Автор Тема: Гражданска организация за защите от бездомните кучета  (Прочетена 15802 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Да но всичко това автоматично се решава с приспиването на въпросните животни.

Идиотът с горелката и триона просто няма да си намери помияр за тероризиране.

Побеснелият родител няма да избива рандом песове.

Ще престанем да бъдем на вечното първо място в ЕС по брой заразени с тения.

В случаите с нахапани хора ще си има конкретни виновници, които ще бъдат глобявани, а не баба Пена дето хвърляла наденици, ама кучето не било нейно.

И най-вече, ще бъдат приспивани хуманно, а не с антифриз, лопата и т.н.


Така и проблемът с бездомните кучета също така няма нищо общо с този с паркиралите неправилно коли, така че не виждам къде е необходима сериализация в решаването им, може съвсем спокойно да ги решаваме паралелно :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
...
Така и проблемът с бездомните кучета също така няма нищо общо с този с паркиралите неправилно коли, така че не виждам къде е необходима сериализация в решаването им, може съвсем спокойно да ги решаваме паралелно :)

Има много общо :) А, че е нужен многозадачен режим при решаването на проблемите в нашата "китна малка страна" си прав. Много при това :)
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Да но всичко това автоматично се решава с приспиването на въпросните животни.
Ок, добре, да се приспят. Хуманно, с инжекция.
Но това не решава проблема.
Защото нови ще бъдат изхвърлени на улицата.

Идиотът с горелката и триона просто няма да си намери помияр за тероризиране.
Да, ще посяга на домашни кучета, такива от обяви или направо на хора. Това психопатите са индивиди с патология, не можеш да ги разбереш лесно.

Побеснелият родител няма да избива рандом песове.
Винаги ще избива рандъм песове.
Озверелият човек не мисли.
Един в тълпата да озверее скачат всички.
Виж за пример БГ-мама.

Ще ти дам пример от живота:
Седим с един познат и неговото адски зло куче с намордник и каишка в парка. Лаф-моабет, семки, бири..
Едно 8 годишно хлапе (както се оказва постфактум) се затичва към нас, майка му по него.
Моят човек крещи : "Кучето е лошо, хванете детето".
Майката хваща детето, но то ревва " Искам бау-бау".
Ние в един глас "Кучето е лошо, хапе! Пазете детето!"
Детенцето обаче реве та се къса и майката небрежно го пуска да си играйка.
Пет минути по-късно идиотчето се завира на кучето в устата, докато ние се дзверим в екрана на лаптопа и търсим отворена мрежа.
Става патаклама, детето е на земята, реве, кучето почти събаря пейката, сяда отгоре му и му пуска лиги в лицето. Майката обезумява.
"ама как може такова куче!"
Ми може, за това е вързано и с намордник и с нашийник с шипове, и беше предупредена 15 пъти.
Питаме "Защо пусна детето?" тя " Ми не знаех, че е лошо кучето".
Въпросното куче е жестоко малтретирано от деца като малко и не може да ги понася.
Никога не е хапало, но не се знае.

"Ела мами , кучетата са лоши , хапят".
БАМ! Генерализация!
Е как са лоши, бе, джанъм, като ти преди 10 минути вреше същото това дете в лапите на едно коли 15 метра по-надолу по алеята! Тогава не бяха лоши, нали?!
От там насетне на детето се насажда страх, че кучетата ХАПЯТ. Всички кучета. Е, каква връзка с животните има тоя бъдещ индивид, освен да се напикава от страх, когато види куче, и после да вземе горелката, когато стане голям и силен?

Отплеснах се.
Та драмата е, че много хора не мислят, а се тюхкат постфактум.

 
Ще престанем да бъдем на вечното първо място в ЕС по брой заразени с тения.

Ми да ти кажа ние сме и на първо място по неграмотност на децата.
Ако родителите си възпитаваха децата да не си лапат ръцете без да ги мият и ако майките вместо да си зарязват чаветата по пясъчниците да ядат пясък, докато си пушат цигарката, вероятно нямаше да сме на 1 място по тения.
А и нали знаеш "ако не е стояло 2 минути на земята няма проблем". Колко пъти си виждал някой да си изпусне цигарата или сандвича на земята и да си го пъхне пак в устата?

В случаите с нахапани хора ще си има конкретни виновници, които ще бъдат глобявани, а не баба Пена дето хвърляла наденици, ама кучето не било нейно.
Ми тя Пена си е виновна и в момента. Ако иска куче - паспорт, ваксини, чип, двор, колибка, верига, пък нека да си мята надениците.
Или да си плаща глобата.
Ма дразня се. Да ти намеря ли конкретното предаване с тоя репортаж?

И най-вече, ще бъдат приспивани хуманно, а не с антифриз, лопата и т.н.
Това няма общо. Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

Така и проблемът с бездомните кучета също така няма нищо общо с този с паркиралите неправилно коли, така че не виждам къде е необходима сериализация в решаването им, може съвсем спокойно да ги решаваме паралелно :)

Как така нямат?
Щом някакви РАЗУМНИ (?) човеци имат право да "назидават" кучета чрез мъчения, защо аз да нямам право като разумен човек да назидавам други разумни хора за постъпките им?
Активен

Мразя Gnome 3!!!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Да, ще посяга на домашни кучета, такива от обяви или направо на хора. Това психопатите са индивиди с патология, не можеш да ги разбереш лесно.

Сериозно не мога да те разбера. Когато идиотът гори бездомни кучета с горелка има проблем, когато не ги гори пак е проблем. Ако търсиш генерално решение на проблема с психопатите, не мисля, че то би имало нещо общо с бездомните кучета. Ако търсиш абсурдно решение - може такива да ги пускат в кучешките приюти веднъж годишно, за да си утоляват страстите и да не избиват домашни кучета и хора.


Цитат
Ми да ти кажа ние сме и на първо място по неграмотност на децата.
Ако родителите си възпитаваха децата да не си лапат ръцете без да ги мият и ако майките вместо да си зарязват чаветата по пясъчниците да ядат пясък, докато си пушат цигарката, вероятно нямаше да сме на 1 място по тения.

Вероятно е така, но това отново няма никаква връзка с проблема с бездомните кучета и тяхното приспиване.  Ако идеята е че неграмотните хора стават жестоки, не вярвам че можеш да го докажеш.


Цитат
Как така нямат?
Щом някакви РАЗУМНИ (?) човеци имат право да "назидават" кучета чрез мъчения, защо аз да нямам право като разумен човек да назидавам други разумни хора за постъпките им?

Никой не те е спрял да ги назидаваш. Но това не пречи да няма никаква връзка между неправилно паркиралите коли и бездомните песове по улиците. Освен че дразнят горе-долу еднакво.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
 ???
 накратко
идиота с горелката няма да се спре ако изтребиш кучетата. той ще си остане идиот.
с горелка.

неграмотните хора, които нямат пари са едно нещо, неграмотните тузарчета, пратени на у-ще с джобни и нови тетрадки - друго. Едните работят на полето, за да хранят семейство, другите пушат по кафенетата и залагат джобните си на ротативки.
Нямащите пари си остават неграмотни и прости, а тези с парите се превръщат в комплексирани тъпанари в момента, в който разберат, че парите не са всичко, и ако са имали пари да си платят домашните днес утре може номерът  да не мине. Те са тези с горелката обикновено.  Такъв човек обикновено е лишен от елементарно домашно възпитание и не е получавал ласка и гриж като малък, на което се дължат психичните отклонения.

Бе да бе, няма пряка връзка, освен методите, които трябва да се ползват. Бой с лопатата, грес в гъза, антифриз с фуния...

 В скоби - честно да си кажа на мен идиотите, които си паркират както си щат ми късат нервите доста повече, отколкото някакви си кучета.

Активен

Мразя Gnome 3!!!

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Гатта, темата е "Гражданска организация за защита от бездомните кучета", започва със съвсем разумно предложение за решение на проблема с кучетата (взаимстван от "цивилизованите" страни).

Не знам защо обърна темата наопаки - и то още от първото ти мнение в темата...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
накратко
идиота с горелката няма да се спре ако изтребиш кучетата. той ще си остане идиот.
с горелка.

Така е, но аз не искам да се приспиват кучетата с идеята да се борим с психопатите, а защото разнасят зарази (някои от тях фатални), цапат и налитат да хапят.

Също така, както вече казах, садистите, както и неправилно паркиралите коли, нямат отношение към проблема с песовете. Ако по някакъв начин решим проблема с неправилно паркиралите коли, това няма по никакъв начин да се отрази на популацията на песовете. Както и обратното.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dobrev666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
  • Distribution: Slackware, Slackware64
    • Профил
    • WWW
Имам един въпрос към GattaNegra:

Деца имаш ли?
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
И аз имам въпрос. Какво бихте направили ако някоя баба храни кучета зад колата ви? Най-вероятно нищо. А ако се връщате от работа и бабата идва отново да храни кучетата зад колата ви, веднага след като сте паркирали? Пак нищо. А ако сте били втора смяна и се връщате в 22:30 и няма кой да нахрани кучетата, а вие трябва да паркирате за да се приберете? Мен ме чака една глутница кучета след 22:00 и живея в провинцията (на 500 метра от пъпа на Пловдив). Според мен проблемът не е в кучетата.
« Последна редакция: Feb 02, 2011, 23:45 от /dev/null »
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

dobrev666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
  • Distribution: Slackware, Slackware64
    • Профил
    • WWW
Много сте изписали отностно моят ник. Споменава се дявола, хитлер, дет метал.
Не симпатизирам на никое от изброените. Слушам метал но не дет. Също слушам и народна музика.
GattaNegra:
Този пример със злото куче нещо много ми е странен.
Не виждам разлика със следната ситуация:
Полицията хваща някой престъпник, дава му нож слага му табела отпред и отзад с надпис "опасен престъпник" и го пускат в парка. Евентуално след него да върви някой полицай и да предупреждава минувачите че е опасен. И като вземе да заколи някой, е виновен този който е заклан, защото не е слушал предупрежденията!!!

Бездомни кучета не трябва да има. Зли кучета не трябва да се разхождат по парковете.
Пак ще повторя това което трябва да се направи от тези, които не искат те да бъдат умъртвени.
Направете си организация за защитата им, събирайте дарения и ги гледайте в приюти, давайте ги за "осиновяване". Тези които искат да се отърват от кучето си, намирайте някой друг който да се грижи за него.
Ако не можете, не обвинявайте другите за това как искат да се справят с проблема.
И най-вече не им пречете да се справят с проблема.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Нека и аз ще се включа :)

Бездомните кучета вече не са кучета в нормалния смисъл на думата, ами те са толкова много и навсякъде, че са се превърнали в напаст. Въпроса е какво да се прави с тази напаст? Какво правите ако хлебарки/плъхове/комари ви нападнат къщата, едва ли мислете как хуманно да ги третирате, да ги осиновявате и т.н. С бездомните кучета е същото, аз лично не виждам съществена разлика, просто не им е място да се разхождат свободно по улиците. Понеже са много, поне в София, няма как всичките да бъдат осиновени. Има едно единствено нехуманно решение, всичко друго е една агония и за хората, и за кучетата.

Беше ми се случило преди празниците да съм в София за малко, всеки път като виждах близо до мен бездомно куче и гледах да съм нащрек щото никога не знаеш какво да очакваш. Преди време пак в София ми се е случвало един такъв помияр да прави опит да ме хапе, размина ми се, предполагам, че кучето си помисли, че го конкурирам за близкия контейнер, не знам, но бая се уплаших. Понеже също имам познати пострадали от разни бездомни кучета, та според мен решението е ясно.

Ако наистина има някакви загрижени хора и организации, предлагам те да поемат водеща роля и да им се даде разумен срок за справяне с проблема. Ако до този срок не се справят, примерно ако до две години процента на бездомните кучета не падне на половина поне, то да се пристъпи към съкратена процедура и тоя проблем най-после да се реши веднъж за винаги, че е срамно в столицата на държава в центъра и да гледаш разхождащи се безпризорни кучета, които са като бомба със закъснител и не се знае кой и кога ще нападнат.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Бе много ги разбирате нещата.
Давате срокове, великодушно едно такова...
Човекът е еволюирал сравнително последен и планетата няма да плаче, ако изведнъж ивчезне, вярвайте ми.
Gate, да, темата не е да се борим с идиотите, прав си. Но точно първите мнения бяха изродски - погледни ги. Нарочни гадости 1 вид.

Добрев, кучето както казах беше вързано и със затапена уста и с двама човеци от двете му страни. Примерът ти е неадекватен.

"Направете си организация за защитата им, събирайте дарения и ги гледайте в приюти..." <- ти какво, искаш да се включиш в намирането на решение, или искаш да мяташ камъни към тези, които в момента са по-малко? Кои да си направят и как да си я направят?
Някой от вас тук някога изобщо опитвал ли се е наистина да работи рамо до рамо с въпросните доброволчески организации БЕЗ да се пеняви с " ше ги изколя пумиите, ей", а с желанието да се реши проблема наистина?!
Не, нали?
Но можем да си говорим колкото си искаме.

Кучета и в тоя момент ес прибират, лекуват и осиновяват.

И според мен това е пълна глупост.

Понеже идиотите ще пуснат утре още кучета, и може да си търсим осиновители до края на времето.

/dev/null ми бабата е за бой, ако ме питаш.

arda_kj говориш като някоя от бг-мама.  Извинявай.

Та ето по темата - моите идеи са:

-първото нещо трябва да е преразглеждане на закона за животните.

-да се засили контрола над домашните кучета и котки, чрез въвеждане на общонационален регистър на животните, който да е достъпен за полицията, гражданите и ветеринарите.

-да се вдигнат данъците за едрите породи, като парите от това се използват за частично финансиране на приютите.

-да се предвиди данъчно утежнение за некастрирани кучета от клас по-долен от класа за развъждане. Т.е. кучетата за развъждане и за изложби не се "пипат". Мелезите се "пипат" или плащат. Така всеки, който пази бижутата на псето си прави сметката колко му струва това.

-да се въведат високи глоби за нерегламентираното развъждане на породисти и безпородни животни. Тук визирам "симпатична кокерка си търси мъж" и подобни. Ако е от клуб кучето и става за разплод - лесно ще се намери партньор. Ако е мелез някакъв бездокументен за чий да се развъжда?  Ако някой все пак иска точно неговия уникален мелез да остави поколение - да си плати и готово. След това ще внимава къде мята кучетата.

-всеки ветеринар да е задължен да прави профилактичен преглед на всеки свой пациент поне веднъж на 6 месеца. За непредставено или изчезнало животно да се сигнализира в полицията.

-всеки по всяко време да може да изисква от стопанина документите на животното.

-всякакво куче в двор или градинка да се извозва от там до съответните места за настаняване, ако няма нашийник и документи.

-всяка обява "подарявам спешно" да води до полицейска намеса, ако животното е без документи.

-всяко насилие над животно да се наказва със затвор и глоби.

-всяко "изчезване" на животно да се разследва.

Да се обоснова- това с кастрацията предлагам наместо " да се иска съгласие от съседите по етаж за отглеждане на куче".
Да се плаща по-висок данък за некастрирани - наместо "задължителна кастрация".

Така.
След като оправихме нещата откъм човешката страна, да видим как да продължим..

-да се организира по един приют на два квартала в големите градове задължително.

-финансовият контрол над тези приюти да е задължителен.

-на работа на такива места да се вземат хора само с редовен договор.

-да се финансират частично от държавата, и от фондации и организации.

-достъпът и процесите в тези приюти да са прозрачни.

-кучетата се вкарват там, снимат се, качват се на сайт и след една седмица се приспиват.

-при желание за осиновяване  осиновителите подписват договор.

-при злоупотреби служителите се наказват по съдебен път.


......

Като елиминираш бовешкия фактор, спомагащ за развъждането на бездомни животни, остават самите животни.

Това са част  от моите мисли. По Темата.




Активен

Мразя Gnome 3!!!

dobrev666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
  • Distribution: Slackware, Slackware64
    • Профил
    • WWW
GattaNegra, не разбрах деца дали имаш.

Исках да избегна малко по-злобния тон но май няма да се получи.
GattaNegra, ти добре ли си?
Цитат
Добрев, кучето както казах беше вързано и със затапена уста и с двама човеци от двете му страни. Примерът ти е неадекватен.
Ами да направим малко по адекватен моя пример. Ще вържат престъпника и вместо един полицай ще го водят двама полицая. Така по адекватно ли е?

Нещо не си ме разбрала. Аз исках да ти посоча колко е неадекватен твоя пример.
Не може злобни кучета да се разхождат в парковете, където се разхождат и малки деца, дори и те да са със затапена уста. Децата на две годишна възраст са около 12-13 килограма.
Достатучно е едно по голямо куче да му скочи отгоре и да му счупи главата в асфалта дори и със вързана уста. Да не говорим за психичните проблеми, които може да доведе една такава случка - заекване, страх от животни и др.
Кучета от определени породи са забранени за отглеждане в някои държави.
Кучета като това на твоя приятел се отглеждат далеч от други хора, не се разхождат по парковете, превъзпитават се или се умъртвяват.
С тези всичките неща, които си изброила точно това трябва да се узакони за такъв вид кучета.

Цитат
-да се организира по един приют на два квартала в големите градове задължително.
Ще отглеждаме по няколко хиляди кучета в големите градове? ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
То има по една детска градина за два квартала, ти ми говориш за същия брой приюти за кучета.
Стана тя! Кучетата ще ги отглеждаме по-добре от децата си?
Цитат
-да се организира по един приют на два квартала в големите градове задължително.

-финансовият контрол над тези приюти да е задължителен.

-на работа на такива места да се вземат хора само с редовен договор.

-да се финансират частично от държавата, и от фондации и организации.

-достъпът и процесите в тези приюти да са прозрачни.

-кучетата се вкарват там, снимат се, качват се на сайт и след една седмица се приспиват.

-при желание за осиновяване  осиновителите подписват договор.

-при злоупотреби служителите се наказват по съдебен път.

Аз не искам от моите данъци да се плаща за отглеждане на кучета, за заплащане на заплати на хора, които ще се грижат за тях, нито за тези които ще следят за изпълнението на горепосочените правила.
Пак казвам направете си приюти и си спазвайте теи правила.

Цитат
"Направете си организация за защитата им, събирайте дарения и ги гледайте в приюти..." <- ти какво, искаш да се включиш в намирането на решение, или искаш да мяташ камъни към тези, които в момента са по-малко? Кои да си направят и как да си я направят?

Аз съм се включил в намирането на решение, искам бездомните кучета да се прибират и да се умъртвят.
Склонен съм да платя и данък за това и ще помигна на всеки който иска да осъществи тази задача в рамките на закона.
Опитвам се да вразумя такива като тебе, които смятат, че трябва да се отнасяме към кучетата по-добре от колкото към децата си. Да не обвиняват майката, че е допуснала детето си до злобно куче в парка. Да го върже детето на каишка ли? Това е дете и то е в парка да играе.
Пак ще те попитам, ти дете гледала ли си?
До тук слушах мнението ти колко си недоволна от демокрацията, от тузарите, от правителството и от още какво ли не.
Ами ти си част от тази демокрация, дейността ти не се изчерпва с едно гласуване.
Аз имам мнение по решаването на проблема с бездомните кучета, ти си имаш свое.
Като не си съгласна с моето мнение и не искаш аз да си осъществя плановете отностно бездомните кучета, ОСЪЩЕСТВИ ТВОИТЕ.
Недей да ми разправяш тук как не трябвало да се прави това или онова. Има закони, добри или лоши, там е казано какво, как и защо.
Като не ти харесва закона, отиди и протестирай, искай нов закон.
Пак казавам, направи си организация за защита НА бездомните кучета и ги прибирай.
Тук темата е гражданска организация за защита ОТ бездомните кучета.
Все още не мога да разбера в какво се опитваш да ме убедиш.
Да спра да искам да няма бездомни кучета?
Те да не се умъртвяват?
Да се плащат данъци за тяхното отглеждане в приюти, по един на два квартала?
(Ще дам пример какво дават по Animal planet за Хюстън: Един приют за града Хюстън и целия регион около града. Пътуват по няколко часа за да стигнат до проблемното място, повече от 100 км.)

За момента само си чешем пръстите по клавиатурата, но ако не искате ние да започнем да се справяме с проблема, справете се вие.
« Последна редакция: Feb 04, 2011, 00:33 от dobrev666 »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз май разбирам какъв е проблема, съдейки по първите няколко изречения :)

Гата, планетите не плачат, освен вероятно във виденията на някой екоталибан. Няма да плачат нито ако се затрие човечеството, нито ако избият най-безцеремонно всички помияри или пък сладките тюленчета. Няма да плачат и ако въобще живота на планетата се затрие. Ако не вярваш, ходи питай Венера или луната дали е по-тъжна от земята.

Освен ако не си религиозна, каквато твърдиш че не си, би трябвало да знаеш че животът е просто някакво стечение на обстоятелствата без никаква цел. Просто се е получило така че една молекула може да се репродуцира въпреки външната среда и това нито е хубаво, нито лошо - молекулата си се репродуцира. Покрай това механизмът съвсем естествено се усъвършенства и става по-комплексен, но в това няма пак нито нищо хубаво, нито лошо. И миловидното кученце, и молекулата РНК на СПИН вируса водят едно и също съществуване, лишено от всякакъв смисъл. Ако случайно намериш нещо в кученцето, което да наречеш "добро" сигурно би било свързано с това че е далеч по-комплексна система. И по същата логика човекът е още по-комплексна система, следователно нещо още по-ценно и добро, защото примерно, за разлика от кученцето, има значителни възможности да изменя околната среда.

Много ме радват еко-типовете, които гледат на всичко това като на някаква приказка и прикачват някаква морална стойност на това и онова явление, досущ като религиозните типове. Между другото, екоталибанщината си е чиста проба религия, често докарана до някакви перверзно-фанатизирани висини.

Примерно какво право сме имали да определяме срок от 48 часа. Хах. Какво, Господ ли трябва да го определи, или планетата след задушевен диалог и редица компромиси само и само да не се разплаче нещо горката :) Може да проведем дебати ако искаш, с представители на бездомните кучета и те да изложат мнението си по въпроса какъв срок би бил оптимален. Не е лоша идея :)
« Последна редакция: Feb 04, 2011, 00:37 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
arda_kj говориш като някоя от бг-мама.  Извинявай.

Това като комплимент ли трябва да го приема? Не знам какво е говорила "някоя" от бг-мама, но явно е доста по в час от тебе по въпроса, т.к. явно я е грижа много повече за собственото дете отколкото за някакво бездомно животно, определено човешкия живот и тоя на децата, ми се струва неизмеримо по-важен от този на някакви бездомни кучета, които въобще не им е мястото на улицата. Това как са се озовали там няма никакво значение, важното е, че просто не трябва да са там. Градовете са създадени за хората не за кучетата, и следователно живеещите в градовете имат право да решават какво да правят с нещо, което им застрашава здравето и живота пряко. От друга старана не виждам съществена разлика между бездомно куче и плъх/мишка - двете са доста интелигентни животни, ама трябва ли да тръгвам да плача, когато някой си унищожава плъховете нахлули в жилещото му и да го обвинявам в някаква нехуманност. Дали когато едно бездомно куче напада малки деца мисли за хуманност? Едва ли... ама тогава от какъв зор аз трябва да ги третирам хуманно тях, утре някой ще скочи, че и комарите не са третирани хуманно, и така може да продължава до безкрайност.
От друга страна как смяташ, може ли всички десетки хиляди бездомни кучета в София да се вкарат в приюти? Ами аз ще ти отговоря, няма как да стане. Няма кой да вложи такъв голям човешки и материален ресурс в нещо такова, да се грижи за безброй приюти и да храни хиляди кучета, както и да плаща заплати на стотици/хиляди хора.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт