Автор Тема: За простирането :)  (Прочетена 6263 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: За простирането :)
« Отговор #30 -: May 18, 2010, 13:06 »
  Бре, как никой не се сеща-някак друго си е да ги духне вятъра, а UV- то да ги дезинфекцира съвсем. Я се погледнете в огледалото след като цял ден сте били пред компютъра. Няма да ви е приятно да ви перат и после в сушилня ;D. Друго си е на морето, на  басейн, пък да ви духне вятъра-и да гледате как развява косата на някоя русалка. Ми нали после си ги слагате на себе си тези дрехи....еми съвсем различно е.... ;)-то много цивилизация не е на добре - и  наистина цивилизованите оценяват дивотийката  ^-^- то все едно да сравняваш климатика с камина-климатика суши и върти един и същ мръсен въздух-камината непрекъснато го обновява, защото иска кислород за горенето и създава вакум- тоест влиза свеж въздух през дзирките на прозорците-друга тема за малоумщината на модерните технологии-така наречените съвременни дограми :o
« Последна редакция: May 18, 2010, 13:23 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: За простирането :)
« Отговор #31 -: May 18, 2010, 18:19 »
Съдът обикновено е на страната на FDA. Защото дори и дадена хранителна добавка да лекува е незаконно да се твърди това (даже и да е доказано неоспоримо). Просто такъв е законът.
С твърдения от този сорт категорично не съм съгласен и ги отнасям към конспиративните модели за обясняване на света, в които откровено не вярвам. Ако аргументите ми могат да бъдат оборени само конспиративно, то аз не виждам смисъл да излагам други.

По-малко държава -> по-малко корупция и повече свобода.
...
Повече социализъм значи повече държава, повече корупция, ограничаване на икономиката и по-щастлива екосистема (хората няма да имат пари да съсипват "природата").
Това е абсолютно точно наблюдение!
Активен

edmon

  • Гост
Re: За простирането :)
« Отговор #32 -: May 18, 2010, 23:52 »
Това за простирането винаги много ме е учудвало!!!!
Не разбирате ли, че не простират навън просто, защото е мръсен въздуха и от прането не става след това нищо?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За простирането :)
« Отговор #33 -: May 22, 2010, 10:50 »
Което значи, че вътре в апартамента е кристално чист, планински въздух и прането даже може да не се пере, само от въздуха е вече чисто.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: За простирането :)
« Отговор #34 -: May 22, 2010, 11:42 »
Вътре в апартамента въздухът наистина може да е по-чист, защото се пречиства от дишането (белите дробове на обитателите обират мръсотията).

Освен това съществуват устройства за пречистване на въздуха:

Цитат
Ние имаме такъв уред - пречиства и йонизира, ползваме ги, въздуха става съвсем различен. На Делонги, купихме го от Технополис, преди 2 години беше и цената не си спомням, нещо около 200 лв., но после си има разходи също, защото филтрите са скъпи.
Дали има полза - като извадим филтъра за смяна - тъмно сив от прах, всичко това е влязло там вместо в нашите дробове. Наистина като не сме у дома дишаме пак мръсния въздух, но поне част от денонощието си спестяваме това.
Източник

Обаче йонизирането на въздуха противно на писанията по рекламите не е полезно.

Цитат
Тези Ozone Generators бяха на мода преди години, след това се получиха резултати от изследвания, че всъщност предозирането на въздуха с озон въобще не е полезно и има токсичен ефект, също при процеса на йонизиране се отделят и количества азотни окиси, които са определено вредни. Затова вече почти не се срещат в продажба, за сметка на Air Purifiers. Последните филтрират въздуха и задържат прах, полени, спори и т.н. алергени, също някои модели регулират влажността, трепят бактерии с UV лъчи и т.н. Аз лично нямам такъв уред, но като описание изглежда да върши повече работа за случая на JaVoR. Сигурно се продават някъде по техно-веригите в България.
Източник

Цитат
Озонатора може да се пуска само по един-два пъти на ден за по няколко минути, тъй като озона е опасен в големи концентрации и при постоянно излагане на него. Основното при озона е че премахва неприятните органични миризми иначе за здравето е вреден.

Иначе йонизаторите ако са изправни и не отделят азотни окиси и озон (характерната миризма) може да се ползват и по няколко часа на ден и повече (в зависимост от мощността и обема на помещението). Но тези йонизатори които се монтират в клавиатури и т.н. са ми доста съмнителни, тъй като за да се йонизира наистина въздуха са необходими напрежения от порядъка на поне десет киловолта... впрочем техниката и технологията напредват, така че може и да греша.
Източник
« Последна редакция: May 22, 2010, 11:56 от vstoykov »
Активен