Автор Тема: Линукс за HP 250 G3  (Прочетена 9655 пъти)

ivoshaklev

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Линукс за HP 250 G3
« -: Dec 17, 2021, 15:02 »
Здравейте . Моля за съвет. Имам един лаптоп HP 250 G3 със 2.0Ghz процесор и  4gb.RAM на който му тежи windows 7 и 10 .Препоръчайте ми какъв линукс да му сложа  за да работи по нормално машинката.  Благодаря !
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линукс за HP 250 G3
« Отговор #1 -: Dec 20, 2021, 12:14 »
Бих ти предложил да пробваш xUbuntu 18.4 (и да стоиш на тази версия).
И друго - вземи и му сложи един 200GB SSD диск.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Линукс за HP 250 G3
« Отговор #2 -: Dec 20, 2021, 18:16 »
Кой да е Линукс ще се справи прилично. Стига да не искаш/очакваш чудеса.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Линукс за HP 250 G3
« Отговор #3 -: Dec 20, 2021, 19:36 »
Машината си е достатъчно добра за почти всичко. И както каза @malin1, всеки линукс ще се справи. Важно е, да сложиш някоя по-лека графична среда, която харчи по-малко памет, без излишни шарении, прозрачности, анимации по прозорците и подобни глезотии за хлапетии. Споменатото Xubuntu използва XFCE. Може да пробваш Mint с тази среда или с MATE. И не отваряй на Google Chrome по двадесет таба, че ще ти изяде паметта.

Също препоръчвам едно SSD
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gre6nik

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Линукс за HP 250 G3
« Отговор #4 -: Feb 08, 2023, 09:29 »
Здравейте,
Аз имам проблем с инсталацията върху два НР (явно абревиатура от "Не Работи") - единия е NX6110 а другия NC6400. Първият е с Целерон а втория с Центрино Дуо, 1Г рам на първия и 2Г на втория. Преди врене съм инсталирал Линукс, не ми е за първи път но сега нещо се запъна.
Първи реших да сложа МИНТ с десктоп МАТЕ. Направих диск и флашка чрез Балена Етчер. Бутвам, зарежда се ГРУБ но когато избера инсталирането - черен екран с мигащ курсор горе в ляво и нищо не се случва. От ГРУБ-а - само теста на паметта тръгва и минава нормално а първите три опции - описаният по-горе черен екран.
Предположих че образа който съм свалил е повреден (не съм го проверявал). Свалих МИНТ с Xfce десктоп среда но и при него се получи същото.
Пробвах и с XUBUNTU - пак същия резултат.
И на двата лаптопа се случва едно и също. На моя леново - инсталациите си тръгват нормално.
Къде греша, къде да ръчна че да побегне говедото?
Предварително благодаря.
« Последна редакция: Feb 08, 2023, 13:24 от gre6nik »
Активен