Анкета

Въпрос: Как мислите?

  • Пиклата е права
    - 3 (60%)
    Журналята постъпват безотговорно унижавайки цялата система на национална сигурност
    - 2 (40%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Казуса с циците  (Прочетена 14284 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #60 -: Oct 29, 2014, 12:11 »
Ех тия цици докъде ни откараха ? Хаххахахаааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #61 -: Oct 29, 2014, 13:33 »
И на мене ми е писнало от спецове по всичко и разбирачи. А относно "зоната на комфорт", израз който стана много модерен в последно време сред родните блогъри...

Може би трябва една отделна трол тема за българските блогъри. Най-великото събитие в живота им е когато Форд дадоха на отбрани блогъри за няколко дни да покарат нова кола за 20к. Останалите пък умряха от завист, защото на тях не са дали. Или пък любимото ми е, когато им разпратиха безплатно да тестват по един "лечебен" камък Бероний ;D Една от известните блогърки убеждаваше, че кучето й спряло да повръща след като го потъркала с камъка.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #62 -: Oct 29, 2014, 16:22 »
...
Възможно ли е да се постигнат добри резултати в нещо, когато се тръгне с идеята, че те никога няма да са такива? ...
а ако все пак търсиш общ прогрес - също влизаш в противоречие със себе си.
...
разбираш ме превратно, но така си си решил, или по-скоро така е удобно, защото тезата ти е грешна от самото начало. няма пълна независимост по една много проста причина - не си сам на планетата. живота е организиран в общество и всеки зависи от всеки. това е, като пеперудата и урагана. понеже тезата ти е грешна  ти търсиш противоречие в другите, но  такова няма. няма противоречие, а допълване. също така няма идеални неща, така че се тръгва с идеята да се направи нещо, което ще се развива, дето ти му викаш прогрес. и понеже не ми се открива топлата вода, то и този разговор не ми се води.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #63 -: Oct 29, 2014, 17:50 »
тезата ти е грешна от самото начало
Нормално е и зная, че така ти изглежда - ти си в търсене на решения в сегашния алгоритъм, а това е парче код от друг алгоритъм. Навремето се опитвах да намеря решения в сегашния алгоритъм, но след като получих достатъчно доказателства, че всяко решение в него е частно и води след себе си нови проблеми в останалата част от общото, се отказах да ги споделям. Зная, че много хора няма да разберат или да обърнат внимание на идеите от другия алгоритъм, които споделям, но поне съм чист пред съвестта си, че споделям нещо, което наистина мисля, че ще работи. Пък дали в някого ще дадат някакво отражение... Колкото, толкова :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #64 -: Oct 29, 2014, 19:11 »
ето, дори твърдиш, че аз не те разбирам, без да допуснеш дори, че ти не разбираш мен :) кръга на  моите интереси е толкова широк, а уменията ми в различни области на живота толкова добри, че вече се чувам колко самохвално звуча. а те са такива, защото теорията ти за независимостта, която според теб е нова и трудно смилаема от всеки, аз съм я възприел като мото преди десетилетия /вероятно преди да се родиш самият ти/. точно за това знам толкова много и различни неща, за да съм независим. но за разлика от теб аз знам, че не мога да знам всичко /"всичко" в ограниченията на науката/. това е. цялата наука не знае всиичко за света, та един човек ли?! скоро чух в някакво предаване, че познанието за света било около 8% от цялото. е как па ги измериха... хахахах но ако приемем, че е така, то колко знае науката за света? - николко! така че, винаги си зависим. а решенията вземаш според това, с кое си готов да се разделиш - с принципите си ли, или с комфорта. е, аз не съм конформист.
едит: познанието, обаче, това от което науката се бои /или повечето нейни представители/ :) е нещо съвсем различно
« Последна редакция: Oct 29, 2014, 19:19 от satir »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #65 -: Oct 30, 2014, 07:58 »
Да ви кажа за сигурността. Писал съм на п4п. Някои наоколо може да казва доста подигравки за този език, но си е език за обща употреба и в това не може да спори. Аз тогава пишех страници за Интернет. Наблюдението се набиваше съвсем само. Много по-просто, с много по-малко код и много по разбираемо, всичко това умножено отново по много може да напишеш нещо, ако не те е грижа за сигурността. По някое време наизустяваш мантрите и почваш да пишеш механично сигурен код. Но като се обърнеш един ден назад, виждаш каква свинщина си натворил. Разхода на ресурси за сигурност е огромен, много по-голям отколкото във физическият свят. Разбира се това ограничава силно и нещата, които може да правиш, защото трябва да се движиш в едни тесни коловози.

По картинката за бай Иван. За съжаление тази за Хорст липсва. От икономическа гледна точка това не е зле. Всички тези хора имат работа, създават оборот в икономиката и така общото благосъстояние се покачва. Тук имаме нагледно тясно място в системата. Кабела изпод земята може да го изкара само един човек. Не могат десет човека да си мушнат ръцете в дупката. Но бай Иван не може сам да изкопае тази дупка, в която трябва да се мушне, за да извади кабела и да го свърже. Бай Иван най-вероятно изобщо не умее да копае с багер. Всяка организация гледа да избегне тесни места, но такива се появяват.

И като казахме това. Всеки отрасъл, който се развива, има нужда от все повече кадри. Колкото по-бързо се развива, толкова по-сигурно е, че правилните хора, няма да е възможно да се обучат в срок. И тогава качеството на кадрите пада. Появява се и допълнителен момент, сложността на задачите скача.

