Автор Тема: дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече  (Прочетена 15508 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ти какво предлагаш да се направи? Има неща, които считам че не са моя отговорност - примерно аз мога да възпитавам единствено моите деца и не мога да ги изуча, не съм учител и не разбирам от педагогика, мога единствено да спомагам на процеса. Опитите да възпитавам чужди деца или да влизам в ролята на учител според мен са доста погрешни. Не мога да уча който и да било на каквото и да било, защото нямам дарбата да го правя, аз дори прости презентации не мога да изнасям като хората, какво остава да обучавам хора. Макар че съм менторствал на хора да си навлизат в работата, но това не го приемам като образователна дейност.

Ужасно много хора твърдят че образованието нарочно се съсипвало и се държало на ниско ниво, което са глупости според мен. Или да се съсипва, правят го най-вече обучаващите се, не тези които ги обучават. Абсолютно безпредметно е да се опитваш да набиеш нещо в главата на човек, който не се интересува от това. А за да накараш някой да се интересува от нещо извън телесните си нужди е необходимо същия да е достатъчно материално осигурен. Хората се шокират от някакви малоумни клипчета където някакви келемета се пребиват или някоя кифла духа на някакъв калъф в класната стая и се почват едни дълги тиради на тема ебати даскалото, къде са учителите, що за развалено поколение, какви са им родителите и тем подобни. Достатъчно е само добре да ги огледаш такива хора, само по външния им вид можеш да познаеш че са панелни гномове, там главното е оцеляването, за мислене остава кратко време след като се нахраниш и бързо го забравяш като огладнееш пак. Образно казано.

При всичко това, аз мисля че нещата бавно вървят към подобрение с времето. Сега ще кажеш да ама то преди чак такива неща нямаше, булшит - имаше, просто никой нямаше смартфон в джоба да ги документира и интернет беше все още нещо за отбрано малцинство и не точно начина да се популяризира документираното. Имаше доста грозни неща през 90-те, дори въпросните гномове ако можеха да се върнат 20 години назад, сигурно щяха да се хванат за главата. Не за друго, а защото е чист примитивизъм, в днешно време дори гномовете се отвращават от това.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
А не са ли мишки. Забравихме, как се изнизваха през задния вход на парламента месеци наред. Или как загражденията около зградата останаха докрая. Как дори Орешарски влизаше като мишок през задния вход, с надеждата да не го набара някой с микрофон и камера.
Как ги гонят по коридорите с въпроси и те се само отминават, без да смеят да погледнат в камерите. Мишки са.

п.п. Гледай, какви грешки правя  :D Ама изобщо не мога ги понасям вече. Някакво отвращение изпитвам и като ги видя по телевизия или като ми говорят по новини за тях и гледам да съм далеч от екрана.
« Последна редакция: Oct 18, 2014, 02:04 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз лично не държа да съм на тяхно място, защото държат отговорност и то я държат пред идиоти. В смисъл дори олигофрените от БСДПС мога да ги разбера, защото колкото и възможности за финансови облаги им носи властта, като се осерат нещата, отиват на почивка за дълго време. БСП така отидоха на почивка за дълго време. А не е като да не им се пече и под техния задник, предполагам доста такива калинки дето държавата и партията трябва разбираш ли да се грижи за тях, са им гласували доверие. Тези въпросните калинки сега ще трябва да се пробват в частния сектор, където ще им разкажат играта, понеже са непригодни. А на тяхно място ще са герберските калинки. Които да речем след време ще изпаднат в същата неприятна ситуация. Обаче вината си е изцяло тяхна, това в България все още е много разпространено вярването че трябва някой да се погрижи за теб особено ако можеш да си настроиш религиозните вярвания в тяхна посока. Рефлекс от комунизма може би, според мен също и мързел и тотално нежелание да вземеш живота в ръцете си. Има примерно ужасно много безработни, които им е кеф да стоят на борсата и отказват каквато и да е работа защото са прекалено свободолюбиви видиш ли, те са същата работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Не ги мисля. Сигурно сън не ги хваща от планове, какво и колко да докопат. И откъде, че вече схемите им се поразкриха. И се радвам, че не се движа в средите им, защото иначе щяха да ме разсипят. Не обичам да си мълча, като видя как се вършат мизерии. Да се оправят. Всеки с грижите си. Яд ме е и ми е жал за тоя овчи народ. Имаме история, с която можем не малко да се гордеем. Не, че  нямаме и такава дето да ни е неудобно, но така е сигурно със всеки народ. Само дето нашия не се научи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Стига негативизми. Глейте го наш Гришо какви ги върши. Срама няма това момче!  :D
http://www.youtube.com/watch?v=P8jdyeoPKuk
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:36 от wizard »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Има готови решения за това. Може би още малко код. Как ще се отървеш от тролове?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:37 от wizard »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Това на практика си е социална мрежа, но насочена към определена тема.
Според мен няма никаква разлика, дали ще е фейсбук или ще се изгради нова платформа, а последното ми се струва излишно. Хората имат инструмента, имат акаунтите там и се организират и обсъждат нещата. Правили са го и го правят. Една нова система, която прилича на старата, няма да ги накара да са по-активни,  отколкото там. Просто защото я има. Има го и онова.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:37 от wizard »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Няма предимство или недостатъци. Всичко опира до хората. Те се организират по фейсбук и го правят. Значи, ако имат желанието и мотивацията, ще го направят, без значение от системата. Ако това, което предлагаш се направи, по-важното според мен е, че ще се покаже, че има хора, които искат нещо да започне. Това е по-важно за осъзнаване на всички останали, отколкото възможностите, които ще има там. Те няма да са по-различни от някъде другаде. Има една съществена част  от поведенческия модел на хората и тя е, че ако има кой да даде тон за песен, ще пеят, ако са в настроение. Ако има кой.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:37 от wizard »
Активен

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:37 от wizard »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Така е. Също споменах, че е психологически проблема. Но на хората им е писнало от идеи. Поне аз не им обръщам внимание особено освен, ако не могат да се приложат. Или поне част от тях. Прагматизма е нещо много силно и за съжаление сме се ограничили достатъчно за да гледаме по този начин на нещата. Ако не влиза в употреба, все едно го няма.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)