Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165666 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2445 -: Nov 19, 2022, 17:05 »
Те това е:

https://sf.gov/news/san-francisco-launches-new-guaranteed-income-program-trans-community

Американски джендър да си, с гарантирани доходи  ;D

П.П. Имаше някакви, пееха навремето "Искам да съм негър, в щата Алабама..", ха сега да обновят тренда според новата тенденция. Примерно "Искам да съм джендър, там във Сан Франциско.." Пък ако ще и temporary да е. То с тия доксан докус полове, всичко е temporary.
Красива абревиатура- "..Guaranteed Income for Trans People (GIFT).." -цитат.
Нашите американски марионетки тука разчитат на грантове, отвъдокеанските джендъри- на гифтове  :)
« Последна редакция: Nov 19, 2022, 17:14 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2446 -: Nov 22, 2022, 11:47 »
В тази тема имаше известен брой мнения, които се биеха за вниманието на потребителите. Затова бяха отделени в нови теми. Те са:

Стара партия, стари проблеми;

Холандската трева е най-зелена;

Като за световно
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2447 -: Nov 22, 2022, 18:41 »
https://business.dir.bg/ikonomika/es-razbi-mazhkiya-svyat-na-firmenite-upravi-skoro-vseki-treti-direktor-shte-e-zhena
Поредните еврогейски простотии. Сега какво правим, ако сме собственици на компания с над 250 души, допусната до борсова търговия в ЕС, ще гоним мъжете, или ще отваряме нови щатове за жени, да докараме процентите, че урсулката да е доволна?

От една страна "..До юли 2026 г. всички големи дружества, допуснати до борсова търговия в ЕС, ще трябва да вземат мерки за увеличаване на броя на жените в техните ръководства, съобщи пресслужбата на Европарламента. .."
А от друга: "Съгласно новите правила, заслугите трябва да останат основният критерий в процедурите за подбор, които следва да бъдат прозрачни."
А защо само в ръководствата ще увеличаваме жените, за юзър-левъла що не важи?
А сега де.. хем по заслуги, хем по пол, това само разни отклонения като урсули, макрони и прочие, могат да го съчетаят в едно. Демек трябва да търсим заслуги в конкретния пол, докато натаманим нещата.
Компания Х например има съвет на директорите (да речем, че е АД) от 5 мъже и всичко пее и свири, бизнеса върви. Какво излиза, трябва да назначим още 2 жени, че да оправим процентите. Не й трябват на компанията, ама хайде едни щатове да открием.. и заплати. Или защо да не назначим още един мъж и три жени? Така горе-долу пасват процентите. Девет членове на съвета, три жени.
Или компанията Х има съвет на директорите от 3 жени, всичко свири и пее, бизнеса върви, трябва ли да назначаваме мъже, да оправим процентите.. нищо, че не трябва за бизнеса. Или ще е задължителен само женският процент, не мъжкия, важното е поне 33% жени, но няма изискване за обратното?
С джендърите кво правим, например по-гъвкавите, тоя/тая утре се самоопределя като оная/оня.. не може така, трябва да им запазим места, мисля.
И както в коментарите под статията някой е питал- а кога за миньори и т.н. полово равенство/пропорции/проценти?
Дали не е вариант, ако някое АД, допуснато до борсова търговия, има 5-членен съвет на директорите- мъже, двама от тях да се пишат жени, че да не нарушават еврогейските директиви  :D Или пък обратното, ако са жени, някои да се пишат мъже.. не е като да няма варианти  8)

Лично на мен всичко в тая статия на дир ми звучи абсурдно. С тия проценти и изисквания по пол, направо си е трагично.

П.П. Хайде  [_]3 , чудя се да се смея ли, да плача ли..

П.П.П. Абе и изкуствения интелект трябва да включат в квотата, да е пълна картинката, задължително и по един робот в съвета на директорите ;)
Накъде отива тоя ЕС..

« Последна редакция: Nov 22, 2022, 19:05 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2448 -: Nov 22, 2022, 21:32 »
Понеже съотношението мъже/жени ще е динамично- да се листва отсрани на борсовите котировки срещу всяка компания в реално време. Информацията ще е пълна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2449 -: Nov 22, 2022, 22:02 »
Лично на мен всичко в тая статия на дир ми звучи абсурдно. С тия проценти и изисквания по пол, направо си е трагично.

А какво ще правим с тези безполовите. И такива има.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2450 -: Nov 22, 2022, 22:16 »
Те ще са като жокери в покер.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2451 -: Nov 23, 2022, 08:05 »
А бе за заплащане нещо не се ли споменава в тая наредба - може си ги назначиш ама за без пари
А то открай време секретарките (тъй де жените) по фирмите се избират "по заслуги"  :P (а.к.а. оная с най-големите... очи)

Възрастови ограничения ще има ли?

А с шивачките какво ще правим - там квотите как са  :o
Ами там където са само по един (по самички) - ся следващия президент трябва ли да е жена..

И да внимават след първия "работен" ден

П.П. А бе друго нещо си е експертното мнение - и аз съм "за", че трябва да се назначават по кадърност:

Главният дегустатор във винпром се пенсионирал и пуснали обява за нов служител. Но на интервюто се явил само един чорлав, мръсен пияница. Подали му чаша. Пияницата отпил глътка и казал:
- Червено вино, Мерло, реколта 2018, лозята са расли на южен склон.
Донесли му нова чаша. Отпил отново и казал:
- Бяло вино, Траминер, реколта 2017, лозето е на източен склон в Северна България.
Директорът се видял в чудо и смигнал на секретарката си да направи нещо. Тя донесла чаша, пълна с урина. Пияницата отпил една глътка и казал:
- Блондинка, 26-годишна, бременна в четвъртия месец... и ако не ме вземете на работа, ще кажа от кого.


П.П.П. А бе друго си е... вече по-различно ще звучи - И на вас да ви...  :P
А колегата дето все пита за телефоните - вече ще  може да ги взима от фирмения указател
« Последна редакция: Nov 23, 2022, 08:19 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2452 -: Nov 23, 2022, 10:50 »
   Не бих се учудил,ако сложат квоти и за педали.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2453 -: Nov 23, 2022, 15:32 »
Решения винаги могат да се измислят, тука у нас отдавна е практика клошари срещу 100-200 лева да стават управители и директори  ;D
То клошари колкото искаш, но клошарките са по-малко, та тяхната цена ще се вдигне  8)

Въпроса е акционерите кво ще рекнат, нали за АД пишем, ще ги кефи ли такъв престижен състав на съвета на директорите ;)
« Последна редакция: Nov 23, 2022, 15:40 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2454 -: Nov 23, 2022, 15:54 »
Това са пълни глупости. Ако някога имам компания изобщо няма да ме интересува, кой е жена и кой мъж, а само квалификацията. Ако трябва всички ще подписват временни договори, само за да се водят, че запълват мястото, докато си намеря такъв с нужния пол. Или просто я регистрирам другаде и работни места в ЕС няма да създавам. Идиоти!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2455 -: Nov 23, 2022, 20:36 »
Наш'те сега ще плащат ли самальотите ? Дето ще пристигнат някой ден.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2456 -: Nov 23, 2022, 22:22 »
Има нареждане да се преведат парите. Може би вече са пратени.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2457 -: Nov 24, 2022, 09:51 »
   А нов Народен съд де !

   Закъснението в доставките на изтребителите от първата партида
май е доста сериозно. Защо няма клаузи за неустойки при закъснения !?!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2458 -: Nov 24, 2022, 20:01 »
По новините - депутатите имали да приемат промените по 60 закона. Дали ще ги приемат тия хубавци ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2459 -: Nov 25, 2022, 00:22 »
С какво ли ще ги заменят

https://www.uctoday.com/unified-communications/office-365-and-google-workspace-banned-from-french-schools/
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.