Преди два дни с учудване разбрах, че се е провел Русецонф в началото на месеца. Не бях чул за него, случайно се натъкнах, а уж следя тези неща. И започнах да го гледам. Едното видео беше с някой си Иван Димитров (очевидно стара пушка в занаята) за нещо, което се казва Ansible. На този ансамбъл задачата му е да подготви и настрои  огромен брой машини с най-разнообразни предназначения и всичко това напълно автоматизирано. Очевидно е, че подобна задача за хора ще е непосилна. Не може да се отдели толкова време. Не могат да се ползват и собствените механизми на дистрибуциите, защото те са мислени за една машина, а не хиляди. Bash и perl не работят, защото биха станали толкова сложни, че никой няма да може да ги поддържа освен евентуално, но не задължително, техният създател.

И решението, което в крайна сметка се измисля е напълно привично — вкарва се ново ниво на абстракция. То е такова, че командите са на почти нормален английски език, а освен това предлагат нагледен интерфейс в HTML. Вече не е необходимо човек да знае устройството на машината (нещото работи под еднакъв начин и на машини които не са Юникс), не е необходимо да знае що е ядро, що е команден интерпретатор, не трябва да знае perl (евентуално малко, ама съвсем малко Питон), не трябва да е чувал за пакетни системи, за зависимости, за управление на процеси (да на никой няма да му пука, какво е systemd), хиляди други неща. Този инструмент може да го ползва всеки ламер като мен. Не могат да го ползват дори по-големи ламери от мен, ако изобщо ламерията може да се измери.

За да работи всичко това, трябва а си с последния версия на програмното обкръжение, което означава и с последно поколение апаратна част. Деветгодишният лаптоп, от който пиша в момента с ядро 2.6.32, просто не се вписва. В най-скоро време администратор вече няма да е високопрофесионална дейност. Ще е необходим по един по-знаещ на десетки щракалки.

В лекцията се споменават и други инструменти, чиито имена съм чул да се въртят във форума.

Аз Дискавъри и Национална география почти не гледам от няколко години. Причината е прозаична. Там изповядват много естественически (зад което се крие всъщност дарвинистки) подход към природата. Възхвалява се хишничеството Правят се мегапродукции за величието на бялата акула, саблезъбият тигър от миналото и подобни. Това е морала, който проповядват. Хищникът е на върха на хранителната верига. Ти трябва да се храниш и да растеж. Стадото не са жертви, те са ресурс за растежа ти. Ти можеш да си само чудовище, за да оцелееш. Иначе умираш.

В днешно време имаш време само да бачкаш. Имаш време около два до три часа вечер, което да отделиш за себе си, семейството или просто за отмора. Трябва да избираш дали ще е лични занимания или някое от другите. Просто нямаш време. Обаче после е виновен, че взима неосъзнати решения. Как да знае, кой е правилният начин за поставяне на изолация?

 d0ni какъв е адреса на дневника ти?

За цветовете на живота, ще приказвам следващ път, че сега ми започва заетата част от деня.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Казуса с циците
« Отговор #66 -: Oct 30, 2014, 10:29 »
Цитат
Аз Дискавъри и Национална география почти не гледам от няколко години.
аз спрях да ги гледам навремето щото обърнаха всичко на reality show.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #67 -: Oct 30, 2014, 11:28 »
И на мене ми е писнало от спецове по всичко и разбирачи. А относно "зоната на комфорт", израз който стана много модерен в последно време сред родните блогъри, ще кажа само това: вложил съм труд, време, мисъл и средства да си изградя моята"зона на комфорт". За това за мен е напълно естествено да гледам да си седя там. Най ми е смешно клишето (пак преведено от английски) как животът започвал там, където свършвала "зоната на комфорт" на човека. С риск да прозвуча вулгарно, ама такива сентенции, философите да си ги заврът в задника. Много е дразнещо, когато някой смята, че разбира по-добре живота на другите, а най-смешно е когато някой се има за нещо много повече от останалите, които презрително нарича "стадо".
.....

Здравей,

Много моля следващото да не се приема за критика, а по-скоро като някаква друга гледна точка, допълнение.

За да съкратя текста само ще цитирам частта от май втората част на Властелина на пръстените "Двете кули", където Мери&Пипин чакат Ентите да решат дали ще воюват и след като те се отказват тъй като войната не е тяхна им казват да се върнат в къщи (Графството) и там да си живеят спокойно.
Тогава единия казва на другия че ако си отидат и оставят другите сами да се борят, след време няма да го има и Графството.

Света е общ. Мисля че това е достатъчно ясно за всички.

Поздрави.
Румен
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #68 -: Oct 30, 2014, 19:47 »
Ех тия цици докъде ни откараха ? Хаххахахаааааааааааа

Ем, оттам се почва после вечери,цветя, вино,брак, деца,робство,...от едните цици :))
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8794
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #69 -: Oct 31, 2014, 06:51 »
Не е чак толкова зле. Пък и ако го нямаше това и нас не щеше да ни има. Имаше едно предаване „Пълна промяна“. И тук е така. Живота ти тръгва на 180° и не се запазва нищо от старият. Но ако семейството е сплотено, разбираш, че си един щастлив човек и малко до нищо ти липсва от старият живот. Слава на небесата, че жените са глупави и се лъжат, че иначе би се затрил света. А да. И не са само сиски. Някои хора търчат по дупета.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear