Автор Тема: Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-  (Прочетена 60406 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-добро? Кое да избера?  И двете втора ръка на еднаква цена 220лв. с гаранция 8 години. И двете имат еднакви пеерки, но титана е 20децибела на пълно натоварване ,а корсара е 22. Корсара е голд серияя, а сиасоника е титаниум (най-висока). Кондензаторите и на двата са качествени японски. И двете имат копче-опция за спиране на  работа на вентилатора  и заработват във режим без вентилаторр, безшумни. Но Сиасоника има отвънщната страна на  захранването това копче,  а корсара копчето му е от вътрешната страна на захранването и  всеки път когато  искам да го активирам/спра,  трябва да разгллобвам кутията, коеето е досадно  и времеотделящо.


Моля ви обосновете ми в едно сравнение двата модела да знам  кое да купя
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
С какви ШИМ контролери са ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
С какви ШИМ контролери са ?
  Със зелени. На точки....
Следя му въпросите на автора през последната седмица и не мога да реша - ебава ли се с хората или просто си няма друга работа?
Приятелю ignorant, ти въобще правиш ли си труда да четеш спецификациите на тези захранвания? И по-важното - разбираш ли ги? И какви са тези сметки за след 5-10 години? До тогава ще си сменил всичко поне веднъж... Искаш или не. А на тема шум - в конкретния ти въпрос разликата е 2db като максимума е 22db. Ти въобще направи ли си труда да прочетеш колко аджеба е това 22db шум? Провери, моля те.....
« Последна редакция: Sep 24, 2018, 10:52 от BRADATA »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е, имало и копче за спиране на кулера...................ако пак ти дойде шумно PSU-то.

Пък имало два децибела разлика, то щото голямата разлика раиш'ли.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
добре бе хора, кажете ми кое от двете е по-добро и защо? Моля ви!


Приятелю ignorant, ти въобще правиш ли си труда да четеш спецификациите на тези захранвания? И по-важното - разбираш ли ги?
не, не ги разбирам , не ги схвашам, затова питам да ми обясните. Моля ви! кое от двете е по-добро и защо, обяснете ми... моля ви!
« Последна редакция: Sep 24, 2018, 10:59 от ignorant »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Вземай Корсар-а.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Вземай Корсар-а.
ама обяснете ми защо, толкова ли е трудно?!!!! корсара уж е по-мощен със 100вата, но другото е титаниум и копченцето за изключване на вентилатора е отзад, а на корсара е вътре и всеки път шом искам да пускам без вентилаторен режим тряа отварям проклетата кутия с отверка, развиване на болченца, после завиване... всеки път!

Да моля ви, обяснете ми зашо корсара или зашо титаниума? Моля!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
За да ти каже някой, то трябва да е работил и с двете марки и то дълги години...та да им познава 'особеностите' и номерата.

А тези децибели не ги гледай и не се вживявай толкова. Това се неща в които има голяма доза нагласяне и контролирани измервания. Всичко ще направят за да изкарат 2-3 децибела по-малко от конкуренцията.

Някой казва ли ти с каква методика са мерени? На каква разтояние например?

ето тука например го изкарват 36dba на пълна мощност но на 35 см от захранването. https://www.ixbt.com/power/psu/corsair-rm850i.shtml
a пък иначе било 21 дба https://www.scan.co.uk/products/850w-corsair-rm850i-series-fully-modular-psu-80plus-gold-certified-135mm-fan-atx

а пък тук за другото било само 20дба http://www2.seasonic.com/product/prime-750-w-titanium/ но на 1 метър.
ама тук на същото захранване го мерят 36 dba пак на 1 метър https://www.techpowerup.com/reviews/Seasonic/Prime_750/6.html

Много нагласени работи. Изобщо не мога да го вдяна. Някой може ли добесни тези фрапиращи разлики? Някои май изключват шума на околната среда (ambient sound), други май мерят само шума от вентилатора (без шума от електрониката). С тези децибели може да те лъжат както си искат. >:(



да ти кажа много повече вярвам на това FPS http://www.fsplifestyle.com/PROP161000020/ и там гони 40 дб.

