Автор Тема: За простирането :)  (Прочетена 6337 пъти)

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
За простирането :)
« -: May 15, 2010, 12:23 »
plandz, хах, мисълта ми беше, че не е само заради динозаврите (респект!), а е масова практика за кой да е. А помня като щеще да идва някой от големите световни лидери имаше някакви убийствени мерки за сигурност, та чак искаха да забранят на хората, които живеят по улиците, по които ще минава, да си прострат дрехите на терасата :D

Ами не мисли,че в цивилизованите държави няма такава практика.Винаги е било така и така и ще бъде не само в българия,а и навсякъде по света.Колкото до прострените дрехи аз съм ЗА тоталнатта забрана да се простират дрехи особено по тераси,които гледат към пътя.Пак във цивилизованите държави това НЕ е разрешено и то не само когато минава някоя официална делегация или нещо друго.Бил съм във Франция,Австрия,Германия и къде ли не,но такова чудо прострени дрехи на тераса никъде не съм видял.На въпроса ми защо не виждам такова нещо бях изгледан доста странно и ми бе отговорено любезно,че това е забранено и за тях е един вид неприлично.От това ми стана много неудобно и чам срам ме хвана,че когато идват те пък в българия какво ли си мислят за нас след като навсякъде висят гащи,потници,сутиени и какво ли още не.Колкто до концерта не се съмнявам,че е бил убийствен.Виж вече когато дойдат Metallica и Rammstein задължително ще отида понеже те са най-близко до стила,който аз харесвам и слушам.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #1 -: May 15, 2010, 12:53 »
//офтопик
Ами не мисли,че в цивилизованите държави няма такава практика.Винаги е било така и така и ще бъде не само в българия,а и навсякъде по света.Колкото до прострените дрехи аз съм ЗА тоталнатта забрана да се простират дрехи особено по тераси,които гледат към пътя.Пак във цивилизованите държави това НЕ е разрешено и то не само когато минава някоя официална делегация или нещо друго.Бил съм във Франция,Австрия,Германия и къде ли не,но такова чудо прострени дрехи на тераса никъде не съм видял.На въпроса ми защо не виждам такова нещо бях изгледан доста странно и ми бе отговорено любезно,че това е забранено и за тях е един вид неприлично.От това ми стана много неудобно и чам срам ме хвана,че когато идват те пък в българия какво ли си мислят за нас след като навсякъде висят гащи,потници,сутиени и какво ли още не.

Именно - глупаво е да се забранява временно, щото някой специален щял да го види :) И какво, президентът като не види, посланикът като че ли няма да му каже ;) Такива неща не могат да се скрият :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #2 -: May 15, 2010, 13:27 »
Така е, tarball, в белите страни никой не си простира гащите на балкона - или в задния двор или в сушилнята.

/офф
Активен

Без правила няма игра

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #3 -: May 15, 2010, 19:13 »
Вие май изключвате от списъка с "белите" страни Италия, Испания, Португалия... Там си се простира значително по ексхибиционистично, отколкото в България. :)
Това определено не е признак за "цивилизованост" на дадена държава и нейното население. Други са нещата, определящи това...
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #4 -: May 15, 2010, 20:06 »
Вие май изключвате от списъка с "белите" страни Италия, Испания, Португалия... Там си се простира значително по ексхибиционистично, отколкото в България. :)
Това определено не е признак за "цивилизованост" на дадена държава и нейното население. Други са нещата, определящи това...
офф//
Изключваме ги защото не са бели или да го речен толкова цивилизовани колкото истинските западни държави(северните).Ти Испания,Италия и Португалия за толкова цивилизовани ли ги имаш?Ако си ходел(аз съм ходел) щеше да си забелязал,че са нации с нашенски тип манталитет-селяни,махленски клюкарки и т.н.Така,че не се учудвай,че си простират гащите на терасите.Сядайки на масата италианците докато ядат най-подробно и задълбочено си анализират кой от семейството колко е изял,колко е изсрал и колко пъти е пръднал днес!!!!И това по време на ядене!!!!!Защо ли не се учудвам тогава,че простират по-ексхибиционистично и от нас......
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #5 -: May 15, 2010, 20:22 »
Ходил съм и ги смятам за цивилизовани. Да, наистина са нации с нашенски манталитет. Но разликата е, че аз не взимам нашенския манталитет за критерии за нецивилизованост.
Севера не е критерий за "нормалност" или за "истинска Западност". Аз просто възприемам нещата като въпрос на различна култура.
По този начин ми се струва някак си по-лесно да се радвам на начина на живот в тези страни. А бъди убеден, че средния италианец има по-високо качество на живот от средния швед. :)
Активен

lunarvalleys

  • Гост
За простирането :)
« Отговор #6 -: May 15, 2010, 20:26 »
тихо и недейте да се репчите! тарбол е бил там и знае  ::) нема хък-мък  :P
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #7 -: May 16, 2010, 01:11 »
Ами не мисли,че в цивилизованите държави няма такава практика.Винаги е било така и така и ще бъде не само в българия,а и навсякъде по света.Колкото до прострените дрехи аз съм ЗА тоталнатта забрана да се простират дрехи особено по тераси,които гледат към пътя.Пак във цивилизованите държави това НЕ е разрешено и то не само когато минава някоя официална делегация или нещо друго.Бил съм във Франция,Австрия,Германия и къде ли не,но такова чудо прострени дрехи на тераса никъде не съм видял.На въпроса ми защо не виждам такова нещо бях изгледан доста странно и ми бе отговорено любезно,че това е забранено и за тях е един вид неприлично.От това ми стана много неудобно и чам срам ме хвана,че когато идват те пък в българия какво ли си мислят за нас след като навсякъде висят гащи,потници,сутиени и какво ли още не.Колкто до концерта не се съмнявам,че е бил убийствен.Виж вече когато дойдат Metallica и Rammstein задължително ще отида понеже те са най-близко до стила,който аз харесвам и слушам.

Във Франция съм виждал доста прострени дрехи по балконите... :-)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За простирането :)
« Отговор #8 -: May 16, 2010, 12:12 »
А бе хора, това си има съвсем рационално обяснение. Как ще видиш прострени дрехи в Германия или Швеция? Че те ще изсъхнат след половин година. А в южните страни е различно, там след час или дори по-малко, може да ги прибереш. И защо да се правим на нещо дето не сме (северен, студен народ). Ние сме южняци, страстите са силни. Ето дори само тази тема го показва.

И към Злати. Ами тия дето нямат заден двор? Например 99% от градското население. И ще съм ти благодарен да ми дойдеш на гости и да ми кажеш къде точно в тези 64 квадрата (62 без терасата) да сложа сушка за пране на четиричленното си семейство. Скъпа пералня с подобна екстра, не е опция за 90% (аз включително), сети се защо!

А да и Марче, като идват глави, не махат прането заради "грозотията", а за да не се крият снайперисти, сякаш някой би си харчил парите за куршуми да стреля по тия говеда.
« Последна редакция: May 16, 2010, 12:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
За простирането :)
« Отговор #9 -: May 16, 2010, 13:10 »
А да и Марче, като идват глави, не махат прането заради "грозотията", а за да не се крият снайперисти, сякаш някой би си харчил парите за куршуми да стреля по тия говеда.

А... ууу... не се бях замислила  ;D Е значи няма какво да се кахърим, скоро ще сложат постоянна забрана, всяка седмица чета за заплахи за живота на разните висикопоставени хора, тъй че мерки ще се вземат сигурно :)

ПС. Ей сега отделям темата за гащите :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За простирането :)
« Отговор #10 -: May 16, 2010, 13:59 »
И към Злати. Ами тия дето нямат заден двор? Например 99% от градското население. И ще съм ти благодарен да ми дойдеш на гости и да ми кажеш къде точно в тези 64 квадрата (62 без терасата) да сложа сушка за пране на четиричленното си семейство. Скъпа пералня с подобна екстра, не е опция за 90% (аз включително), сети се защо!

Така е, защото у нас 90 % от сградите са проектирани за едно друго време, когато хората бяха "народонаселение".  >:D
Даже и в блоковете по принцип е можело да се проектират сушилни на покрива. Вместо таван - сушилня. Или в мазето.
Ама отде толкова акъл?
Активен

Без правила няма игра

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: За простирането :)
« Отговор #11 -: May 16, 2010, 19:21 »
Аз си спомням в квартала, където живеехме преди няколко години, под/зад някои блокове (включително нашия) имаше големи простири и лостове за тупане на килими. Имам спомени, че до един момент даже се ползваха (основно за чаршафи, одеала, килими), ама сега вече май не е така.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За простирането :)
« Отговор #12 -: May 16, 2010, 19:28 »
Аз си спомням в квартала, където живеехме преди няколко години, под/зад някои блокове (включително нашия) имаше големи простири и лостове за тупане на килими. Имам спомени, че до един момент даже се ползваха (основно за чаршафи, одеала, килими), ама сега вече май не е така.

Нашите се ползват за кофички и набирания  ;D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За простирането :)
« Отговор #13 -: May 16, 2010, 20:11 »
вече се наблюдава и обратна тенденция- в някои североамерикански градове се отменят тези правила (bylaw) и може да се простира щото е по-екологично- не се харчи енергия за сушене. Но малко хора се "възползват"
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: За простирането :)
« Отговор #14 -: May 16, 2010, 21:09 »
Абе вие много на сериозно я взехте тази тема с простирането ;D ;D ;D ;D.Чак и като отделна тема го оформихте ;D.Кой пък я изпраска така тази тема все едно аз съм я пуснал ;D ;D ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!