Автор Тема: Убунту 12.04 проблем с интерфейс на български  (Прочетена 1694 пъти)

bot

  • Гост
 Здравейте колеги, имам следният проблем - синът ми е пипал лаптопа и е превел интерфейса на български. При опит да го върна обратно на английски доста от менютата си останаха на български а Chromium се преведе изцяло и не знам как да го върна на английски - преинсталирвам, разкарах българския от списъка с езиците и тези надписи упорито си стоят. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем и има ли цяр или да преинсталирам всичко наново?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ама то в 12.04 езиковите настройки не са като в старите! От езиковата настройка в контрол панела инсталираш и деинсталираш език, а от настройката на профила указваш/избираш на какъв език да ти е интерфейса, а хромиума си имаше май и отделно в настройките си за настройване на език който може да е различен от този на фейса!
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Искаш да кажеш че след преинсталацията си остава графичната среда отново на български сле като си и задал да е на английски
Не се сещам точно за фикс, но ме съмнява че проблема идва, ако не си пипал хом дяла да не го форматираш и имаш записани вече настройки. След инсталацията се зареждат ако са съвместими и става бозица:)
Щом си го преинсталирал можеби ее още престно, пробвай да премахнеш скритите файлове
Не знам кой конкретен файл запазва самата настройка на локал...
ако някой знае подробности за това нека сподели.

Да бе Писал съм глупости по горе #backinblack сигурно е прав
« Последна редакция: Jun 13, 2012, 00:55 от big-marvel »
Активен

bot

  • Гост
 нещо се е омазало, сега като стартирам Kicad ми излиза съобщение че не може да преведе някои локални настройки, ще преинсталирам докато не съм съсипал някой фаил.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Това най-вероятно защото си деинсталирал българския! Инсталирай си го отново, сложи се системните настройки на български, а от ностройките на профила избери да ти е на англииски. Той май не искаше парола за промяната и за това малкия го променил :D
Активен

bot

  • Гост
 Наложи се да преинсталирам. Пробвах и този вариянт - с деинсталацията на езика, но някои менюта си оставаха на български. Може и да е имало начин да се оправи но след като програмите започнаха да работят некоректно се паникьосах и преинсталирах - този път с пароли и логване и всеки в къщи да си знае компютъра.
Активен

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."