Автор Тема: Истински случаи  (Прочетена 7690 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 599
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Истински случаи
« -: Oct 04, 2022, 22:54 »
Преди време журналистка от свитата на ББ снима в един от ТЕЦовете охладителната кула и се чумери "глей, глей, как замърсяват околната среда" (къдеш има бая). Колега ѝ опонира (светва) - "що, бе, комина е ей там" (явно е къдял по-малко)..

--------

"Мамба" - що е тва? Според една от телевизиите (така го схващам), тва е всяка изгъзица. Пък по наше време беше нещо, свързано с легло... Дали знаят, че има и "космонавт"?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Истински случаи
« Отговор #1 -: Oct 04, 2022, 23:00 »
Предполагам, че говориш саркастично, както обикновено. Но все пак, защото съм „Мара подробната“, но не и „отварачката“… Мамба е змия от Амазонка. Освен детското (пионерското)/казарменото извращение с легло е също игра от тип кръстословица. Всяка следваща дума по тема започва с буквата, с която е завършила предната дума. Понеже в българския език тази буква е най-често „А“, то играта приключва бързо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 599
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #2 -: Oct 04, 2022, 23:18 »
Гледам (по принуда) една телевизия, опитват се да бъдат "в час с народа" - свински опашки, мамби .... (то "мамбите" са още от първия големийо братхър)...


Мамба (с объщане на дюшека) визирам.

Бяхме на лятна бригада, бях първото легло точно срещу вратата на спалното (аз си го избрах)  - събуждам се, аз съм на пружината на леглото и всичкото друго ми е отгоре. Почвам да се възмущавам, как може да ми правят мамба, що никой не ме е предупредил да взема мерки (аз да правя "мръсно", има си "контра начини")... Разясняват ми, че аз съм жертва не на една, а на 4 (четири) мамби, и пак не съм се събудил (направили - спя, няма кеф за сторилите го; върнали ме в изходно положение - спя... и така няколко пъти; накрая ме зарязали)...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #3 -: Oct 05, 2022, 03:09 »
И к'во общо има.. размера на "комина" с правенето или неправенето на мамба?!? или викаш ку му й поголемшък мое се закачи у абажура и мое да не мое да му стане ...мамбата  :P

Което ме присети и за един друг стар лаф - Леко Спасе.. абажура! (обик. когато си ги мерят /на размери/и някой попрекали, все се намираше и някой да го вразуми... е само ония от ловно-рибарския бяха неспасяеми)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Истински случаи
« Отговор #4 -: Oct 05, 2022, 08:15 »
На един пионерски лагер се опитаха да ми направят. Ама правещите бяха големи неуметници и нищо не успяха да сторят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #5 -: Oct 05, 2022, 09:25 »
Какво е това "мамба"? Изглежда не е нещо хубаво? Да не сте били непослушни, че са винаказвали?  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #6 -: Oct 05, 2022, 10:18 »
   Извращение.

   Както си спиш,ти издърпват дюшека,и се озоваваш на пружините.
И после те "захлупват" с него.

   А "космонавт" е вече опасно.
Катурват ти леглото отвесно,така,че се озоваваш с главата нагоре.
Може да докара много сериозни травми ...






   Не знам дали си ходил в казармата,там има значително по-големи
(и по-опасни) извращения,понякога водещи и до смърт.
Говоря напълно сериозно !

Имаше и много самоубийства.
Мой съученик се самоуби в казармата (застреля се с калашника).
В поделението,в което бях,един новобранец се обеси ...
« Последна редакция: Oct 05, 2022, 10:28 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Истински случаи
« Отговор #7 -: Oct 05, 2022, 10:20 »
Безделието разжда какви ли не простотии по летни лагери или казарми.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #8 -: Oct 05, 2022, 12:27 »
   Младите са големи късметлии,няма да ходят в казармата.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Истински случаи
« Отговор #9 -: Oct 05, 2022, 12:53 »
И на пионерски или разни младежки лагери не ходят.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 599
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #10 -: Oct 05, 2022, 22:58 »
"Космонавт" е както си спиш, да ти изправят във вертикално положение леглото до стената.

Безделието винаги ражда простотии, важно е когато се планират, да има някой с мааалко по-трезв ум и да го/ги спре... или да надвие над другия/другите авторитети..., или да е там просто...
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 599
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Истински случаи
« Отговор #11 -: Oct 06, 2022, 00:56 »
А "олд скуул мислене" би трябвало да означава мислене, различно от това на опонента. обикновено причиняващо (на опонента) душевно напрягане (каквото и да значи това), неконфорт, раздразнителност, избухливост. Обикновено се среща при  разнобой в мненията между "младо" и "старо" поколение, когато "м" не може да се аргументира убедително пред "с" (естествено, има го и обратното).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Истински случаи
« Отговор #12 -: Oct 06, 2022, 08:58 »
А "олд скуул мислене" би трябвало да означава мислене, различно от това на опонента. обикновено причиняващо (на опонента) душевно напрягане (каквото и да значи това), неконфорт, раздразнителност, избухливост. Обикновено се среща при  разнобой в мненията между "младо" и "старо" поколение, когато "м" не може да се аргументира убедително пред "с" (естествено, има го и обратното).

Това ми се случва буквално всеки ден. Децата ми предозирали с някаква пропаганда — идват да ми обясняват някакви неверни неща. Стигна се до там, благоверната да ми забрани да споря с тях на политически теми.

А те се държат точно като малките лъвчета, които искат да сборят стария лъв и да вземат мястото му. Особено са доволни, когато не им отговарям. Ако взема, че се изпусна и разприказвам, започват да ми се сърдят по един ден. Бил съм национален предател, родоотстъпник и не знам си какво. Плашещо е, колко е бил прав бащата на пропагандата. Няма как да не го докараме до война, в случая сигурно ще е гражданска.

Но децата поне имат оправдание. Те не са виждали нищо различно свръх-луксозен, презадоволен живот без никакви притеснения. Не са виждали глад. Не са виждали безпътица. Не са виждали измамени надежди. Никой не им е разказвал за това.

Имам вина като родител, че не съм се опитал да ги подготвя. Но и знам, че докато човек сам не си счупи главата, няма как да разбере.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear