Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 42   Надолу

Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 30691 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #495 -: Sep 09, 2022, 16:45 »
   Да ти изглеждам изнервен ?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #496 -: Sep 09, 2022, 22:33 »
Ами почна да отричаш даже историята дето се е случила - харесва ти или не - това е положението.

А сега САЩ добавиха към подаръците за Украйна и Ескалибър GPS снарядите за гаубиците (еквивалента на снайперите при оръдията), да видим кон боб яде ли.
Само 60 км обхват, ама така се играе на котка и мишка.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #497 -: Sep 10, 2022, 08:04 »
   Ако не е тайна, какво точно съм отрекъл от "случилата се  история" ?
Поименно,колега ...



   Не е много ясно защо пишеш всеки път сводки във форума кой какво
оръжие е доставил на укрите.
   Заплатата ли ти се увеличава от това ?
Или,може би,еврейския педал Зеленски те награждава с тиквени медали...
« Последна редакция: Sep 10, 2022, 08:07 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #498 -: Sep 10, 2022, 09:10 »
Снимка на деня: Сезонът на дините

а междувременно и хакерите не спят  - ще почиват после, след добре свършена(та) работа

и добре че са били американците...
САЩ спрели ВСУ да не ударят мощно руснаците по целия фронт

че иначе тея 100 хилки щеха да са милиони  :P

П.П. и за финал - музикален поздрав, от "селянина" с колелото
https://www.youtube.com/watch?v=cNpYv7SNpzU

А бе в руската армия що нямат женки? Имат ама ги крият или.. нещо са дали фира (щото нали..и там куцото кьоравото и сакатото... както се изказаха и форумните експерти)

и за смъкване на нервното напрежение (и тая е от бат Баяновите ама нали уж нямаше да придиряме)
https://www.youtube.com/watch?v=cydkYY9g7YM
« Последна редакция: Sep 10, 2022, 10:21 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #499 -: Sep 10, 2022, 11:47 »
и добре че са били американците...
САЩ спрели ВСУ да не ударят мощно руснаците по целия фронт

Това са глупости. Фронта е дълъг близо две хиляди километра, като се почне от постъпите на Николаев¹ и се стигне горе до Харков. Нямам идея защо са разтеглили толкова много руснаците. Аз не бих го направил.

Две хиляди километра не се превземат с двеста танка подарени от Полша.


че иначе тея 100 хилки щеха да са милиони  :P

Не я четох статията, не вярвам на българските анализатори, ама там пише десет, а не сто.

Tова  от статията е изюмското направление, за което пишех от няколко дни, че са го проспали (самите руснаци също взеха да го признават), че е на практика обкръжен и почти сигурно загубен.

Вчера се добави, че двата моста на местната река са завзети от украинците и помощ не може да дойде, защото нагоре са планини и няма минаване.

Само за вчера превзеха над десет села. Как се случва това? Със скок на марш. Което, какво значи? Не е имало съпротива. Просто целия район на Изюм² e изпразнен от войски. Затова двата дълбоки пробива от вчера изглеждат толкова впечатляващи.

Всъщност има нещо странно. На едно от клипчетата показваха, как посрещат преминаващите украинци с радост и викове. Странно е, защото Харков е рускоезично място пострадало не по-малко от Луганс и Донецк. 

Затова казах, че не е ясно, какво ще намерят руснаците като рубежи, когато пристигнат подкрепленията. При Херсон нещата не изглеждат отчайващи за тях, макар падналите места (като с. Високополие) да изглеждат стратегически важни, поне гледани на карта от лаик като мен. Но не така стоят нещата в Харковска област, където поражението ще е много тежко (почти е станало вече), а обратното превземане ще е много кърваво и трудно.

доп.
===

Руснаците вярваха, че с минимална армия и много оръжие могат да имат подавящо предимство. Видя се, че на практика това не е така. Численото превъзходство все още е определящо дори през този двадесет и първи век.


===
¹/ Kъдето за мое съжаление руснаците печелят. Превземането на Одеса, продължавам да смятам за грешка;
²/ Балаклея го нарекох село гледайки го на картата, но се оказа град. Извинявам им се нa балаклейци!
« Последна редакция: Sep 10, 2022, 17:00 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #500 -: Sep 10, 2022, 12:30 »
Ако бях на руснаците, спокойно оставям без войски определени градчета и селца, пък нека украинците ги "превземат". След това ги затварям отзад и са в клопка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #501 -: Sep 10, 2022, 12:45 »
Ако бях на руснаците, спокойно оставям без войски определени градчета и селца, пък нека украинците ги "превземат". След това ги затварям отзад и са в клопка.

Това е страхотна тактика, но точно в случая с Изюм не е приложима. От изток и юг тече река, а от север са планини. От запад са украинците. Няма как да го направят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #502 -: Sep 10, 2022, 17:11 »
Новините от днес са, че в Изюм работи авиация и артилерия. А проблема с водното препятствие (р. Оскол) се опитват да го решат с десантни групи, носени от тежки въ̀ртолети Ми-26. Битките се водят включително в Купянск (има кадри с катюши, демек Град), където е единия от двата моста/бента, за които говорех.

За сега успеха не е особено голям. Ако украинците удържат на канонадата (а няма как да не стане, щом няма реален десант), то нищо няма да ги спре да превземат Изюм. Междувременно аз побързах да обявя Балаклея за украинска, но като да продължават боевете там. Значи все още не е овладяна напълно, макар напълно обкръжена.

Като да ударите на съюзниците, да целят (поне според мен, не чувам някой да го казва) да забавят битката за Изюм, защото той е обкръжен, но там все още няма боеве. А обкръжен от поне един ден. Значи артилерията успява да забавя украинците.

Как да е, шансовете на руснаците да удържат Изюм не са впечатляващи, направо ги няма.

Всичко в подхарковието изглежда като отчаян опит да се окопитят.

доп.
===

За сметка на това линиите Бахмут-Соледар и Славянск-Краматорск (особено първата) изглеждат обречени. Последните дни са напълно обкръжени и битката е страшна. С това броим дните до пълното освобождение на ДНР, както по-рано стана с ЛНР.

Сиреч въпреки загубите при Херсон-Запорожие (втория град не е превземан от руснаците) и особено в северното течение на р. Дон (Харков), руснаците си продължават по плана си за нападение.

Лоша новина за тях може да дойде имено от горната една трета на Донбас. Ако украинците трайно се установят в Изюм, пред което нямат никакви пречки, то ще могат от там да атакуват в гръб ДНР и той отново да падне под тиранията на Киев, упражнявана там осем години.

Позициите на коалицията не изглеждат добре. Времето работи срещу тях.
« Последна редакция: Sep 10, 2022, 17:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #503 -: Sep 10, 2022, 17:32 »
Само да си направя отказа от отговорност. Прогнозите за Изюм и удар в гръб на ДНР са изцяло мои, гледайки картата. Руснаците бодряшки твърдят, че едва ли не нищо не се е случило. А официалните власти изобщо не споменават за Изюм, сякаш там нищо не се случва.

Аз нали казах, че за първи път видях паралели с ВСВ към четиридесет и четвърта, където немците рапортуват успехи, а фронта върви все по-западно???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #504 -: Sep 10, 2022, 18:14 »
Немците и при Курск настъпваха, и при Драва, и при Ардените.

П.П.
..
 А официалните власти изобщо не споменават за Изюм, сякаш там нищо не се случва.
..

По руските медии казват, че Балаклея и Изюм са украински (днес го прочетох).


От мен една  [_]3, днес доста поработих. Заслужих си биричката. Някой ден ще дойде момента, но засега не си позволявам да връщам клиенти.
« Последна редакция: Sep 10, 2022, 18:40 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #505 -: Sep 10, 2022, 19:55 »
По руските медии казват, че Балаклея и Изюм са украински (днес го прочетох).

Туко що погледнах. Казват, че доброволно са го напуснали и са се оттеглили отвъд реката, заради пълното му обкражаване. Мно-о-о-ого трудно ще си върнат тази естествена крепост, наречена изюмска област.

