Автор Тема: Кампания OpenSourceBG и Списание за Свободен Софтуер  (Прочетена 7019 пъти)

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
С няколко човека се захванахме с нелеката задача да стартираме един проект - списание за Линукс и свободен софтуер. Впоследствие разбрахме, че малкият ни екип няма да се справи гладко с целите, които сме си поставили. В момента сме пуснали...конскурс, за набиране на желаещи, които да вземат участие в разработката. Повече детайли ще намерите на сайта. Сайтът е такъв временно, само за показване на информация. В момента е бета версия, правена с помощта на готови темплейти и обекти, след време ще имаме нормален сайт на платен хост (естествено, когато нещата се раздвижат). Който има желание да се пробва, нека използва формата за контакт в сайта и да следва правилата на конкурса, ще ги намерите на сайта. Благодарим предварително на отзовалите се!
Ето го и временният сайт: http://opensourcebg.weebly.com/.
« Последна редакция: Nov 21, 2012, 19:56 от Zeroadhesion »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз не разбрах няколко неща. Първото тоя конкурс има ли награда? Така де, конкурсите дават награди. Ей на Мара дава една свежарска тениска.

Второ. Вие списание за СС ли сте или за ОК? Защото сте се нарекли по единият начин пък навсякъде сте нашляпали логото на второто. Ако е и за двете, това трябва да бъде отбелязано видно.

Трето. Как точно ще публикувате мой евентуален материал, ако Ви го пратя в pdf???

Четвърто. Вие нали си давате сметка, че три страници излизат страница и половина в крайният вариант на списанието??? Това е почти негодно. Аз когато се занимавах с подобни неща, пишех по 12 страници и пак ми малееха и пак имаше недонаписано.

Пето. Кръстили сте си пощата Open Software. Нали си давате сметка, че това е съвсем трето нещо различно от СС и ОК???

Шесто. Името на мястото е OpenSourceBG, както сте посочили и в заглавието на темата. Нали си давате сметка, че аз влязох в тази тема, за да прочета коментар от Бого, но останах треснат??? И същото ще се случи с всеки един участник в този форум.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
кой, по дяволите е бого?
Активен

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Първото тоя конкурс има ли награда? Така де, конкурсите дават награди. Ей на Мара дава една свежарска тениска.
Каква награда, българино? Набираме екип. Желаещи да допринесат за нещо, в името на нещо - доброволно. Списанието е с некомерсиална цел. Наградите - в някое токшоу.

Второ. Вие списание за СС ли сте или за ОК? Защото сте се нарекли по единият начин пък навсякъде сте нашляпали логото на второто. Ако е и за двете, това трябва да бъде отбелязано видно.

Трябва да бъде отбелязано? Имаш ли идея - как и защо тези понятия трябва да бъдат разделяни? Не? Браво. Сега почети малко => http://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software

Трето. Как точно ще публикувате мой евентуален материал, ако Ви го пратя в pdf???

Твоят евентуален материал ще се обработва, според глобалната визия на списанието. Ти пращаш текст и изображения, а pdf е универсален контейнер за тези двете. Споменато е за удобство. Още повече, че материалите от конкурса, се използват само за разглеждане и одобряване.

Четвърто. Вие нали си давате сметка, че три страници излизат страница и половина в крайният вариант на списанието??? Това е почти негодно. Аз когато се занимавах с подобни неща, пишех по 12 страници и пак ми малееха и пак имаше недонаписано.
Това е почти негодно в какъв смисъл? Това е с цел набиране на екип и три страници статия (или друго) са напълно достатъчни, за да се оцени даден човек. Ние нямаме намерение да използваме изпратените материали от конкурса, за направата на списанието. Ти би ли го направил? На мен ми се струва доста несериозно.

Пето. Кръстили сте си пощата Open Software. Нали си давате сметка, че това е съвсем трето нещо различно от СС и ОК???
Както и си личи, проектът е в зародиш. Тази забележка е приета, за което благодарим. Няма такова понятие, като Open Software. Има Open-Source Software.

Шесто. Името на мястото е OpenSourceBG, както сте посочили и в заглавието на темата. Нали си давате сметка, че аз влязох в тази тема, за да прочета коментар от Бого, но останах треснат??? И същото ще се случи с всеки един участник в този форум.

кой, по дяволите е бого?
А, още повече:
Този сайт е предимно за представяне на информация, около проекта. Той е временно решение и е взето от член на екипа.
« Последна редакция: Nov 22, 2012, 00:12 от Zeroadhesion »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами точно защото не видях обявена награда, се заядох за името конкурс. Конкурсите предполагат награда. Искате правилен български в условията си, пък доста небрежно се отнасяте самите Вие към изразяването.

Хайде като понапишеш като мен няколко хиляди страници по темата СС, тогава ме пращай да чета. И къде ме пращаш? Във википедия??? Ама ти сериозно ли Википедия вадиш?

Негодно е като материал. В три страници, точно колко може да е подробна една статия?  Я виж последните статии тук по колко са. Става за някакви новинки или бърза записка, ама нещо сериозно не. Както и да е. Проекта си е ваш, трошете си главите.

Митака е бивш линуксар, но пък Вие ще издавате списание, редно беше преди това да сте се запознали с досегашната история. Пък да взимате името на издание дето е с над 100 000 тегления, е някак кофти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

frankennstein

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
  • Distribution: Arch Linux, Xubuntu
  • Window Manager: XFCE, Cinnamon
    • Профил
^^Благодарим за градивната критика, взели сме си бележка. В момента сайтът, форума и всичко е на ниво "изграждане", затова и резултатите са такива. Единствената(и само една) причина да пуснем този материал е, за да се намери човек, който да се включи в екипа и да помага. Трима сме, а идеята в началото беше просто да запълваме свободното си време, нищо специално. Ако не си съгласен с някоя от идеите, добре дошъл си да ни критикуваш и да ни посъветваш с нещо. Ако не си съгласен с целият проект, просто ни подмини.

П.С. Не разбрах забележката за името на изданието и 100-те хиляди тегления.
« Последна редакция: Nov 22, 2012, 00:52 от frankennstein »
Активен