Автор Тема: boot screen  (Прочетена 2137 пъти)

dido_333

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
boot screen
« -: Sep 03, 2004, 19:08 »
Здравейте. Значи намерих си една много яка картинка и искам като ми се пуска линукса вместо скучното синьо на мандрайка да се вижда тя. Тоест тя да е като фон за прогрес бара и другите работи дето се изписват при зареждането.
благодаря.
Активен

dido_333

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
boot screen
« Отговор #1 -: Sep 03, 2004, 19:09 »
става въпрос за mandrake 10.0 но скоро ще си сложа suse 9.1 pro та и за там ще ми трябва помощ но предполагам че е едно и също
Активен

  • Гост
boot screen
« Отговор #2 -: Sep 03, 2004, 23:45 »
Ми ще трябва да попрочетеш тва-онова и да понаправиш тва онова.
Първо трябва да си прекомпилираш кернела с поддръжка на фреймбуфер, който пък е свързан с две-три други неща из кернела, например драйвъри vesa в ядрото и т.н.
След това трябва да си редактираш lilo/grub като му укажеш картинката която да използва.
После да си направиш картинката във файл, ако не се лъжа .tar.gz и ако направиш всичко това без грешка можеш и да си имаш желаната картинка.
Освен това има пачове за хора които искат да гледат картинка вместо съобщения, но сега не ми се търси - пробвай по гоогле нещо като splash kernel!
Ако се справиш с тази глезотия, да не забравиш да кажеш как си го направил - мен личо ми писна някъде около lilo/grub.
Успех!
Активен

Pinball_Master

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 447
    • Профил
    • WWW
boot screen
« Отговор #3 -: Sep 05, 2004, 01:27 »
Ако ползваш КДЕ мисля, че има какво да попрочетеш на kde.org, kde-apps и kde-look.org и има какво да си дръпнеш
Успех )))
Активен

pinball-bg.org   pinball-bg.info - Българският сайт за Флипери
Debian/GNU Linux - Sarge - Kernel 2.6.7 - KDE 3.2.3