Анкета

Въпрос: Светът днес*...

  • ... тъпче на едно място
    - 2 (4.9%)
    ... е в упадък
    - 15 (36.6%)
    ... е в подем
    - 9 (22%)
    Не мога да преценя
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 25

Автор Тема: Светът днес  (Прочетена 15548 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #15 -: Feb 03, 2009, 11:12 »
Разбира се, има много повече смисъл да умреш от грип...или защото някой  феодал е напсувал твоят феодал и ти си задължен да отмъстиш за това покрай другото което правиш за него. Или пък просто докато бачкаш на плантацията като роб. Но поне тогава човешките взаимоотношения са били истински и проклетата технология още не е покварила човечеството чак толкова:)

Супер. Сега прочети първите два реда на цитата от филма.  ;)
По въпроса за наркотиците, погледни връзката по-долу.

Я обясни кога сме я имали тази ориентация и каква е била тя?

Може би никога. А може би някога. Въпросът по-скоро е свързан с т. нар. "идентичност" и по-точно с "криза на идентичността".  [_]3
« Последна редакция: Feb 03, 2009, 11:44 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #16 -: Feb 03, 2009, 11:41 »
Хахаха, не статията, а коментарите ми трябваше да прочета. Сега вече съм убеден, че светът не отива на добре. Или може би е само България, не знам :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #17 -: Feb 03, 2009, 11:52 »
Хахаха, не статията, а коментарите ми трябваше да прочета. Сега вече съм убеден, че светът не отива на добре. Или може би е само България, не знам :)

Да, коментарите kurtiat muvku.  :D

А иначе положението в нашата страна никак не е розово и весело - 76% от младите българи нямат цел и посока:'(  :(
« Последна редакция: Feb 03, 2009, 12:06 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #18 -: Feb 03, 2009, 13:04 »
...
Още повече че твоят познат е попаднал в тази ситуация при положение, че наркотиците са нелегални и притежанието и употребата им се преследва от закона. ...
Това как ти хрумна? Нещо ти липсва причинно-следствената връзка. Значи ползвал наркотици, защото употребата им се "преследва от закона"? По тази логика, щом като е легално никой не трябва да пие кафе, да пуши цигари и т.н.!?
Примера ти с картите е супер неуместен. Злоупотребата с хазарт не води до химическа зависимост, най-най-най-общо казано. Не знам на колко си години, но ако си на повече от 20 поне от обща култура би трябвало да знаеш това-онова и да не говориш такива глупости.
Цитат
... Според мен той просто си е търсил начин да си съсипе живота. ...
Дървен философ си ти, мой човек! Много дървен и малко философ, не се обиждай. Въобще не знаеш за кого става дума и пак говориш, егати! За сведение, човекът си е имал много добре уреден живот и е опитал от чисто любопитство. Подробности няма да давам, защото тази трагедия не е моя, а да я ползвам за да убеждавам някое форумно дрънкало - няма да стане.

Две думи към всички теоретици-легализатори: имате в предвид, че тук пишат доста тинейджъри и лапетии, за които всеки с 1000+ поста е направо енциклопедичен източник и такива глупости могат да им влязат много сериозно под кожата. Това тук не е чат канал!
Активен

Julian_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 85
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #19 -: Feb 03, 2009, 13:22 »
mikis, не мисля че нещо щом не е редно не трябва да се говори за него. Или да се отрича съществуването му. Всеки носи глава на раменете си и решава кое е редно и кое не е. Дали ще научи  за нещо от форум,телевизия,кино,музика (гледай екранизацията на max payne). Всяко хлапе може би иска да бъде супер герой и ако е геймър и гледа филм.... Сигурен съм че има доста подобни примери.
Отностно форума, мисля че се намираме в
# Форуми >
# Хумор, сатира и забава >
# Живота, вселената и някакви други глупости >
следователно можем да си говорим глупости.
Поздрави!
Активен

зьцжб

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #20 -: Feb 03, 2009, 13:36 »
И като нахвърляш някаква сълзливо-емоционална пледоария, вземеш да налагаш кой какво трябвало да говори и най-вече почнеш да раздаваш класификации, няма да промениш нещата. А нещата са прости. Ще го обясня пак, бавно. С твоят приятел много си приличаме, и аз съм опитвал такива неща от любопитство, но не съм завършил в комуни, клиники, затвори и очевидно морги. Така че причината си е само в него, очевидно е или безволев човек, или е имал желание да си съсипе подредения живот. Съжалявам, ако не ти допада това и съжалявам, ако ти е по-лесно да си вярваш в някакви глупости ама това е. Няма такива филми - опитал и станал наркоман. Ако беше така щяха да се разхождат разни мутри по улиците и насилствено да надрусват хората, докато всички станат наркомани и бъдат поробени. Ама аз не бих се учудил ти и в това да вярваш :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #21 -: Feb 03, 2009, 13:45 »
Няма такива филми - опитал и станал наркоман.

