Автор Тема: Кацали ли са американците на луната  (Прочетена 24824 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
След един относително дълъг спор с човек, който твърдеше че никога никой не е кацал на луната и всичко е холивудска продукция, се хвърлих в размисъл. Сега тази конспирация очевдино не е нова и съм я виждал и другаде, но никога не съм получавал достоверни доказателства за това твърдение, та ми стана интересно къде се корени цялата работа.

В линукс-бг традиционно има немалко конспиратори, та мисля че е добро място да задам въпроса тук. Защо американците никога не са кацали на луната. Тези 6 или 7 мисии на Аполо дотам с хора всичките ли са холивудска продукция и защо? Ако са - защо руснаците не са ги разконспирирали? Помня навремето четох как когато руския непилотиран апарат (Луна-нещоси) най-накрая кацнал успешно на луната преди всички други, британците строшили криптографията на downlink-а на апарата и публикували изпратените снимки в медиите преди руснаците да ги публикуват, за да ги дразнят. Силно ме съмнява руснаците да са пропуснали да се пробват да правят същото срещу американците. Да изфабрикуваш няколко такива полета е доста сложно без целия свят да разбере.
« Последна редакция: Feb 08, 2014, 23:10 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

malin

  • Гост
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #1 -: Feb 08, 2014, 23:35 »
Като се замисля , дори навремето в "Полета на Кеприкорн-1"( май така беше филма) имаше недоизпипани работи . Та , да , много умела конспирация . В зависимост от изпитото "гориво" съм привърженик и на двете страни в спора .
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #2 -: Feb 09, 2014, 01:17 »
Хаха не знам, за атеист като мен, цитирането на Сътворението от библията преди прилуняването дразни, макар и с коледно оправдание:

http://www.youtube.com/watch?v=AFqnZaja7us

Иначе това само по себе си не е достатъчно да се съмнявам в цялата работа. Наистина ми се ще да видя аргументи в полза на конспиративната теория и то не такива от сорта на "знамето се вее като няма вятър", защото това са глупости. Имам предвид, отраснал съм с идеята че все пак са кацнали там, дори въпросния мотив с цитатите от библията е увековечен в едно парче на Astral Projection, които много уважавах докато бях тийнейджър:

http://www.youtube.com/watch?v=uzZMgjSL-NQ
« Последна редакция: Feb 09, 2014, 01:30 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #3 -: Feb 09, 2014, 01:36 »
Имаше цяло предаване по Дискавъри по темата с доста доказателства, че това се е случило особено с лазерните отражатели, които и до ден днешен връщат лъчите обратно
http://en.wikipedia.org/wiki/Third-party_evidence_for_Apollo_Moon_landings

малко размисли
http://www.youtube.com/watch?v=sGXTF6bs1IU
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #4 -: Feb 09, 2014, 08:57 »
Вижте какво е мнението и на руснаците.
http://www.skeptik.net/conspir/moonhoax.htm
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #6 -: Feb 09, 2014, 10:51 »
Кацали са. По-интересен е въпроса, защо после толкова пъти са изстрелвали ракети натам? Какво толкова са видяли, че са похарчили толкова пари в последствие. Руснаците също са изпратили автоматични сонди там, въпреки, че се е смятало за безсмислено в голяма степен. Там няма нищо, нали? Сега и Китай изпратиха там сонда. Защо? Цялата луна е картографирана и е позната в голяма степен. Нещо доказват на себе си ли китайците или има друга причина. Да не забравяме, че това е изключително скъпо начинание.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #7 -: Feb 09, 2014, 11:23 »
Кацали са. Много трудно е такова нещо да бъде фалшифицирано.

Обаче си мисля, че предварително е бил подготвен 'холивудски' филм в специално студио. Е така за всеки случай...Ако нещо се обърка... Ако нещо не трябва да се покаже на обществеността и т.н. Трябва да си доста глупав предварително да нямаш подготвен филм.

Сега обаче въпросът остава. Какво са показали на света - предварително изготвените кадри или реални снимки от луната??? Та може би оттам идват и всичките конспирации.
« Последна редакция: Feb 09, 2014, 17:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

edmon

  • Гост
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #8 -: Feb 09, 2014, 11:38 »
Снимките ясно доказват , че не са снимани при осветление от един източник!
Дали са имали светкавици на Луната?
За мен е ясно, че не са кацали на Луната, иначе до сега да я бяха колонизирали.
Знаем, че руснаците бяха дълги години по-напред в превземането на космоса , как така не пратиха никой на Луната, и как така дефектната американска техника изведнъж стана толкова стабилна!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #9 -: Feb 09, 2014, 11:40 »
Кацали са. По-интересен е въпроса, защо после толкова пъти са изстрелвали ракети натам? Какво толкова са видяли, че са похарчили толкова пари в последствие.

Цитат
"Те (американците) не разказаха дори колкото синапеното зърно за онова, което видяха там!"

баба Ванга
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #10 -: Feb 09, 2014, 13:02 »
Цитат
Снимките ясно доказват , че не са снимани при осветление от един източник!
Дали са имали светкавици на Луната?
За мен е ясно, че не са кацали на Луната, иначе до сега да я бяха колонизирали.
Знаем, че руснаците бяха дълги години по-напред в превземането на космоса , как така не пратиха никой на Луната, и как така дефектната американска техника изведнъж стана толкова стабилна!

Не виждам логиката в нито едно от тези твърдения. Нека предположим че снимката е фалшифицирана, дообработена или каквото там. Това по какъв начин доказва че всичките 6 полета са фалшифицирани?

Освен което и в марианската падина са слизали хора и тя е доста по-наблизо и също не е колонизирана. С какво луната е толкова по-специална че да трябва да я колонизират с приоритет?

Последното твърдение пък вече е в сферата на ракията и мезетата. Все едно като знаеш колко пословично скапана е китайската техника, това да ти е доказателство че не са си приземили кораба до луната и не са пускали yutu лунохода - в крайна сметка щом една тъпа китайска usb wifi тръгва с 200 зора и след седмица взема че сдава багажа, тогава как да си обясниш цял китайски космически кораб да успее да стигне до луната, да кацне и да си разходи луноходчето...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #11 -: Feb 09, 2014, 13:25 »
Малко встрани от темата, но понеже се спомена китайското качество и то критика точно, искам малко уточнения да направя по въпроса.
Преди доста време работих една година за двама пичове, дето си внасяха стоката от Китай, но марката си беше тяхна. Позната история. Ставаше въпрос за електрически инструменти и бяха направени наистина добре. Някои от тях изобщо не идваха за ремонт. В Китай можеш да си поръчаш каквото искаш качество, на съответната цена. Това, че повечето търговци гледат да минат възможно най-тънко и да ти вземат възможно най-много, е съвсем отделен въпрос.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #12 -: Feb 09, 2014, 14:03 »
Кацали са. Lunar Reconnaissance Orbiter преди няколко години направи снимки с висока резолюция на местата на Аполо мисиите.
Любим момент в споровете на тази тема са когато конспираторите се опитват да изкарат всичко от безбройните часове филми и снимки от Луната като холивудски специални ефекти. Винаги забравят едно нещо. Преди 60 години такива специални ефекти не са били възможни.
По проектите са работили 10 000+ инженера, без да броим останалия персонал. Провеждани са безбройни интервюта както тогава, така и през годините. Каква ще да е тази световна конспирация, която да ангажира толкова хора така че никой да не разсмърди положението а-ла-Snowden. KISS - просто пратете хора на луната, по-лесно ще е.
« Последна редакция: Feb 09, 2014, 14:06 от ivanatora »
Активен

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #13 -: Feb 09, 2014, 14:10 »
Знаем, че руснаците бяха дълги години по-напред в превземането на космоса , как така не пратиха никой на Луната
Запознай се със съветската космическа програма и въобще със съветския строй през онова време. С две думи - програмата се движи само от един технически грамотен човек. Лявата ръка не знае какво прави дясната. Човекът се разболява и умира. Програмата отива подяволите.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #14 -: Feb 09, 2014, 15:00 »
Между другото, сещам се за друга конспирация с много по-голяма давност и не по-малко брутална - тази че земята е куха. Има дори разновидност на теорията според която ние живеем от вътрешната страна на кухата планета - дори някъде бях чел как такива учени-конспиратици успели да завъртят главата на Хитлер дотам че да им отпусне пари да построят радар насочен нагоре в небето за да може да засичат евентуално кораби от другата страна на земното кълбо.

Но тази теория с кухата земя има продължение. Бях попаднал на един такъв конспиративен сайт (който апропо се издържа с продажба на конспиративни тениски и CD-та, така се правят пари ехех). И там доказателството - авторът на сайта (твърди че е физик!!!) измолил да му дадат орбитите на някакво съзвездие метеорологични спътници на ниска орбита. Забелязал че никога не летят над някаква област около южния полюс, дори съвсем нарочно си коригират орбитите за да не минават оттам. Това според него е достатъчно доказателство че там има отвор в кухата планета и спътниците не минават оттам, защото (!!!) там гравитацията била по-силна (???) и те щели да паднат вътре в кухата планета.

Всъщност, избягват да минават оттам, защото магнитното поле там е най-слабо и цялата космическа високоенергийна бълвоч, която бомбардира земята, понякога достига до доста по-ниска височина от обикновено, дори до 200-300 км и на чувствителните уреди това не им понася особено добре, но пичът това го отхвърля с аргумента "пълни глупости" и нищо повече.

Да кажем това може и да хване ръка пред някой необразован човек, но там нещата постепенно загрубяваха. Оказа се че имало през 30-те години някакъв самолет, който искал от Москва да долети до Флорида през северния полюс и изчезнал. Обяснението (!!!) е че без да искал влязал в северния отвор на кухата планета и там толкова им харесало че не искали да се върнат обратно.

Луда работа са това конспираторите :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon