Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 15:31 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Ачо, имаш една бира от мен  [_]3
Два поредни поста с по повече от едно изречение. Дори с по два абзаца  ;D

 2 
 -: Днес в 09:35 
Започната от ray - Последна публикация от Acho
Самообучва се келемето.

 3 
 -: Днес в 09:34 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
Стария Hiren's boot disk беше с WinXP PE. А по-нов вече е с Win7 PE. Най-новото сигурно ще е с Win10 PE.

Често го ползвам на някоя убита система, която никак не иска да се зареди докрай. Обаче на юзера трябва да му се извлекат разни потребителски данни от дяловете на диска. Тогава зареждам Хайренс и на един външен хард диск записвам каквото е нужно, и каквото е възможно. Е, по-бавничко става работата, ама полека-лека всичко си минава. И е нямало десктоп или лаптоп, на който Хайренса да не тръгне. Направил съм си бутващи CD, DVD и USB stick. За мене са много полезни тулове. Имам и някакви други Rescue tools.

 4 
 -: Днес в 09:15 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
   Виждал съм "жив диск" със WIN 7.
Вероятно това  има предвид Acho.
   Не съм сигурен дали КЕП-а ще може да работи с него,но
може би има някакъв шанс ...

 5 
 -: Днес в 09:05 
Започната от ray - Последна публикация от spec1a
   ИИ все по-добре и по-добре умее да лъже ...

 6 
 -: Днес в 09:02 
Започната от go_fire - Последна публикация от spec1a
   Тепърва ще им спира тока,не само през лятото.

С тия малоумни перки и фотоволтаици ....

 7 
 -: Днес в 08:56 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
Или сега се сещам за едно work-around решение (ама пак ще иска инсталиране). Ако се вземе някоя WIN PE версия. Тя си запалва и тръгва на повечето хардуери. Е, не е в напълно натив мод, ама повечето дивайси си тръгват. Както e направен например Hiren's boot disk. С ползването на някаква Windows Pre Installed version. Такава WIN инсталация ще е преносима, и ще работи на различни дъна.

Ама това няма да помогне много-много в дадената ситуация, защото пак ще се прави нова инсталация, пак boot-loader ще се пипа, пак всичко наново ще се сетва за дуал-хоум компютъра. Еми по-добре да се направи като хората, натив и малко губи време.

 8 
 -: Днес в 08:43 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
Няма да тръгне на другото дъно защото чипсетите най-вероятно са различни. Ако са еднакви, може да се подкара. Или ако са доста близки. Подкарвал съм XP и Win7 на друго дъно, но само когато и старото и новото дъно са с близки чипсети. Естествено Win-а го запускам в сейф мод, и от там то си вижда разликите и си намира новите драйвери (или аз ги слагам ръчно). И след два-три рестарта всичко си идва на мястото. Но иначе винаги дава синия екран, и умира до там. Тогава реинстал му е майката.

 9 
 -: Днес в 01:09 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Ако искам да гледам северно сияние, ще си купя самолетен билет до Япония и ще гледам през прозорчето.
Тези ги вдигат на поне петнадесет хиляди метра. Все ще видя нещо  ;D

От международната космическа станция ще да се вижда най-хубаво, тогава  :)

 10 
 -: May 14, 2024, 22:45 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
Благодаря за инфото.
Служебна е, да, само за работа я ползвам машинката (и понякога да поиграя някоя игра, докато чакам да дойде часът за уговорена среща, или дело).
Ще пробвам това с F8.
Просто не ми се преинсталира, че после да качвам пак драйвъри, 1-2 игри, адобе, КЕП-а .. отидЕ цял ден. Тоя уин съм го инсталирал там сигурно преди 4-5 години поне, и не се е скапал за такъв голям (по майкрософтските стандарти) период, само защото рядко го ползвам (компа под уиндоус)  ;D А и след преинсталацията, трябва пак да си играя с grub2-install и т.н., че нали това жуотно МС не признава други буутлоудъри.. та затова предпочитам варианта някакъв рипеър, ако го има де.
Магеята ме изкефи- от раз тръгна  [_]3

Страници: [1] 2 3 ... 10