Автор Тема: дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече  (Прочетена 15516 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Споко, като въведат електронното гласуване и няма да му се налага да купува.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Няма да си купи 200000, ще си купи примерно 400000. Това е разликата при избирателна активност малко под 50%. Мисля че не е толкова непостижимо. А парите после ще си ги избие.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Мммммм... и да гласуваш, и да не го направиш все тая. Ако гласуваш, за кого? Ако пуснеш невалидна бюлетина, системата пак е вкарала същите нищожества в парламента. Платени гласоподаватели, платени народни представители, правителство, ченгета, прокуротура и съдии. Цветна картинка. Вярно е, че всяка риба се вмирисва откъм главата ама..... Всяка промяна е тръгвала от долу. Погледнете историята. Не мога да разбера, защо прословутата интелигентност на българите не работи в случая!?  ??? Какво чакат/ме тея хора? Дете да е, ще разбере. Като лъжеш човек 25 години ще ти вярва ли? Не. Ама явно народа, тълпата, електората няма никакво съзнание или мозък. Отчайваща работа. Трябва да започнат явно да умират хората от глад, за да се надигнат и да се опълчат на смахнатата система. Само не зная, как ще се оправим с армията полицаи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
„Прословутата“ интелЕгентност е да си гледам моя кеф, другите да мрат. И като добавим и на Вуте да му гори хамбара, картинката е пълна. Всеки народ заслужава управниците си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

abozhilov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил

И, примерно, и фактически си е точно така. Не гласуваш - подаряваш гласа си на гласувалият. Респективно - на този, който си е купил такъв глас. Купуваш един глас - получаваш в бонус и този на овцата, която не е гласувала.

Добре, прав си, но какъв е гаранта, че като отидеш и гласуваш по съвест, убеждения и т.н. не гласуваш за хора, които също купуват гласове? Аз лично ако знам че дадена партия купуват гласове, никога не бих гласувал за тях. Ако следвам стриктно този принцип, означава да не гласувам въобще, защото в България очевидно всички партии купуват гласове.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Не мога да разбера, защо прословутата интелигентност на българите не работи в случая!?
Ако пообиколиш широкия свят ще разбереш, че това е един нашенски (прословут) мит.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Не мога да разбера, защо прословутата интелигентност на българите не работи в случая!?
Ако пообиколиш широкия свят ще разбереш, че това е един нашенски (прословут) мит.
Казах го, ама с повече думи  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Няма да си купи 200000, ще си купи примерно 400000. Това е разликата при избирателна активност малко под 50%. Мисля че не е толкова непостижимо. А парите после ще си ги избие.
Ами, по тази логика, всички ще купуват гласове и накрая ще се окаже, че си гласуваме по съвест. Но, не купуват всички. И, купуват само определен брой гласове. А, и ако закупят 400 000 гласа, при масово гласуване те ще бъдат с тежест на 400 000. Няма да бъдат еквивалентни на 800 000 или повече, както е в момента.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

edmon

  • Гост
Гейта казва, че ако гласувал, щото знаем, че не е, то той щял да гласува за ДПС, така го разбирам аз,
защото най-голямото преразпределение става с гласовете на ДПС.

Негласуващите в БГ ги виждам като три типа, разочаровани дърти комунисти, като мои познати и роднини,
нехаещи Ентелегентни образовани хора в разцвета на силите си, които заради голямото
си его, че не избират тях, не гласуват за други хора
и третият тип са тъпи хайвани, който са чули, че някой друг, от предните два типа, няма да гласува та и те , като в ,
видяла жабата , че подковават коня та и тя вдигнала крака.

Как всеки от нагласувалите се  вижда в тези три типа?
« Последна редакция: Oct 15, 2014, 09:48 от edmon »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Според мен ако имаше някакъв начин магически негласувалите да гласуваха...
Магическият начин е 10-20лв. заплащане след упражняване на вот. Без никакви други условия и да се налага промяна в конституцията. Комисията издава талон, който се изплаща в пощенски или банков клон.
На пръв поглед излиза скъпичко, но е нищо на фона на 4 години кражби.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Не мога да разбера, защо прословутата интелигентност на българите не работи в случая!?
и българките са най-красивите жени  ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз обикновено гласувам, не за друго, секцията ми е горе-долу като изляза от вкъщи, в съседната сграда. Но не винаги пускам валидна бюлетина, имам навика да пиша благопожелания за преброителите. На последните избори специално не съм го правил.

Това няма значение, аз съм убеден че почти всяка партия, която разполага дори с минимален ресурс, купува гласове. Включително и партията за която съм гласувал. Някои го правят в по-големи мащаби, но това в крайна сметка няма такова значение. Аз прякото купуване на гласове не го виждам като най-големия проблем, по-големия проблем е индиректното купуване - примерно като назначиш малоумници, селяндури и безхаберници на синекурни длъжности, дефакто си купуваш гласове. С тази разлика че всеки месец тия се хранят с твоите данъци и не произвеждат качествен продукт. Същото важи и за разни сенчести фирми, които се уреждат с държавни поръчки и там върви корпоративния вот под страх от уволнение. Тези неща ти излизат директно през носа и се случват в огромни мащаби. Но това не е големия проблем, проблема естествено са циганите.

Като оставим това настрана, да, говорим за чиста математика. Абсолютно все едно е дали ще купиш 200 хиляди гласа при 3 милиона гласували или 400 хиляди гласа при 6 милиона гласували, накрая ще вземеш същия процент, единствената разлика е че ще си се оръсил повече. Във втория случай обаче интересът индиректно да купуваш гласове (по гореописаните начини) ще нарасне, просто защото масрафа го плаща директно данъкоплатеца, а не партийната касичка.

А това че хората ако бъдат задължени, ще спрат да гласуват за този дето плаща и ще почнат да гласуват за добрите дето не купуват гласове - ХАХАХА. Кои са тези добрите?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Видяхме им и на едните, и на другите и на третите - и хубостта и всичкото. Все маскари са деа. И спецове по обещанията, ама кой им вярва ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Как всеки от нагласувалите се  вижда в тези три типа?
Извън тях :P
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Има си чиста математика и логика по въпроса:
1. Ако имаме добра и коретна съдебна система - нещата бързо ще си дойдат на местата. За радост или съжаление точно днес ще разберем на къде поема кораба - дали към нови избори или към такива дела като преформиране това нещо което някой наричат съдебна система (което не може да гарантира пълното преработване в по-добър вариант);
2. Докато можещите и четещи българи са по-голямата част от нацията и при подходящи избирателни правила (което отново ни препраща към т.1) има сми упражението с изборите.
Активен