСУ-то?

Няма  УИНдоус наоколо. Сега пиша от друг компютър. Най-добре е да отида на сервизчето и да ми го оправят. От толкова инсталации май BIOS-са се прецака и не мога да инсталирам никаква операционна система... Изписва ми грешка в GRUBа и некви подобни. ???
Активен

Нямам подпис

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Проблем с гугъл хроме
« Отговор #47 -: Nov 03, 2015, 09:37 »
Не ти и трябва. Пиши точно, кое те затруднява. Биос-ът не се е прецакал, може да инсталираш 1000 пъти. Снимай с телефон, ако ти е удобно. Ще се отсранят проблемите.
« Последна редакция: Nov 03, 2015, 09:39 от bvbfan »
Активен

novini500

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Проблем с гугъл хроме
« Отговор #48 -: Nov 04, 2015, 22:30 »
Не ти и трябва. Пиши точно, кое те затруднява. Биос-ът не се е прецакал, може да инсталираш 1000 пъти. Снимай с телефон, ако ти е удобно. Ще се отсранят проблемите.

Барнах тук таме разни неща в БИОСа и всичко се оправи. Сега имам инсталиран УСУ 9.2 идобре изглежда.
Някой  може ли да ми каже как да си сложа Google chrome. Няма меню Управление на софтуер.
Активен

Нямам подпис

malin

  • Гост
Re: Проблем с гугъл хроме
« Отговор #49 -: Nov 04, 2015, 22:56 »
Простия начин е - отиваш тука https://www.google.com/intl/bg/chrome/browser/desktop/ и сваляш и инсталираш деб-пакета с gdebi (инсталатор на пакет), той си добавя автоматично хранилището.
В УСУ мисля, че го има хранилището, но не е отметнато за активно, може да провериш в Synaptic (мениджъра на пакети, той поне май се виждаше).
Има Център, но Хромчо няма да го има там.
« Последна редакция: Nov 04, 2015, 22:58 от malin »
Активен

novini500

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Проблем с гугъл хроме
« Отговор #50 -: Nov 05, 2015, 09:57 »
Простия начин е - отиваш тука https://www.google.com/intl/bg/chrome/browser/desktop/ и сваляш и инсталираш деб-пакета с gdebi (инсталатор на пакет), той си добавя автоматично хранилището.

Стана и изглежда супер.
http://prikachi.com/images/211/8447211F.png
Сега остава просто да го настроя
Активен

Нямам подпис