А за Балаклея, проблема е също огромен. Там им се намираше складовата база на цялата харковска групировка. Сега украинците са се сдобили и с голям тонаж боеприпаси и друго снаражение.

Горко им на блядките! Голямо патене ги чака.

А и при Херсон нещата отиват на много зле.

От мен една  [_]3, днес доста поработих. Заслужих си биричката. Някой ден ще дойде момента, но засега не си позволявам да връщам клиенти.

Честито [_]3

Това да се чува, че, ако чуеш прогнозите ми за икономиката, какви са, мани-мани.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #506 -: Sep 10, 2022, 23:06 »
т.е. може да се каже, че рашистите бягат по бели гащи, без дори да се опитат да повредят изоставеното си оръжие... и не само това - какво падение.

а междувременно...
Прокремълски руски блогър дори е съобщил още вчера за украински войници край Камянка, което е на десетина километра от руската граница.

Не съм автора, но ще го споделя:
Шойгу се обръща към Путин:
– Владимир Владимирович, Зеленски и няколко военни искат да говорят с вас.
– Подай ми телефона- казва Путин
– Но те са пред вратата на бункера- отвръща Шойгу


и всичко върви по план - бюджета вече е изяден (е на 98% поне) - запасите в китайските банки ще ги гледат през крив макарон и.. те така
https://faktor.bg/uploads/Images_3/H/hodorkovski_dok_jertvi.jpg


П.П. Не си прав Гога, това не е отстъпление - това е "руски триатлон" – пристигане с автомат на танк, плуване в кръг в Днепър, бягство към Русия на откраднат автомобил като бежанец.
А според съобщение от руското МО "Храбрите руски войски се изтеглят, а ВСУ страхливо тичат зад тях"


А междувременно по украинксите кръчмета:
https://t.me/g_ukr/21265
« Последна редакция: Sep 10, 2022, 23:22 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #507 -: Sep 11, 2022, 01:21 »
Хей, съвсем ще кавардисате спец-а - не дава в темата за войната да си говорим за войната.
Дай да си говорим за евреи (любимата му тема, ама той пак ще се ядоса, де): московския равин е избягал в Берлин (това не е виц) и призовава евреите в Русия да напуснат страната докато могат.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #508 -: Sep 11, 2022, 06:55 »
т.е. може да се каже, че рашистите бягат по бели гащи, без дори да се опитат да повредят изоставеното си оръжие... и не само това - какво падение.

а междувременно...
Прокремълски руски блогър дори е съобщил още вчера за украински войници край Камянка, което е на десетина километра от руската граница.

Не съм автора, но ще го споделя:
Шойгу се обръща към Путин:
– Владимир Владимирович, Зеленски и няколко военни искат да говорят с вас.
– Подай ми телефона- казва Путин
– Но те са пред вратата на бункера- отвръща Шойгу


и всичко върви по план - бюджета вече е изяден (е на 98% поне) - запасите в китайските банки ще ги гледат през крив макарон и.. те така
https://faktor.bg/uploads/Images_3/H/hodorkovski_dok_jertvi.jpg


П.П. Не си прав Гога, това не е отстъпление - това е "руски триатлон" – пристигане с автомат на танк, плуване в кръг в Днепър, бягство към Русия на откраднат автомобил като бежанец.
А според съобщение от руското МО "Храбрите руски войски се изтеглят, а ВСУ страхливо тичат зад тях"


А междувременно по украинксите кръчмета:
https://t.me/g_ukr/21265

   Егати злобата,егати чудото ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #509 -: Sep 11, 2022, 06:59 »
Хей, съвсем ще кавардисате спец-а - не дава в темата за войната да си говорим за войната.
...

   Какви са тези глупости ?  ???
Има си модератори,и те определят кое,какво и къде да се пише.



   Ако не е тайна,как правиш извода,че се ядосвам ?
Няма такова нещо.
Или,викаш ... отворил си си "третото око" и ги разбираш нещата.  ;D
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 42   Нагоре
« назад напред »