Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Надолу

Автор Тема: Възстановяване на данни от умиращ твърд диск  (Прочетена 22001 пъти)

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Една камара линукси не ти зареждат. Кажи, моля те, как точно ги записваш, че после не зареждат! Какво правиш?
Записвам ги с Руфус на флашки или sd карти, до сега всичко което съм записвал с тази програма винаги ми е зареждало, сега нямам предства какво става просто
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Спънки, като гледам снимката ти по-горе, UBCD ти е заредило. Там на десктопа, гледам, има една иконка Disk Cloning. Пробва ли да стартираш тази програма и да видиш опциите й?
Сега ще заредя живата дистрибуция и ще пробвам да отворя Disk Cloning

Снощи пробвах точно със същата дистрибуция с PhtotoRec да възстановя данни но не можах да се оправя с директории и команди, бях свързал отделен хард диск към компютъра в който исках да възстановя данни и накрая нищо

Дадох му да зареди CloneZila

Колеги искам да ви почерпя всички, кажете ми само къде и какво да ви изпратя да се почерпите, помоща която ми е оказвате тук е наистина оценена от мен на високо ниво

В момента виждам това:

https://postimg.cc/dZvwcvb3]

Какво да избирам?
« Последна редакция: Jun 24, 2022, 19:19 от spunki »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Втората опция е твоята- от партишън (повредения) към партишън на другия диск (здравия). Първото не ти върши работа (засега), то си пише- (1)clone/restore a disk or partition using an image - ти имидж нямаш.


П.П. Разходи се из опциите, като избереш (2), предполагам, ще има опция от партишън да направиш имидж.
Като гледам, си пише всичко, просто чети.

П.П. Което и от двете да избереш, няма да почне веднага клонинг, а ще ти предостави допълнителни опции, разгледай ги. В (1) е възможно да има и опция, от партишън да направиш имидж.
Това UBCD го ползвах веднъж преди бая години, и вече трудно си спомням програмките му какво правеха.
« Последна редакция: Jun 24, 2022, 20:01 от Nik123 »
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Тук:

https://postimg.cc/tnhH4T0W][/url]post images[/img]

предполагам трябва да избера part to local part   local partition to local partition clone?
или може би disc to local disc   local disc to local disc clone?

Извинявам се много но най-много ми е трудно с  имената на устройствата и пътищата до тях и обозначенията им, в смисъл много ми е трудно да разбера кой партишън на кой диск принадлежи
« Последна редакция: Jun 24, 2022, 20:11 от spunki »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ами в зависимост целия диск ли искаш да клонираш, или само партишън. Ако е само партишън- local partition to local partition. Ще пише от единия диск (повредения) върху здравия, демек каквото има на здравия, ще си замине. Естествено, здравия диск трябва да има капацитета (гигабайтите) на тоя повредения. Дай му засега <Cancel>, да те върне в предното меню, там (предното меню) избери (1), да видиш няма ли опция от партишън/диск да прави имидж файл.
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Върна ме в меню beginer mode и expert mode но не виждам опция от партишън диск да прави имидж файл, тази опция от партишън диск да прави имидж файл не е ли тази която ми дава в началото: device-image   work with disks or partitions using images?

Аз искам всички партишъни на този повредения диск да ги изкопираме на здрав диск и от него вече да мога да си ги отворя, разглеждам и копирам на друго място
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Аз искам всички партишъни на този повредения диск да ги изкопираме на здрав диск и от него вече да мога да си ги отворя, разглеждам и копирам на друго място

Тогава от тази снимка:
https://postimg.cc/dZvwcvb3

избираш (2)

и като дойдеш тук, на тая снимка:

https://postimg.cc/tnhH4T0W

избираш (1)

и нататък. Ще копира (ако може) повредения диск върху здравия (здравия да е празен, че губиш инфо, и трябва да има капацитета на повредения) и така.
Успех!

П.П. Относно това: ".. от него вече да мога да си ги отворя, разглеждам и копирам на друго място" - гаранция няма, ако повреденият е умрял.. няма да пренесе нищо "живо" и върху здравия.


« Последна редакция: Jun 24, 2022, 20:39 от Nik123 »
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Щом направих изборите които ми каза и ми изписа Excluding busy partition or disk...и маркера замръзна

А програмата как ще разбере че трябва да изкопира от повредения диск на здравия и сигурно ли е че ще разбере наистина?

Очаквах че трябва да се избират кой партишън на кой диск принадлежи и от кой партишън на кой да се копира?

Ако така се работи с нея само - значи е лесно много

И мисля че здрави файлове които се отварят нормално - снощи като правих опит с PhotoRec да възстановявам данни ги видях и някои ги отворих
« Последна редакция: Jun 24, 2022, 20:48 от spunki »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ето ти едно хау-ту за Clonezilla (тая програмка, която в момента си стартитал):

https://clonezilla.org/fine-print-live-doc.php?path=./clonezilla-live/doc/01_Save_disk_image/06-dev-img.doc#06-dev-img.doc

За твоя проблем- кликваш точка 7 (7.Choose "device-image" option- скролваш горе, "на върха" на страницата, там точките от 1 до 11) и надолу. Може да се различават малкю менютата, инфото в тоя сайт е старо, но ще се ориентираш, мисля.
Хайде приятна вечер, засега, ако не се получава нещо, ще помагаме.
« Последна редакция: Jun 24, 2022, 21:01 от Nik123 »
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Колеги стигнах до тук



и не мога и ми е много трудно да се ориентирам и да разбера кой диск трябва да избера за източник:

 Значи повредения диск от който искам да изкопирам е този sda 320GB ST 3320413AS Z2AGVSKP

А диска на който искам да изкопирам е този sdb 500GB TOSHIBA MQ01ABF0 TOSHIBA MQ01ABF0 574NPJQZT



~~~
гофи: поправено форматиране
« Последна редакция: Jun 24, 2022, 23:25 от go_fire »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Значи, то ти пише, но не четеш.

"Избери локален диск за източник"

Което означава, да избереш от кой диск искаш да се прави копие.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
А уж вече всичките знаели английски поне за тройка. Поне съм спокоен, че си ми е писана заслужено, не от съжаление. ;)

Има два варианта повечето спасителни дискове да не зареждат - машината да е много слаба/стара (тогава зареждат мнооооого бавно и на тъмно, обикновено) или да е "дълбоко" 32 битова. Има и вариант 3 - само "зареждача" да е 32 битов (те са редки, но ги има).
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 02:53 от malin1 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Интересно на коя ли страница ще има успех с данните ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ако си обърка ръцете с дисковете/партишъните и ще свърши още на първата страница.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не бъдете толкова сурови. Ако човека не е пипал Линукс през живота си, нормално е, да е малко стреснат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Нагоре
« назад напред »