Автор Тема: Странен проблем с mp3 плеър  (Прочетена 1036 пъти)

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Mp3 плеъра е някакво куче trekstor i beat move m, то явно си е някакъв бъг в плеъра де, ама се чудя как да го заобиколя. Та на въпроса.
Когато копирам папки с музика, не подрежда мп3-ките в тях по азбучен ред, ами ... не съм разбрал как точно :( предполагах, че е по дата на промяна, после по дата на достъп, но май не е, защото ги намествам да се подредят и по двата критерия и пак се разбъркват, а дата на достъп и промяна след като вече са копирани на плеъра остава само с дата-та (в смисъл няма час, минути ...). С малко късмет установих, че когато копирам файловете от една монтирана smb папка (папката е на windows машина) се подреждат правилно :D Плеъра работи с fat и fat 32 (и с двете положението си е същото), на машината ми ползвам ext3 (Debian Lenny)
Код:
//192.168.24.10/Music    /home/filipov/music/    cifs    domain=ic-xxx,username=рng,password=0000,uid=ang,gid=users,rw    0    0

Дайте някаква идея, какво може да се пробва, не е кой знае какъв проблем, но за идеята ми се ще да го реша.

Не съм пробвал от windows да копирам файлове да видим какво ще стане, ще пробвам.

Edit:
От Windows се копират без да се разбъркват :)
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с mp3 плеър
« Отговор #1 -: Aug 15, 2009, 10:54 »
Аз съм с Trekstor Blaxx - по звук съперничеше на SoundBlaster Live 24 bit звуковата карта със старата Alsa от преди две години. Новата Alsa го отвя като качество. През горе-долу два месеца софтуера му се скапва,  и го преинсталирам с бозата. Обаче нямам твоите проблеми. Копирал съм с PC Linux, Suse, Kubuntu. Пробвай да преинсталираш драйвера от официалния саит на Trekstor. Пробвай да копираш от Live CD на друга OC. Или го дай на някое лапе- дето си мисли, че мп3-ката е върха на сладоледа, а не някакъв  супер скапан затворен формат. И си вземи Trekstor Blaxx-да видиш ти що е плеър- маха ти главата като със самурайски меч! ;D
« Последна редакция: Aug 15, 2009, 11:11 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Странен проблем с mp3 плеър
« Отговор #2 -: Aug 16, 2009, 01:25 »
Правих ъпдейт на firmware-a, не помогна, но ми добави още 2 езика в менюто и двата са китайски, не знам без тях какво щях да правя  ;D
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Странен проблем с mp3 плеър
« Отговор #3 -: Aug 16, 2009, 10:12 »
Марката е малко кофти.Имам приятели,продаващи мп3 плейъри в компютърен магазин и казват,че има доста лоши отзиви за марката.Аз самият също имах преди известно време TrekStor i.Beat Pink,от който бях силно недоволен,особено от времето му за просвирване с едно зареждане.Правеше ми точно същия проблем,който така и не оправих и много ме дразнеше.Плейърчето така и предаде богу дух без да каже и думичка защо.Нищо не съм му правил.Определено не съм доволен от марката.Най-вече го взех,защото беше единствения плейър,по онова време,на който в спецификацията му пишеше че поддържа Linux ;D.Сега карам с един китайски,на който ще му изпадне панела скоро,но си бачка идеално под линукс.Иначе точа лиги за Apple Ipod Classic 120Gb или 160Gb,който надявам се скоро вече да имам ;)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!