Автор Тема: Acer Aspire One 722 ...  (Прочетена 3220 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Acer Aspire One 722 ...
« -: Jan 24, 2012, 20:00 »
Здравейте,

от вчера имам един проблем със %subj :(

Ситуацията е следната -- на този notebook има инсталирани Windows 7 Enterprise (лицензиран) и Fedora 16. Инсталациите минаха успешно :)

Проблемът е, че под Fedora 16 не мога да включа wireless картата (с клавишната комбинация Fn + F3), докато под Windows 7 тази комбинация работи (поне така твърди собственика на машинката).

Въпросът ми е -- какво съм пропуснал при инсталацията на Fedora 16, за да не работи тази комбинация. Това, което бегло ми споменаха, е за пропуснат ACPI инструмент, но не ми дадоха повече подробности (а всичко, което съдържа в името си acpi вече е инсталирано ;), но ефект нямаше). А аз понеже съм късметлия -- досега не съм имал никога проблеми с wireless картите, нямам и практически опит в решаването им.

Не мога да дам в момента повече информация, защото машинката не е при мен, но ако има нужда, утре предполагам, че пак ще стигне в един момент до мен и ще мога да осигуря необходимата такава.

И да, използвах търсачката с ключови думи „acer aspire one 722“, но не видях нищо подходящо в показания списък от теми.

Благодаря предварително за всяка адекватна помощ.
Активен

the lamer's team honourable member

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Acer Aspire One 722 ...
« Отговор #1 -: Jan 24, 2012, 21:15 »
Утре като вземеш машината провери как стоят нещата се драйвъра.Какъв е хардуера и дали е инсталиран точния драйвър.А също и дали няма включена някаква блокировка,я хардуерна,я софтуерна.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Acer Aspire One 722 ...
« Отговор #2 -: Jan 24, 2012, 22:53 »
Утре като вземеш машината провери как стоят нещата се драйвъра.Какъв е хардуера и дали е инсталиран точния драйвър.А също и дали няма включена някаква блокировка,я хардуерна,я софтуерна.

Утре ще погледна каква точно е wireless картата, но подозирам, че драйвера изобщо не е инсталиран, защото самата wireless карта е изключена -- индикатора за нея на предния ръб на машината изобщо не свети. Затова се опитах да я включа с клавишната комбинация Fn+F3, но положителен резултат няма. Затова не си направих и труда да погледна какво ще ми кажат lspci или dmidecode. Огледах дали няма хардуерен ключ някъде по машинката (какъвто има например на Thunkpad X61), но също не видях. Затова и реших да попитам -- google също не дава смислени резултати, може би заради неподходящите думи, с които търся ("aspire one 722" hardware wireless turn on). но ще се поровя още малко де :)
Активен

the lamer's team honourable member

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Acer aspire one 110 проблем
Хардуерни и софтуерни проблеми
mitko_to 0 4159 Последна публикация Mar 16, 2009, 08:52
от mitko_to
Проблеми с обновяването на Acer Aspire One
Лаптопи
msa 2 6515 Последна публикация Jul 08, 2009, 22:15
от sinan
acer aspire one
Лаптопи
Koki_ml 8 8798 Последна публикация Jul 13, 2009, 08:53
от danaildr
Клониране на картината на Acer Aspire One
Настройка на хардуер
killvanrea 2 4162 Последна публикация Feb 21, 2010, 18:55
от killvanrea
проблем с Acer Aspire One 522 C60
Лаптопи
chervenia2a1 7 4412 Последна публикация Feb 15, 2012, 22:44
от chervenia2a1