Автор Тема: Големи хакерски атаки.  (Прочетена 7195 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #15 -: Dec 21, 2023, 10:43 »
Помня я тази програма.
После се появи Инжинера.

И до ден днешен се чудя, защо прехода към UTF-8 беше толкова мъчителен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #16 -: Dec 21, 2023, 10:56 »
^M беше нов ред -> Carriage return.

Точно така, всъщност Ентъра натиска точно тия двата клавиша и генерира същия код
Мисля че шифт Ф10 и меню клавиша е същата история но за там не съм толкова сигурен
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #17 -: Dec 21, 2023, 11:04 »
Активно съм ползвал две десетки. Едната ми беше служебния компютър на бившата работа. Нея я беше инсталирал човек, за който съм сигурен, че не е правил никакви специални настройки. Ползваше някаква случайна версия от маймунарника. Втория е лаптоп на Хюлед Пакард. Това е чудо невиждано. За да ползваш F1-F12 и Insert трябва да ползваш Fn. Сигурен съм, че това е клавиатура правена от някой, който никога през живота си не е писал на компютър.

Та и при двата можех да поставям текст с ctrl+v вместо shift+insert. Открих го случайно, а при втората машина просто ми се налагаше да го ползвам.

Иначе си ползвам shift+insert по принцип, защото е удобен и се поддържа на двете места. Няма да забравя, колко щастлив бях, когато открих, че се поддържа от XP, вместо да ползвам цъкане с дясното копче.

=*=

Програмата е писана за Windows 3, не за чист ДОС. Има си ги там ком и другите нововъведения чак до ttf. Иначе точно на Досбоха я бухам. Затова говоря за Windows 3/95. Те и 98/SE/Me ще тръгнат, но едно не искам да имам прекалено много ресурси, второ не ми се ще да имам „виртуален“ диск, вместо просто да монтирам каталог.

Поради първата причина не си правя (а ще се наложи) терминален сървър във VirtualBox с XP. Докато си правех експерименти открих, че Hyper-V не поддържа ReactOS. Почти мога да повярвам, че е нарочно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #18 -: Dec 21, 2023, 11:05 »
Помня я тази програма.
После се появи Инжинера.

И до ден днешен се чудя, защо прехода към UTF-8 беше толкова мъчителен.
Защото М$ бяха заложили на грешния кон utf16 по скоро на ucs2 първоначално.. едва ли някой някога ще има нужда от повече от 64 КБ - известни последни думи на един човек  :)

П.П. Гого това я вероятно от Замундата, кой знае и още с какви екстри идва... Аз имах колега само преди година който като му го дадоха прясно инсталиран и се чудеше що само в тоя черния прозорец копи/пейста му не работи .. та му показах от къде да смени дифолтната настройка с тая нестандартната.. само не помня.. знам че 11та вече беше излязла ама на него 10 ли беше 11 ли.

Инак си спомням навремето една такава акерска инсталация дето и бега сменили инсталационните реклами с някви дечица, който обаче докрая на инсталацията остаряха и бради пуснаха и побеляха .. и беше много вървежна баш тая инсталация., имаше и други дето направо с Флекс-а..си идваха
Те така ..
« Последна редакция: Dec 21, 2023, 11:14 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #19 -: Dec 21, 2023, 11:29 »
Ех спомени по старото време..........
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #20 -: Dec 21, 2023, 11:41 »
Флекса, Кирила и там другите, че им забравих имената не работеха добре и поради тази причина Инжинера и всички останали ги попържахме. Цялата работа си беше един голям хак. За което бяха виновни М$. В 3* и 95 можеше да се пише даже на корейски, но не и на български. Имаха някакви руски версии, но никога не съм ги опитвал. Специално си спомням с каква гордост пишеха в нашата преса, че 3,1 ли или 3,11 идваше с руска поддръжка. Тогава имахме мощна периодика и даже вестниците идваха с дискета (бяха вече три цяло и пет инчови, което си беше гъзария).

Та Датекс и другите, правеха, каквото могат, а производителите на софтуер у нас го взимаха под внимание с все грешките в него.

Когато в 98 се появи истинска поддръжка за български език (но без Mik никоя версия), отпадна нуждата за стандартни програми.

=*=

Тая чудесийка с остаряването не ми е попадала. Много яка идея. Жалко, че съм я пропуснал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #21 -: Dec 22, 2023, 08:16 »
Ами... не твърдя че бяха точно тия, но ако ги изредиш в обратен ред се получава горе-долу същата картинка (ама ония почваха с дечица, а тия с каки)
https://www.worldcadaccess.com/blog/2010/08/everything-old-is-new-again-windows-98-install-screens.html
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #23 -: Jan 22, 2024, 23:21 »
Тези не се научиха да забърсват след себе си.
Нищо чудно, че системата им е такъв хаос, след като такива нехранимайковци сигурно работят и там.
Как може да забравиш, да затриеш тестовия акаунт!

Скоро имаше и някакви проблеми с облака им.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #24 -: Jan 23, 2024, 00:26 »
Ми то си иска, се да си топ. Ако стоиш на стари лаври - ще се хванеш за дедовия.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #25 -: Jan 23, 2024, 09:54 »
Може да са разчитали че ИИ ще го направи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Големи хакерски атаки.
« Отговор #26 -: Jan 23, 2024, 18:32 »
Е да де.. ама.. другото ИИ (дето ги търси) го изпревари (ИИ-то дето ги затрива)  :P явно се е забавило щото се е зачудилo сега аджеба човека какво да го прави и него - да го затрива или да го оставя (като се има предвид и поколението което ще създаде)

Войната на ИИ-тата вече започва

А ние ще си останем с мечтите за машината на времето и ще събираме криптирани съобщения - най вече от онлайн банкирането /на съседите/ с надеждата че хората няма да си сменят паролите и след 10г. с евтин /китайски/ квантов сандък ще изпреварим 10 годишното (вече) ИИ и ще източим банките преди ИИ...  ;D
« Последна редакция: Jan 23, 2024, 18:34 от remotexx »
Активен