« Последна редакция: Sep 24, 2018, 13:10 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
За да ти каже някой, то трябва да е работил и с двете марки и то дълги години...та да им познава 'особеностите' и номерата.

А тези децибели не ги гледай и не се вживявай толкова. Това се неща в които има голяма доза нагласяне и контролирани измервания. Всичко ще направят за да изкарат 2-3 децибела по-малко от конкуренцията.

Някой казва ли ти с каква методика са мерени? На каква разтояние например?

ето тука например го изкарват 36dba на пълна мощност но на 35 см от захранването. https://www.ixbt.com/power/psu/corsair-rm850i.shtml
a пък иначе било 21 дба https://www.scan.co.uk/products/850w-corsair-rm850i-series-fully-modular-psu-80plus-gold-certified-135mm-fan-atx

а пък тук за другото било само 20дба http://www2.seasonic.com/product/prime-750-w-titanium/ но на 1 метър.
ама тук на същото захранване го мерят 36 dba пак на 1 метър https://www.techpowerup.com/reviews/Seasonic/Prime_750/6.html

много нагласени работи. Изобщо не мога да го вдяна. Някой може ли добесни тези фрапиращи разлики?

да ти кажа много повече вярвам на това FPS http://www.fsplifestyle.com/PROP161000020/ и там гони 40 дб.
Добре да се абстрахираме от шума като фактор. Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold, кое е по-добро, но защо е по-добро, обясни ми, умолявам те!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Незнам бе. И заеби това копче.
« Последна редакция: Sep 24, 2018, 13:15 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Незнам бе. И заеби това копче.
Заебал съм копчето, но трябва да знам, кое то двете да купя днес! Трябва ми обосновано кое от двете, поради кои причини, обосновка.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Има едно изследване, което ясно показва, че колкото по-голям избор имаме, толкова сме по-нещастни. Винаги ще се питаме, най-доброто ли си взех. Ако това ти се случва само при два продукта... Спри да мислиш толкова и просто вземай едното. Нямаш гаранция за нищо. Чисто нова машина ми се прецака на третия месец, дадох я на сервиз, оправиха я и не е мръднала от тогава. Но съм много доволен от нея. Още си работи без проблеми. Дори работеща я залях с тоник и нищо. Като я купувах преди време ме интересуваха само два параметъра и една характеристика и нищо друго. Та, ако ме питаш такова ли да си вземеш или друго, ще зная, какво да ти кажа. Както вече се спомена, трябва някой да е ползвал нещото с години, за да ти даде конкретен отговор. Или в случая и двете. Ако човек е доволен от нещо, обикновено не преминава на друго, само за да тества.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Има едно изследване, което ясно показва, че колкото по-голям избор имаме, толкова сме по-нещастни. Винаги ще се питаме, най-доброто ли си взех. Ако това ти се случва само при два продукта... Спри да мислиш толкова и просто вземай едното. Нямаш гаранция за нищо. Чисто нова машина ми се прецака на третия месец, дадох я на сервиз, оправиха я и не е мръднала от тогава. Но съм много доволен от нея. Още си работи без проблеми. Дори работеща я залях с тоник и нищо. Като я купувах преди време ме интересуваха само два параметъра и една характеристика и нищо друго. Та, ако ме питаш такова ли да си вземеш или друго, ще зная, какво да ти кажа. Както вече се спомена, трябва някой да е ползвал нещото с години, за да ти даде конкретен отговор. Или в случая и двете. Ако човек е доволен от нещо, обикновено не преминава на друго, само за да тества.
Ако не може да ми обясните обосновано кое от двете е по-добро и зашо. То поне ме насочете къде мога да питамм, къде биха могли да знаят... спешно ми е :(
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
От двете аз бих си взел корсара. Най-малкото е с 100 вата повече и решетката му много повече ми харесва.
Но никога не съм работил с захранвания корсар.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
От двете аз бих си взел корсара. Най-малкото е с 100 вата повече и решетката му много повече ми харесва.
Но никога не съм работил с захранвания корсар.
моите уважения, но това не е обосновано, освен частта с ватовете. трябва да има някква причина тези титанииуми да са по-скъпи от голдовете. И точно тук  ми трябва обосновката.
Активен