Чакай сега, ти за каква дрога говориш? Ако става въпрос за трева и ЛСД, то може и да минеш метър. Но ако говорим за хероин?  >:D
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #22 -: Feb 03, 2009, 14:05 »
Е за опиати не знам. Ама то си е до човека. Значи щом като можеш да тръгнеш да правиш нещо,  незаконно, за което имаш достатъчно примери как може да свърши, тогава трябва да си готов да си носиш последствията. Освен това не мога да си представя нормален човек, с работа и да речем семейство, да тръгне да се дрогира с хероин. Това е безотговорно най-малкото. И в крайна сметка не са му наркотиците виновни, сам си е виновен. Аз не виждам никаква разлика между някакви хероинови деградета и онези ненормалници дето си карат мотора с 200км/час по улиците. Сигурно е голям кеф и е много забавно, ама в повечето случаи завършва фатално.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #23 -: Feb 03, 2009, 14:33 »
Значи щом като можеш да тръгнеш да правиш нещо,  незаконно, за което имаш достатъчно примери как може да свърши, тогава трябва да си готов да си носиш последствията. Освен това не мога да си представя нормален човек, с работа и да речем семейство, да тръгне да се дрогира с хероин. Това е безотговорно най-малкото. И в крайна сметка не са му наркотиците виновни, сам си е виновен.

Така де, така. Но тогава защо си против забраната на наркотиците?

Повечето престъпления свързани с наркотици стават единствено защото се забранени и нелегални.

Мислиш ли, че ако наркотиците се легализират, създаде се конкуренция на марки дрога и цените паднат, хората ще имат повече самосъзнание?

П.П. И не забранено да си караш мотора с 200 км/ч, защото може да се убиеш, а защото можеш да убиеш друг (невинен) човек. Нали схващаш разликата?  ^-^
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #24 -: Feb 03, 2009, 14:47 »
Против забраната съм щото няма файда - и сега е пълно с наркотици и с наркомани. Обаче има една много съществена разлика - престъпленията свързани с това просто нямат разумни граници. Не говоря само за наркомана дето откраднал телевизора на баба си. Почваме от талибаните, колумбийците и незнам още какви. Минаваме през мулетата дето се тъпчат с тия неща по границите с риск за живота си. После стигаме до мутрите дето се избиват по улиците, корумпираните политици и полицаи дето ги пазят и дилърите дето си режат ушите. Дори когато мутрите си изпират парите, бетонирайки черноморието, това пак е косвено следствие от цялата работа. При все това държавите хвърлят безумно много пари, за да подържат един полицейски апарат, който да се бори с това, доста неуспешно. Ако можеше това да се легализира и да се държи под контрол, щяха да се плащат данъци, данъците да ходят за лечение на тия хора и кампании по превенция и рязясняване на вредите и резултатът според мен щеше да е много по-добър. Цените на въпросните наркотици съответно нямаше да са стотици пъти над себестойността и поради това нямаше да има деградирали хора, изпродали всичкото си имущество и завършили в затвора. Като говорим за затвора, не мисля, че там е най-подходящото място за превъзпитание на наркомани - едно на ръка, че там пак си намират наркотици и две на ръка, че това е като университет за престъпници и там придобиват и други умения.

Не говоря за всички наркотици де, опиатите трябва да си стоят забранени, обаче за по-леките е просто абсурдно. С много доброто желание да се отърве обществото от един порок, резултатът е не само че не може да се отърве, ами се създават и огромни други проблеми, криминогенни фактори, дори само тежестта върху бюджета е безсмислена.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #25 -: Feb 03, 2009, 15:57 »
Не говоря за всички наркотици де, опиатите трябва да си стоят забранени, обаче за по-леките е просто абсурдно.

В същност някои леки наркотици са легални - етанол, никотин, кофеин (а може би и други, за които не знам).
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #26 -: Feb 03, 2009, 16:14 »
Никотинът изобщо не е лек наркотик. Според един познат спирането на цигарите му е било по-трудно от спирането на хероина.

Иначе драмите на микис са малко смешни. И към кокаина не се придобива химическа зависимост.

И малко статистика за размисъл. В САЩ един от всеки 100 човека е в затвора. Огромното мнозинство от тях заради малоумната война срещу наркотиците.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #27 -: Feb 03, 2009, 16:17 »
Не съм спирал (не съм и почвал) хероина, обаче в момента се опитвам да спра цигарите и трябва да потвърдя че бая зор виждам с тая работа. Бях ги спрял по едно време за около година и помня че не беше чак такъв зор ама сега защо е така нямам идея.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #28 -: Feb 03, 2009, 16:32 »
За който не може да се освободи от никотиновата зависимост - има алтернатива - електронна цигара. Пак ще се трови с никотин, но поне няма да се трови с другите опасни отрови, които се отделят от цигарите (и няма да трови хората, които дишат наблизо).

Цигарите са по-опасни от някои забранени наркотици, защото наркоманите, които ги ползват, тровят и околните с цигарения дим.
« Последна редакция: Feb 03, 2009, 16:38 от vstoykov »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #29 -: Feb 03, 2009, 16:41 »
Имам  електронна цигара, но нещо не съм затрогнат особено. Няма много общо, единствено ми се вие свят като прекаля с нея. Честно казано, по-добре ми е без нея, отколкото с нея.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon