Автор Тема: За световната политика, Украйна и българското общество  (Прочетена 39083 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, що не се опиташ да стоплиш, че всичкото става заради прословутата ПРО която се опитват щатите да изградят около цяла Русия и това което се случва в Украйна е с цел разполагане на ракети и затваряне на пръстена, което Путин няма да допусне! Ако продължават още да настояват тяхното си, ще вземе и цяла Украйна, а не само Крим!
Не знам дали си спомняш едно време в училище как си правехме гаргара с някой като го бодяхме с карфица в час и го тропахме на другарката, че ни пречи да слушаме урока и тем подобни!?
Същото се случва и в Украйна, но явно тази игра е доста по-стара и той също я знае!
Квото и да си говорим друго е без значение! Възраждането на руския ВПК и икономика влияе негативно на печалбите на друга част от хората на земята и те се опитват не чрез конкуренция, а чрез други методи да си задържат позициите.
В крайна сметка, поробителите са винаги по-малко от поробените и количеството в един момент си казва думата.
Дори и с днешните технологии, Чингиз Хан отново не би имал шанс да завземе целия свят!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Според мен просто властовите кръгове си разделят света отново. И под властови кръгове, изобщо нямам предвид САЩ и РФ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Че какво общо има ПРО с Украйна? Не знам някога да са искали там да разполагат каквото и да било. Всъщност, би било доста голямо разхищение на пари ако го направят. Барем да беше натовска държава.

Мен ако питаш това което се твърди във видеото, което дадох е по-вероятно обяснение - Путин и кръга около него просто са видяли как въпреки че контролираш цялата държава и правиш каквото си знаеш, това не пречи да ти бият шута - и са се насрали. Нали имаше по същото време някакви протести в Москва и тоя беше блокирал Кремъл с бронетранспортьори и беше вкарал няколкостотин човека по арестите. След това е събрал 2 и 2 и е стигнал до извода че най-добрия начин да отклони вниманието и да си вдигне рейтинга е като почне да раздухва национализма и сътвори някой патриотичен подвиг като този в Крим. И по всякакъв начин ония дето са свалили протежето му в Украйна да ги демонизира - стигайки до абсурда едновременно да са евреи и фашисти.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Барем да беше натовска държава

Така де, а как започнаха нещата!!!? Янукович отказа или отложи подписването на договора за членство в ЕС, а то пък НАТО си върви неразделно с членството в ЕС, а като член на НАТО вече приемаш и войски и техника!

Чувствам, че както продължават да играят играта с карфичката ще не ще, Путин ще анексира и цялата Украйна, но поне хората ще са по-добре като част от Русия от колкото като част от ЕС.

В ЕС за европейците живота може и да е по-добър от този на руснаците, но виждаш какъв е живота на новите членки и няма начин да се подобри, защото това европейско-американското е колонизиране, а никой колонизатор не колонизира за да дава, а за да взема ;) !

Та, нека да не сравняваме живота на европейците който и там се влошава, с този на руснаците и украинците, а да сравняваме нашия като държава вече 6-та година член на ЕС или този на румънците, а до някъде и на поляци и чехи с този на руснаците.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Да, поради някакво странно стечение на обстоятелствата всички нови членки са и натовски такива. Чудно защо. Примерно Чехия/Словакия нямат никакви причини да го направят, защото никога нищо лошо не са видели от Русия никога, нищо свързано с нахлуване на разни танкове и набиване на канчета. Унгария - тоже. Полша и те. Прибалтийските държави и те. Колкото и да ти е странно, откакто държавата България съществува след отделянето й от османската империя, дефакто е била повече пъти във война с Русия, отколкото примерно с Турция, това е сравнително лесно да се провери :)

И кво ся - много са лоши тия всичките нови членове в ЕС, щото не искат пак да се млатят с руснаците?

Ми няма да се учудя и Украйна някой ден ще се засили да става натовска държава и познай защо, все от панславянска любов. Очевидно по някакъв древнославянски обичай, здравата връзка налага нежната  половинка да яде шамарите от време на време. Това са традиционните консервативни ценности, които гадните педерасти сега се опитват да ни отнемат, какъв ужас :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ми няма да се учудя и Украйна някой ден ще се засили да става натовска държава и познай защо, все от панславянска любов.

gat3way, българския, руския, украински, сръбския и др. са все езици от една езикова група, т.е. „братовчеди“. Достатъчно е да видиш, че 1/2 от думите в българския и руския са практически еднакви, независимо дали ти харесва или не.

Колкото до НАТО, отново те препращам към речта на Гизи, там тия работи са обяснени.
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ми със сръбския има още повече сходство - този път и генетично покрай другото. При все това по моята груба статистика с кой най-много сме се млатили в последните 140 години, май с тях е било най-много. Очевидно тези неща не държат много....освен ако някой не каже "понеже сме братовчеди, ще правите каквото ви кажем".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon