Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 42   Надолу

Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 30328 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #480 -: Sep 08, 2022, 10:39 »
go_fire:
Цитат
САЩ си го връща за Корея и Виетнам, но ние що се бутаме?



   Еееееееее,най-после написа нещо свястно !

   Това реактивно-дистанционните и останалите Хамериканофили да си го
разпечатат (с големи букви) и да си го закачат на някоя стена ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #481 -: Sep 08, 2022, 11:03 »
Понеже стана много криво след последното ми мнение и аз да изплагиатствам Ремо и да вкарам нещо весело.

Завъртя се една снимка. За съжаление не мога да дам в момента връзка. Но я видях вчера. Снимката е на новия министър на здравеопазването на Великобритания. Мисля, че е жена. Ако случайно е мъж, моля да ме извини, но е с прекалено безформено телосложение. Та въпросния(та) министър(ка) освен, че е близо двеста килограма е с огромна пура и чаша уиски. Отлично!

=*=

И все пак мрачните прогнози продължават да ме мъчат :( Тази снимка не ми бе достатъчна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #482 -: Sep 08, 2022, 11:08 »
Еми сигурно е много здрава, и не и пука. Апва пийва и си пуши с кеф.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #483 -: Sep 08, 2022, 11:41 »
Написах „british minister of health cigar“ и ми излезе.

Изглежда все пак не съм сгрешил и май наистина е жена, някоя си Thérèse Coffey. Има нейни колажи с Чърчил и други подобни.

А снимката все пак не е пусната от да речем веселяшкия Sun, а от сравнително сериозния (колко да е сериозен в днешно време, кой да е журналист и медия) вестник Mirror.



Но все пак съм сбъркал за питието. Това изглежда е шампанско. Май вчера снимката, която видях, беше изрязана над столчето и затова съм решил, че е уиски.
« Последна редакция: Sep 08, 2022, 11:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #484 -: Sep 08, 2022, 12:30 »
Преди два дни ви казах за един руски, военен анализатор — Юрий Подоляка. Той днес излезе с материал за очевидното, което написах. Въпреки, че се говореше за това съвсем открито от месеци в най-големи подробности — Русия проспа контранастъплението. А с това дойде и новината, че късно снощи е паднало стратегическото село Балаклея. То е важно по две причини. То е в ариегарда на гр. Изюм. Сиреч Изюм е обречен, няма какво да спре украинците. И второто е, че там им е била складовата база за мунициите. Освен без резерви, защитниците на Изюм вече нямат и боеприпаси. Трагедиията е пълна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #485 -: Sep 08, 2022, 16:21 »
go_fire:
Цитат
САЩ си го връща за Корея и Виетнам, но ние що се бутаме?



   Еееееееее,най-после написа нещо свястно !

Няма лесен начин как това да ти се обясни по обясними причини, ама ще ти дам пример:
ВСВ сме обявили война на Англия, САЩ (косвено на Канада, Австралия, Н.Зеландия), на Германия (косвено на Австрия, Италия, Япония, Норвегия), на Русия - т.е. на целия Свят (сигурно пропуснах някой). После защо се чудиш, че всеки ни клати отвсякъде.
Всичко опира до какви съюзници имаш (и каква к?ва си).

Цитат
Страхувам се, че се оказах прав в прогнозата си, че това ще е дълголетна война.
Гога, бе тя другата ти прогноза се оказа грешна, та май и тази ще е - как тъпите украинци, щяли да изядат руските шамари в тази война и да се предавали доброволно да не ядосват Путя и направо да лягат на дръвника (вж. коментара ми към спец-а).
Не отчиташ фактора руски народ - където все пак има малко хора с някакъв останал акъл (справка края на СССР, както и започналите саботажи на руска територия, масовото умиране на олигарсите дръзнали да критикуват войната), не отчиташ и липсата на акъл у руската върхушка (виж само приказките на Лавров, Медведев, Рогозин, хайде на онзи Конашенко са му написали какво да говори, а Путин е направо за освидетелстване.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #486 -: Sep 08, 2022, 16:52 »
Не си спомням да съм прогнозирал, че украинците ще се предават, още повече масово. Напротив, от началото на войната показват необичайна смелост.

Аз лично щях да се предам, защото не желая да воювам с когото и да е, за каквото и да е. В личния си живот така постъпвам, няма да съм различен на фронта. Има ли конфликт, мен ме няма. Но не става въпрос за мен.

Подобно нещо говореха путинофилите, но около първата седмица още се видя, че това няма да го бъде.

Ако визираш личната ми, невзета от никъде прогноза, че ще има войнишки въстания, това е нещо друго. Войнишки въстания се случват, когато не си високо мотивиран и не вярваш в каузата. Втория случай е, когато войната е тежка и снабдяването не просто куца, а почти го няма. И третия случай е, когато те бият много лошо, но въпреки това ненормални командири продължават да свирят атака.

Последните две се наблюдават на територията на бивша Украйна, макар в последно време да имат очевидни успехи в районите на Херсон и Харков. Второто е особено важно, ако до ден-два падне Изюм, защото това отрязва сюзническата групировка (РФ, ДНР, ЛНР, Беларус) от преки доставки от руска територия. И в момента са почти невъзможни. Както обичат да казват самите те  — пътните артерии са под огневи контрол (демек достига ги артилерия), ала този път на украинската страна.

Херсон и той не е за подценяване, защото са само на петнадесетина километра от него, а днес още не съм гледал сводките.

Тия „олигарси“¹ ги чистят, защото са се провинили. А военно-времените закони, където и да било по света, не предвиждат други наказания, освен смърт. Смяната на елитите е естествено продължение от военни действия. Щом се е стигнало до война (само САЩ чупят този модел), то нещо генерално се е объркало и трябва да се поправя в спешен порядък. Обикновено рибата се вмирисва от към главата. Сиреч първите за гилотината са винаги аристократите, но поради липса на такива, отива буржоазията.




===
¹/ Как харесвам този псевдо интелектуализъм?! Ако има нещо да си приличаме с братушките, това са гнусните жълтопаветници.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #487 -: Sep 08, 2022, 20:52 »
А кралицата си отиде.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #488 -: Sep 08, 2022, 21:21 »
А кралицата си отиде.

E, тя беше близо сто годишна, не като да не се чакаше. И не е черен хумор. На диамантеното си короноване почти не се яви. От години се носят слухове за здравето ѝ. Онзи изрод мъжа ѝ, който нареди убийството на Диана умря преди година и нещо.

Сега ще ги видим как ще оцелеят две седмици без да им работи държавата (вкл. банките). Това им беше най-голямото притеснение.

И понеже ги обичам почти, колкото те обичат французите (не, че и аз ги харесвам, нищо, че съм учил езика им и бях франкофон), ще ги избудалкам за последно — Елка си замина да живее Чарлс!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #489 -: Sep 08, 2022, 21:24 »
Ще извиняваш Ачка, че те забравих в злорадото си настроение. Във всеки от нас бучка едно дяволче.

Както винаги си железен и поднасяш новините на секундата!

Случаите, в които разбирам новините от теб, са просто неизброими.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #490 -: Sep 08, 2022, 22:48 »
Дали ще му издадат сега виза на джуджара да иде до Балморал за изпращането или пак ще го дострашее даже като си помисли че шофьорът може таме нещо да се обърка и да завие към Хага, хахаха.

Да видим и това дали ще мине на първо четене

https://segabg.com/hot/category-the-war/sankt-peterburg-predlaga-putin-da-bude-obvinen-durzhavna-izmyana

Според мен опипва почвата за самосваляне, ама първата му пробка бе с Кадирката/нали и оня уж там допитваше-опипваше самосваляне без да му резната зелката/, сега и това.... Такива ми ти работи.
« Последна редакция: Sep 08, 2022, 22:51 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #491 -: Sep 09, 2022, 10:07 »
...
ВСВ сме обявили война на Англия, САЩ (косвено на Канада, Австралия, Н.Зеландия), на Германия (косвено на Австрия, Италия, Япония, Норвегия), на Русия - т.е. на целия Свят (сигурно пропуснах някой). После защо се чудиш, че всеки ни клати отвсякъде.
...

   Обявяването на война на СССР, САЩистан и Англия е извършено от
гнусните предатели Богдан Филов и "цар" Борис3 с подкрепата
на "независимия" парламент, през 1941 г.
   В края на 1944 г. тогавашното правителство обявява война на Оста
(Германия, Италия и Япония), в опит да поправи нещата.



Въпроси ?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #492 -: Sep 09, 2022, 15:55 »
Т.е. отричаш ли това което казах или си тролиш на воля.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #493 -: Sep 09, 2022, 16:14 »
   Естествено,че отричам казаното от теб.

   Реално боклука Богдан Филов не е легитимен,да не говорим за докараният
от урода Стефан Стамболов,в тотално нарушение на Търновската конституция Кобург - педала Фердинанд.
Синът му, Борис3 - също.
Регентите след смъртта на Борис са също нелегитимни - особено "принц" Кирил.

Правителството на ОФ,взело решение за обявяване на война на Оста,е легитимно.
   
Би трябвало да си си направил изводите сам ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #494 -: Sep 09, 2022, 16:36 »
Хайде иди на поклонение на Бузлуджа (вече е отворен за туристи), да се поуспокоиш.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 42   Нагоре
« назад напред »