Автор Тема: Някой да се интересува от сървър 1U ?  (Прочетена 28691 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #15 -: Dec 02, 2016, 19:12 »
От тези изказалите се тука, май никой си няма на идея що туй сървър!

На сайта на Перси си има конфигуратор и неговата машинка с една идея по-нов процесор е 2149 долара без ДДС! http://www.persy.com/bg/c/63-/conf/447--s258-1u-4-hdd-3-5-hotswap-dual-psu-intel-haswell.html

А на Супермайкро сървърите аз лично ги предпочитам пред разните сертифицирани изгъзиците на другите. 
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #16 -: Dec 03, 2016, 08:26 »
Цитат
backinblack:
От тези изказалите се тука, май никой си няма на идея що туй сървър!
    Пич,толкова много сървъри,сториджи и т.н. са ми минали през ръцете,
ти не можеш да броиш до толкоз.
Цитат
go_fire:
 Не съм LiVan, но мога да кажа, че това, което наричаш компютър само прилича на такъв. Изобщо не сравнявай калпавите китайщини с описанието на LiVan. Нямат нищо общо.
   Къде мислиш се сглобяват (пардон,асемблират)сървърите на
IBM,HP и Dell , на Марс ли  :D
   Отделни бангии, напр. на Dell , са "Made in Poland" , но са малко ...
   Разбира се,жив и здрав да е LiVan, да успее да си продаде сървъра,
ако може ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #17 -: Dec 03, 2016, 08:57 »
Те и в България могат да ги сглабят, ако искат. Никакъв проблем. Тия персита къде  мислиш са  сглобени?

Обаче тук никой не говори за една тъпа механична сглобка, макар и тя да е важна. Говорим си за  технологии. И уж като са ти минавали през ръцете, трябваше да го знаеш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #18 -: Dec 03, 2016, 11:33 »
Цитат
Къде мислиш се сглобяват (пардон,асемблират)сървърите на
IBM,HP и Dell , на Марс ли  :D
   Отделни бангии, напр. на Dell , са "Made in Poland" , но са малко ...
   Разбира се,жив и здрав да е LiVan, да успее да си продаде сървъра,
ако може ...

Къде се сглобяват, че и произвеждат не е от значение, защото тези големи фирми/марки на всякъде имат еднакъв качествен контрол и технологични процеси.
На скоро ми попадна един но сървър НР. 3 дни му се мъчиха да му инсталират Уиндоус 7 и не става! Щото седмицата не вижда масива и пищи, че няма диск. Бил сертифициран за Уиндоус сървър 2010, Ред Хат Ентърпрайс и тем подобни глупости. Накрая му махнахме неговия контролер и му турихме един втора употреба LSI 8888 с BBU и нещата се оправиха.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #19 -: Dec 03, 2016, 11:51 »
Добре де, ББ, т'ва уж е server, уж е сертифицирано за 2010, а вие му слагате Москвич Седмак. Вие сте за бой, а не проклетия Майкъл Дел.

п.п. А то било Хюлет-Пакард, все тая.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #20 -: Dec 03, 2016, 20:47 »
Ако си купя чисто нова кола и след месец искам да я продам, щото не ме кефи, цената ѝ ще е на половина.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #21 -: Dec 04, 2016, 12:43 »
Аз пък да си кажа, че сте баси и философите да успеете да превърнете една обява за продажба на желязо във махленски спор. Явно водите доста скучен живот за да си нямате друга работа [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #22 -: Dec 04, 2016, 13:21 »
Аз пък да си кажа, че сте баси и философите да успеете да превърнете една обява за продажба на желязо във махленски спор. Явно водите доста скучен живот за да си нямате друга работа [_]3

Ами като ни ни забраниха секция 42 :'(
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #23 -: Dec 04, 2016, 17:08 »
Нищо философско няма в покупката или продажбата на нещо. Но при положение, че искаш да продаваш вече закупено нещо и то сравннително скоро, си неминуемо на загуба. По-добре да му намери приложение за нещо, отколкото ей така да си му седи цената и толкова. Може и да се намери кwпувач, но не се знае след колко време.
« Последна редакция: Dec 04, 2016, 19:53 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #24 -: Dec 04, 2016, 21:46 »
Нищо философско няма в покупката или продажбата на нещо. Но при положение, че искаш да продаваш вече закупено нещо и то сравннително скоро, си неминуемо на загуба. По-добре да му намери приложение за нещо, отколкото ей така да си му седи цената и толкова. Може и да се намери кwпувач, но не се знае след колко време.

На това му се свободна пазарна среда. Един предлага, друг търси. На пазар винаги се ходи с голяма кошница, защото тя побира и малко и много. Човека предлага и търси цена. Друг ако го устройва взема, ако не се започва договаряне. Всичко останало е загуба на време... и философстване  [_]3
А загубата е относително нещо и има много измерения... и привидно може и да си, но може и да не си :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #25 -: Dec 04, 2016, 23:45 »
Нищо философско няма в покупката или продажбата на нещо. Но при положение, че искаш да продаваш вече закупено нещо и то сравннително скоро, си неминуемо на загуба. По-добре да му намери приложение за нещо, отколкото ей така да си му седи цената и толкова. Може и да се намери кwпувач, но не се знае след колко време.

Когато си купиш чисто нова кола, дори застрахователите по каско за първата година я застраховат по фактурна стойност, а за следващата на 70% от фактурната и стойност. Де да имаше такива като теб, дето не след месец, ами и след година си продаваха колите на 70% от фактурната им стойност, автопарка ни нямаше да е на това дередже.
В предните постове ти дадох линк към сайта на Перси колко струва този сървър. Високта му цена идва от двойното захранване. Около 300+ долара е разликата в цената за едни и същи компоненти, но събрани в различно 1У шаси. Със и без двойно захранване.
И аз не бих си го купил за тези пари, че се намират от по-старото поколение по-висок клас и перформанс за по-малко пари, но, ако колокираш в дата център, а не у вас си(като мен) има доста други неща от значение. За 1У машина до 400 вата цената почти двойно по-ниска от колкото за по-голяма машина.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #26 -: Dec 05, 2016, 07:27 »
Цитат
Къде мислиш се сглобяват (пардон,асемблират)сървърите на
IBM,HP и Dell , на Марс ли  :D
   Отделни бангии, напр. на Dell , са "Made in Poland" , но са малко ...
   Разбира се,жив и здрав да е LiVan, да успее да си продаде сървъра,
ако може ...

На скоро ми попадна един но сървър НР. 3 дни му се мъчиха да му инсталират Уиндоус 7 и не става! Щото седмицата не вижда масива и пищи, че няма диск. Бил сертифициран за Уиндоус сървър 2010, Ред Хат Ентърпрайс и тем подобни глупости. Накрая му махнахме неговия контролер и му турихме един втора употреба LSI 8888 с BBU и нещата се оправиха.

А трябваше да отидете до сайта на HP, да дръпнете драйвера за RAID контролера за Windows 7 и да го инсталирате, а не да осакатявате машината ::)
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #27 -: Dec 05, 2016, 18:11 »
Цитат
Къде мислиш се сглобяват (пардон,асемблират)сървърите на
IBM,HP и Dell , на Марс ли  :D
   Отделни бангии, напр. на Dell , са "Made in Poland" , но са малко ...
   Разбира се,жив и здрав да е LiVan, да успее да си продаде сървъра,
ако може ...

На скоро ми попадна един но сървър НР. 3 дни му се мъчиха да му инсталират Уиндоус 7 и не става! Щото седмицата не вижда масива и пищи, че няма диск. Бил сертифициран за Уиндоус сървър 2010, Ред Хат Ентърпрайс и тем подобни глупости. Накрая му махнахме неговия контролер и му турихме един втора употреба LSI 8888 с BBU и нещата се оправиха.

А трябваше да отидете до сайта на HP, да дръпнете драйвера за RAID контролера за Windows 7 и да го инсталирате, а не да осакатявате машината ::)

Той този, дето го сложихме дори и втора употреба си беше по-добър от неговия. Иначе, не, че не ни дойде на акъл да търсим на сайта на НР.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #28 -: Dec 05, 2016, 19:35 »
НЕ, ЧЕ ОТГОВОРИ на въпроса защо слагаш 7 на server. Ама все тая.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Някой да се интересува от сървър 1U ?
« Отговор #29 -: Dec 05, 2016, 19:54 »
НЕ, ЧЕ ОТГОВОРИ на въпроса защо слагаш 7 на server. Ама все тая.

Не беше мой Гога, ами на една фирма, а пък "компютържиичето" им ми дружка. Взели го по еврогейски проект и ще го ползват за файлов сървър в мрежа от 5 компютъра  :D  :D  :D ! Само като си помисля колко грешна пара от данъците на хората се троши по възможно най-малоумния начин и ми призлява. Успокоявам се само с това, че поне моите не трошат.
Активен