Автор Тема: kerneloops 100% processor overload  (Прочетена 3167 пъти)

shoshon

  • Гост
kerneloops 100% processor overload
« -: Jun 02, 2009, 21:26 »
Значи разгелждам Федората 11 и случайно погледнах колко ресурси ми заема - 100% и на двете ядра  - Интец Центрино Дуо Т2400 ( май такива бяха цифрите ). Всичко това от някакъв демон kerneloops. Видях че става въпрос за следене на грешки в ядрото, но нормално ли е да заема толкова много процесорно време, или става въпрос за някаква из4ислителна грешка в времето ?!?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #1 -: Jun 02, 2009, 21:35 »
Какъв ти е размерът на файловете /var/log/messages и /var/log/syslog? Чета тука, че kerneloops имал проблем с началното парсване на тези файлове. След като успее да ги парсне, позамлъквал. Запази си някъде копие на тези логове (ако искаш) и ги изчисти, след което виж пак ли ще държи на 100%. Ако имаш по-нова версия, обнови ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

shoshon

  • Гост
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #2 -: Jun 02, 2009, 21:57 »
Олеле прав си. Вече имам 4 фаила от по 40 МБ messages. Пълни се с главоломна скорост. Едно време дори от интернет не ся сваляше така бързо:
Код:
kernel: [drm:drm_wait_vblank] *ERROR* failed to acquire vblank counter, -22
Само това пише на няколко милиона реда :)


П.П Сега като прочетох Digital Rights Management ?!?! WTF ?!? Защо имам такова нещо ? В момента не рапвя нищо а файла се пълни! само докато пиша - 7 МБ !

П.П. v2 beta:  аааа Direct Rendering Manager. Много сложни съкращения бре!Това можеше да се изключи от xorg.conf нали?

П.П. v2 RC1: Защо няма xorg.conf ?!? Немощен съм и безпомощен...
« Последна редакция: Jun 02, 2009, 22:10 от shoshon »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #3 -: Jun 02, 2009, 22:10 »
Пак зачитаме и виждаме, че явно е проблем в compiz. Спри го и виж какво ще стане, а решаването на проблема ще го мъдрим после.

edit0: Всъщност, каква ти е видео картата и какъв драйвер използваш?

edit1: Кога интернет свързаността е била по-бърза от системното писане? :)
« Последна редакция: Jun 02, 2009, 22:15 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

shoshon

  • Гост
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #4 -: Jun 02, 2009, 22:39 »
Ами бъхтя си аз ll /var/log и гледам горе долу messages  с каква скорост расте и според мен чукваше около 30-40 кб/с. Както и да е. Изключих компиз и нещата се оправиха. Сега има само по един ред от това: ( Т.е като включих пак компиз не се задейства никаква бомба )
Код:
kernel: [drm] TV-15: set mode NTSC 480i 0
Ползвам Интел GMA945 ( Знам знам.... ), а драйвер - ми intel то там има ли някакъв избор освен версията ( 2.7.0-7  последен ъпдейт мисля )
Сега трябва да изчезвам. Утре ще видя за кво иде реч пак.
П.П Инсталирах някакъв dispay-settings и си записах нов xorg.conf
« Последна редакция: Jun 02, 2009, 22:40 от shoshon »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #5 -: Jun 03, 2009, 11:14 »
Ти като беше на Compiz , видя ли от мониторинг на системата дали е изключен KWin ? Това става, ако по време на превключването имаш отворен файлов браузер. Като убиеш KWin - нещата се оправят...
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

shoshon

  • Гост
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #6 -: Jun 03, 2009, 11:43 »
@zibeltbg доста харесвам КДЕ, но съм му дал почивка :), ще го имам в предвид така или иначе...
Активен

shoshon

  • Гост
Re: kerneloops 100% processor overload
« Отговор #7 -: Jun 06, 2009, 14:04 »
Добре... помъчих се! Е не мога да го спра това. И без ефекти рестартирам компаи пак почва. Масов флъд. Моля ви помогнете да не си изхвърля компа. От товаренето двете ядра стоят на над 60 градуса. Това нормално ли е ?!?. Не искам заради линукса да ми изпращи лаптопа!

П.П проблема е сериозен хора. очаквам спешен отговор!
П.П2 днес ми направи впечатление, че и скайп повна да заема 100%, после perl,
« Последна редакция: Jun 06, 2009, 15:37 от shoshon »
Активен