Автор Тема: Инсталация на втора дистрибуция върху primary partion с форматиране ?  (Прочетена 1500 пъти)

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Здравейте,

Искам да инсталирам Debian там където ми беше първата операционна, след която си инсталирах Ubuntu на друго логическо устройство. Въпросът е, че трябва да инсталирам на чисто, първо да се преформатира partion-а и така, без да се лишавам от възможността нататък да си ползвам Ubuntu-то. И сега чета за Master Boot Record (MBR) и пр., но нали знам, че без да е опитал човек и да е наясно точно какво се прави, просто, не си е работа, реших да питам. Вече свалих диска и не зная, сега, мога ли направо да започвам, да реформатирам primary partion и да го слагам отгоре, или има опасност да се затрие нещо основно, дето после ни Ubuntu, ни останали Partion-и ще намеря (?). Какво да направя за да стане
« Последна редакция: May 12, 2013, 08:46 от maxich »
Активен

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Изпълни в терминал командата:
sudo fdisk -l
и ни дай резултата.
Активен

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Да, това го правих вчера, но общо взето до там, като се изключи четенето, защото съм патил

/dev/sda1 е Boot, където искам да форматирам и да сложа Debian, така че след това, като включвам, да ме пита, сега, Debian ли искаш или Ubuntu, и останалите partion-и да са си на място

А много далече се очертава чак следващата конференция да идвам, понеже не ми се рискува
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
SCSI hard 1 partion 1 как се води
Настройка на програми
JOKe 1 1355 Последна публикация Jul 08, 2005, 13:58
от j03j03
линукс на primary slave disk
Настройка на програми
moffo 4 2980 Последна публикация Apr 26, 2007, 15:23
от George Andonov