Автор Тема: Космосът на Карл Сейгън за креационисти!  (Прочетена 14342 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако това е предаването на Национална география кръстено: Космос и рекламирано като нещо невероятно, то е доста слабо. Излъгах се да гледам серия и половина. Ужас.

Първо информацията е поднесена свръх повърхностно. Толкова, че повече не може. Ако някой не вярва в теорията за еволюцията, няма да повярва със сигурност от тук.

Изпълнено е и със странни твърдения. Например там съвсем сериозно твърдят, че вълците са опитомили човека, а не обратно. Очевидно вълците ще да са господстващият и по-умен вид.

Говори се за теорията на дедо Ви Дарвин като за нещо напълно доказано. Забравиха да пояснят, че няма нито едно доказателство, че човек е произлязъл от маймуна, а такова не като да не се е търсило усилено.

Поне не се опитаха да обясняват, че еволюцията действала с мутация, което е наистина забележителна глупост.

Но най-много се размазах към края. Изведнъж дадоха негъра (представи се за учен), който води предаването в едър план. И той взе, че изръси, че  като осъзнаеш еволюционната теория на Чарли, си се изпълвал с духовно чувство, преживяване. Е това беше покъртително. Малко ми остана да припадна.

Не знам кой е този Карл Сейгън, но определено се е справил невероятно зле.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Говори се за теорията на дедо Ви Дарвин като за нещо напълно доказано.
Що, ти съмняваш ли се? Ми погледни ембрионалното развитие на човека -- това е все едно повторение на еволюцията на висока скорост :)

Спирам до тука, щото сега цъфне и някой всезнайко дето не вярва в еволюцията и е оборил Дарвин (в главата си).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нямам как да не вярвам в еволюцията дори само като напипам с езика дупката от изваденият ми преди десетина години мъдрец. Или си напипам опашната кост, като се чешам по ***ъ. От друга страна, така като го е описал Дедо хич не звучи достоверно.

Това за ембрионалното развитие не е негово дело, а на по късен учен. Последното трябваше да е в кавички. И е доказана лъжа. Като го разбрах, чак ме хвана яд, че съм го учил по Биология като нещо достоверно и проверено.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
що е лъжа?

заеби, намерих.
« Последна редакция: Apr 19, 2014, 12:12 от lunarvalley »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами пича, за да се натисне на своя кумир изманипулирал де що имало като нагледен материал. Само, че учените са едно такова проклето племе и вярват в нещо наречено научен метод, та се намерили няколко нехранимайковци, които се опитали да повторят нещото, както им нашепва тяхната религия за научният метод. И изненада.

За повече из дебрите на Интернет. Не съм подготвен с връзки, а сега не ми се и търсят. Даже не помня името на измамника.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Modern status

The Haeckelian form of recapitulation theory is considered defunct.[23] However, embryos do undergo a period where their morphology is strongly shaped by their phylogenetic position, rather than selective pressures.[24]

    "Embryos do reflect the course of evolution, but that course is far more intricate and quirky than Haeckel claimed. Different parts of the same embryo can even evolve in different directions. As a result, the Biogenetic Law was abandoned, and its fall freed scientists to appreciate the full range of embryonic changes that evolution can produce—an appreciation that has yielded spectacular results in recent years as scientists have discovered some of the specific genes that control development."[25]
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
То това не е ли за деца? Жена ми го гледа с малката, аз на една серия хвърлих око, нищо особено интересно не казаха. После разбрах че е станала някаква голяма тарапана и религиозните били много ощетени и искали ефирно време в NG за да покажат божествената си версия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами рекламират си го като върховата им продукция. Не са казали да е за деца. По скромното ми мнение и за деца не става, защото не е образователно. В това предаване на практика не се казва нищо.

Месеци наред го рекламираха не само по тази телевизия, а по всички от групата. Казваха с патетичен глас: Космосът е всичко, което е било, всичко което е и всичко, което ще бъде.

Аха ясно и Вие сте мно'о зле, ама дай да видим. И какъв е този Карл Сейген дето на всяка втора дума го мелят??? Какво трябва да ми говори?!? Ега ти психопатите!

Така гледах едно друго, което не помня как се казваше, но включваше името на онзи английският физик. Гледах го. Пълна манипулация. Говореха за някакви неща вече не помня какви, ама все едно онзи ги е казал. Бяха си някакви съвсем обикновени неща, нищо общо с наука. От време на време даваха един и същи кадър, как са го сложили срещу един компютър и гледа безучастно.

Казвах си, мамка Ви комерсиална, как се гаврите със страданието на човека. Правите си гавра с него, само да си продадете боклука, а той нали е беззащитен, нищо не може да стори. Изроди.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
ам... хммм... не съм гледал нито старата, нито „новата“ версия на Космос. по принцип не съм фен на документалните филми - казват много малко неща по отекчителен начин.

а на Карл Сейгън можеше да метнеш едно око във wikipedia. освен „пропангадатор“ на наука си е и учен, който е свършил доста работа.

но пък съм гледал Контакт, който е базиран на негова книга под същото име. доста добър филм, за вярата и в науката, и в религията.

п.п. взел съм си „Бледа синя точица“, за която просто не ми е останало време да прочета.

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Преди две години мисля в дневника на нашият приятел Звездичко чета някаква от хилядите му новини и изкача определението космобиолог. Бях възмутен от дъното на цялата си душа и дръпнах мисля в моя дневник (беше още действащ) една реч свинете, които са станали учените от двадесети век насам. Как са забравили собствената си критичност, превърнали са се в долна религия (горна няма, ама тия са от най-долните) и вече толкова са се самозабравили, че са взели да измислят всякакви неописуеми тъпотии като въпросната космобиология. Като изключим края на шестдесетте, никога човек не е напускал земята, а тия боклуци не са напускали дори кабинетите си, въпреки това ми се кичат с такива смехотворни титли.

Сега разбирам, че всъщност това безобразие било рожба на този Сейгън. Така като му чета подвизите, той по-скоро е мечтател и фантаст, тъй че му е простено и при него е в реда на нещата. Ама на тия след него не е.

Филмът е страхотен. А щом може  холивудщина да е добра, колко ли добра ще книгата? Със сигурност е шедьовър. Но нямам време да чета книги.

И ето отново проприетарщина и гавра. Този човечец пише, че е починал, а тия изроди още ползват името му да си рекламират блудкавите лимонади. Сигурно се върти в гроба от тази низост.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Всякакви филми по телевизията за тези неща ги подминавам. От ученик не съм чул нищо ново по телевизията, а каквото знаех трети клас, го научих от списания и вестници вече не съществуващи. Но основно от Книгите на Стивън Хокинг. "Кратка История на Времето" е шедьовър.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8795
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И съгласен ли си тези от Национална география по този грозен начин да използват немощта на човечеца, та да си пробутват продукцията? И не мога да разбера тези телевизии (заедно с другата група на Диск&АП) нарочно ли профанизират, сквернят и окарикатурват науката до толкова, че и малкото дето все още се опитват да намерят някакво зрънце истина в нея да се откажат? Все още има учени използващи научните методи и опитващи се да правят нещо. Нима и те трябва да бъдат погребани под общата религия?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
По въпроса за учените имам особено мнение. Правят това, което очакваме от тях. Но винаги има едно "но". Има една пасмина, която истински се забавлява. Всички сме чували за идиотски иследвания. За това как "учените" доказали, че нещо е така, нищо, че това се знае от всяко дете например или от 4500 години вече. Дадоха ми да чета една книга, която така и не прочетох. "Trust us, we're axperts" . В общи линии се пише за това, как по медиите и това е по всички медии, се не се появяват случайни "учени" и експерти. Само хора, чиято цел е да ни убедят в нещо. И го постигат. Просто защото хората са спряли да мислят и разсъждават с главите си. Истината и от телевизия, вестници и интернет. Това им стига. Та книжката със споменаването на предишна тяхна книга: "Toxic Sludge Is Good For You". В тази явно се описва за идеята на някакви идиоти в САЩ ( това само там може да се случи ), да изполват отпадъците от канализацията, тези от телата ни, за да наторяват реколти. Правили са го 10 години, въпреки, че много бързо разбрали, че са токсични. В тази книга дето ми я дадоха, описват точно това, с което започнах. Как се допускат само определени хора, учени и експерти, които да се появяват на екрана на телевизорите например. Не само там разбира се. Образователно четиво. Повярвайте, всичко могат да ни пробутат. Стоки, идеи, начин на живот. И го правят.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ха, че те това го правеха доста по време на соца. Помня че още бачкаха напоителни системи и помпаха вода от Дунава да поливат нивите. Реално погледнато нямаше никакви пречиствателни станции, примерно само допреди няколко години всичките говна от града се изтичаха през няколко тръби директно в реката, беше голям fun да се поразходиш долу по кея и като минеш покрай една от тези тръби да те лъхне на говна. Най-незабравимата гледка беше на един понтон, един дядка мята сертме (нещо като мрежа с тежести) и вади няколко дребни риби и въпросното сертме омазано в парчета говна.

Та тогава и индустрия имаше доста повече и доста по-мръсна отколкото сега и отпадните й води пак там се изливаха. Накрая водата отиваше за да напоява реколтата :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon