Автор Тема: Какъв телевизор да избера  (Прочетена 17283 пъти)

rosenarch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: xfce4
    • Профил
Здравейте предварително се извинявам ако темата не е за тук.
Mоля за съвет каква марка телевизор да купя?

Philips с Android Tv
Samsung с Tizen
LG с WebOS
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #1 -: Dec 15, 2015, 19:08 »
Здрасти,
вероятно няма да съм много полезен, но винаги бих предпочел голям екран закачен към PC, било нормално или някакъв по-малък размер. На него стандартна linux дистрибуция, на която може да пуснеш всичко и достатъчно място за твърди дискове.
Имам (вече относително стар) Панасоник, който хич не е „умен“, но ми върши прекрасна работа :D
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #2 -: Dec 15, 2015, 23:03 »
И аз бих си купил тъп, ама то май вече няма такива.
От друга страна темата е за умен такъв.
От една страна LG правят много добри панели, от друга Philips е с андроид което повече ми допада, понеже Андроид ми е позната ОС. За самсунг нищо не мога да кажа.
Всеки има различни критерии и най-добре ще е да отидеш да ги видиш на място и да прецениш кое е най-доброто за теб.
Аз винаги ходя да гледам ако си купувам телевизо/монитор.
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #3 -: Dec 16, 2015, 09:18 »
LG. За съжаление няма как да го разберете докато не започнете да го използвате. Обезателно трябва да има TimeShift или TimeMachine.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #4 -: Dec 16, 2015, 10:42 »
Ами отговорът на този въпрос винаги е бил малинка. За безкрайно съжаление тук не можем да проявим патриотизъм, защото няма как да превърнем телефона си в дистанционно, а дори най-умният телевизор без дистанционно е просто една Опера (за който знае, какво е това).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #5 -: Dec 16, 2015, 11:01 »
Цитат
бих предпочел голям екран закачен към PC, било нормално или някакъв по-малък размер. На него стандартна linux дистрибуция, на която може да пуснеш всичко и достатъчно място за твърди дискове

+1
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #6 -: Dec 16, 2015, 11:09 »
Цитат
Какъв телевизор да избера

Цветен ;D !!!
« Последна редакция: Dec 16, 2015, 11:13 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #7 -: Dec 16, 2015, 11:15 »
И да има и някакви настройки на хардуера, че е този раздел.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #8 -: Dec 16, 2015, 14:33 »
Защо не съм съгласен с Монитор + PC?

Ето защо:
1. Имам 65" LG и 50" Samsung, модели от края на 2014 година. LG го бие отвсякъде;
2. На LG дете на 2 години и 6 месеца успява да си намери YouTube анимацията;
3. За разлика от Малинки, Android-и и други такива има няколко безспорни предимства
  • Директни шорткъти за основните функции
  • Възможност да гледам едно, през това време да се записва друго
  • Автоматично се програмира да записва предавания, които са по неудобни часове и после ми излизат като икони
  • Получава цялата цифрова информация от Корес, например имам TV Guide за около 2 седмици напред
  • Само с 1 дистанционно (включващо скрол и инерционна мишка) става цялото управление
  • HTC телефона и Asus Zenbook разпознаха телевизора и през WiFi предават директно
  • Time Machine ми позволява да се върна час и 30 минути назад при всяко предаване. Използва се за да си направиш филийки, да проведеш телефон разговор, а след това да прескочиш рекламите
  • Има 4 HDMI входа и 3 USB входа. Вече всичко се гледа директно на TV
  • Браузера му работи отлично, никакви забележки

И всичко това в 1 устройство, без кабели и други сложнотии. Има възможност да му напиша собствен софтуер и да му го кача, но някак не ми е интересно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #9 -: Dec 16, 2015, 16:02 »
И в добавка няколко транснационални компании плюс поне едно правителство те шпионират така, както и комунистите не можеха дори да сънуват.

Повечето от тези неща ги може и малинката, заедно с кабелите (защото са отзад). Обаче не знам стига ли му силицата да предава и записва едновременно. Най-вероятно не. Но за сметка на това може да добави в тоя списък безброй неща, за които производителя или не се е сетил, или не е пожелал да даде. И това на цена, че времето за установка се качва от 10 мин. на 30. 20 минути се преживяват.

Интересно наблюдение, че имам същите преживявания с дете на същата възраст, но платформата беше ЕЕЕ 1000. И тъй като всяко поколение е по-добро от предишното, аз на това дете бих му връчил Нетбийнс. Като нищо е се справи.

Ъ да, аз предпочитам аналоговата телевизия, оти съм дърт и не ми се занимава с глупости. А, ако може да си изхвърля телевизора, хептем добре, ама ще има протести и няма, как да се случи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #10 -: Dec 17, 2015, 10:04 »
Ъ да, аз предпочитам аналоговата телевизия, оти съм дърт и не ми се занимава с глупости.

То нищо не пречи да има аналогов телевизор с андроид, браузери, wifi и всякакви други умнотиики и глезотоийки.

Не ви ли писна от менюта и интерфейси. ??? Според мен силата на Телевизията е именно в това - Натискаш копчето и гледаш каквото ти пускат в момента. Единственият ти избор е да превключваш между каналите.....А иначе какво му е удоволствието постоянно да ровиш в менюта и да си губиш времето?


Между другото от доста време ми се върти една идиотска идея.......На село се търкаля един стар Пирин...Да взема да го възтановя и да му монтирам вътре едно  Raspberry или olimex....Ей така за ташак....Та тогава ще видите какво е това Smart Лампов Цифров ТВ >:D
« Последна редакция: Dec 17, 2015, 10:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

npokonu

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #11 -: Dec 17, 2015, 12:50 »
Ами отговорът на този въпрос винаги е бил малинка. За безкрайно съжаление тук не можем да проявим патриотизъм, защото няма как да превърнем телефона си в дистанционно, а дори най-умният телевизор без дистанционно е просто една Опера (за който знае, какво е това).

Май вече е възможно да превърнем телефона си в дистанционно + бонус - патриотизъм: http://myteletouch.com/ :)
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #12 -: Dec 17, 2015, 13:17 »
OLED на LG-това е най поносимият боклук като технология на пазара, може и да си вземеш най евтиния боклук, докато стане 4K OLED на народни цени, макар, че и това изкуствено го задържат-докога ли?
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #13 -: Dec 17, 2015, 14:57 »
Имаше една тема тук в linux bg, че OLED като технология са много зле. По зле и от едновремешните кинескопи. Матриците им се изтощавали и избледнявали много бързо.
 
Плазмите също нестават защото гълтат ток като печка.

А от LCD матриците всичко но да не е TN матрица. TN матриците не могът да възпроизвеждат всички цветове и затова по принцип им са кофти цветовете.

Търси lcd с IPS матрица или нещо друго подобно.
« Последна редакция: Dec 17, 2015, 15:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какъв телевизор да избера
« Отговор #14 -: Dec 17, 2015, 18:04 »
Аз лично ужасно много се зарадвах преди години когато последният мини ускорител на елементарни частици си замина от вкъщи, тия аквариуми не мерси.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon