Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108413 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Chromium е браузър с изцяло отворен код.
Може да му променяте където и каквото си искате.
Нямало меню View ... ами добавяте му меню View !
Правите каквото правите,прекомпилирате и готово !

Е, трябват и познания по C/C++ ...



А и възможностите за дебъгване са практически неограничени.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Без да съм проверявал специално, мисля, че и в Chromium и във Firefox, това не е част от кода на C++, а на js. Изпитвам силни подозрения по въпроса. Но как да е. За целта дори не е нужно да се променя кода, което е лоша идея. Лоша е, защото след три месеца ще дойде новата версия и твърде вероятно ще счупи нещо. Обикновено така става, защото те нито знаят, нито ги интересува, какви промени си правил и двете кодови бази не са синхронизирани. Затова е далеч по-добре подобно нещо да се направи с добавка (addon в мозиловата терминология и extension в хромавата).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Тези изскачащи подканяния за регистрация с поща или акаунти в социални мрежи се правят с JS. Почти винаги. uBlock Origin си има бутонче за изключването на това. Презареждаш страницата и четеш. Ако не се получи, презареждаш я като пренебрегнеш кеша с CTRL + SHIFT + R или CTRL + F5 при Edge. Видял съм обаче, че последното работи при Хрома и Лиско. Самия uBlock Origin си има бутонче за презареждане на астраницата, което може би прави същото.

Един единсвен път ми се наложи да отварям JS конзола в девелоперските инструменти на браузъра, да извличам текста от съответния таг и да го чета там. Не зная, какво бяха направили тези, нито ми се търсеше. Нито пък разбирам толкова.

Не могат да спрат никой да чете, освен, ако не си направят първо проверката и чак тогава да ти пратят страницата и съдържанието, което те интересува. Изцяло сървъра да се грижи за това.

Дори не разбирам, защо изобщо новинарски сайт например, ще отказва да ти покаже съдържаание, ако не си регистриран
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Без да съм проверявал специално, мисля, че и в Chromium и във Firefox, това не е част от кода на C++, а на js. Изпитвам силни подозрения по въпроса. Но как да е. За целта дори не е нужно да се променя кода, което е лоша идея. Лоша е, защото след три месеца ще дойде новата версия и твърде вероятно ще счупи нещо. Обикновено така става, защото те нито знаят, нито ги интересува, какви промени си правил и двете кодови бази не са синхронизирани. Затова е далеч по-добре подобно нещо да се направи с добавка (addon в мозиловата терминология и extension в хромавата).

   Е,ти пък...

   Изтеглил си си сорса на Chromium в твоя директория,напр. /home/kashik ,
правиш си експерименти,компилираш си и т.н.
   Идва нова версия,и тя подменя файлове там,където си е по дефолт,
не ти пипа нищо в /home/kashik .
Ако не ти харесва нещо в новата версия,пак теглиш сорса, в друга директория и т.н.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
...
Дори не разбирам, защо изобщо новинарски сайт например, ще отказва да ти покаже съдържаание, ако не си регистриран

   Намек,че трябва да си плащаш.

Франко бецален.

   Само че,кой знае защо,не осъзнават,че тази информация може да
бъде намерена и на други места ...
« Последна редакция: Nov 02, 2022, 09:37 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
В девероперските инструменти на браузърите в най-лявата част има една иконка със стрелкичка на мишка на нея. Тя служи за да можеш директно да си селектираш таговете в страницата, които са ти контейнери на интересуващото те съдържание. Виждаш му класа или айдито, отваряш конзолата и си го избираш с

Код:
post = document.getElementById('msg_326982')

Като например част от съдържанието тук, ако някой си направи труда да търси това ID.

След това текста ти е в post.textContent и му слагаш едно trim() накрая, че да се отървеш от новите редове и табовете: post.textContent.trim()

И ще ти изплюе съдържанието/текста отдолу. Или го даваш на alert: alert(post.textContent.trim())

Това е най-елементарното, което може да се направи и "регистрирай се, за да видиш страницата" е просто нелепо. Но предполагам, че повечето хора се примиряват.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
CTRL + SHIFT + R или CTRL + F5 при Edge.

Великолепна идея! Има дори по-добра. Не съм пробвал на Мозила или не помня, но в хромавия, ако щракнеш дясно копче на заврантулката за презареждане, ще го видиш. Има нормално презареждане (F5), има това, за което говориш, а има и едно „твърдо“ (твоето го наричат така), но с изчистване на кеша. За съжаление то няма присвоена комбинация. Макар, че на две стъпки (първо чистиш, после презареждаш) става, но не е толкова бързо да правиш две комбинации вместо две щракания на мишока.

Всъщност блокажите на неща по екрана, може и от uBlock Origin да е идвало. На Tor Browser ги имам и двете с глостерито и е възможно да съм се объркал, че е от него. uBO е превъзходно, понеже е от автора на uMatrix, който пише леко и настроевамо. Всъщност uBo е бивш модул на uMatrix. Станало е голямо и е решил да го отдели. Така и така покрай adBlock(+) твърде много хора ползват само тази част, а при него е по-лека. На второ място по лекота е глостерито.

Повечето добавки имат копченца за презареждане, когато промениш нещо в тях (обикновено в безплатните версии можеш единствено да ги изключиш и не ти дават никаква информация, какво точно вършат), но какво презареждане правят не ми е ясно.

   Е,ти пък...

Е аз пък. Като дойде новата версия, ще искам да ѝ ползвам предимствата. Не искам цял живот да съм на една версия. Разбира се, мога да си преработя кода и пак ще работи. Но няма смисъл, защото ще го ползвам само аз. Което пък е другото предимство да е добавка. Така мога да го споделя и ако друг го намери за полезно, също да го ползва.


Франко бецален.

   Само че,кой знае защо,не осъзнават,че тази информация може да
бъде намерена и на други места ...

И аз мисля, че е заради плащането. То и Икономедия у нас правят същото. Агенция „Фокус“ и те го правят. Правят го и други. Има смисъл, ако искаш да бърникаш в събрана на едно място информация да платиш за това. Някой е събирал тази информация. Този някой е взел заплата. Медията трябва да може да спечели някак за новите заплати. Ст~инките, които дават Гългъл и М$ за реклама определено не стигат за това.

Разбира се, те знаят, че имат конкуренция, която дава същото безплатно. Затова разчитат на доброто си име, че са дали вярно и коректно нещата. Но пък и в днешно време, когато всичко е trash (нарочно не написах боклук), всичко е фалшива новина, все по-малко хора вярват в имена.

Което ни връща обратно на платеното съдържание. Ако единствения източник на доходи на една медия, са нейните потребители, то остава някакъв минимален шанс, информацията да е честно поднесена, не казвам вярна, не казвам коректна, изобщо не твърдя обективна. Казвам единствено — честно поднесена.

А в свят, където няма истинска информация, дори това е голяма победа. От което изниква въпроса за всеки един, готов ли е да плаща поне за това. За много от нас отговора е отрицателен, но има и утвърдителен, затова някакви, такива места съществуват.

И определено не слагам в тях огромни конгломерати като NYT. Просто темата някак си стигна до тук.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В девероперските инструменти на браузърите в най-лявата част има една иконка със стрелкичка на мишка на нея.

Точно така в stackoverflow и другите от групата посочвам в инспектора div-a с бисквитките и го трия.

Този номер не работи всеки път, защото понякога правят въпросното нещо родител на всичко останало в страницата. На такива места не може да режеш със секира, а със скалпел, което е меко казано досадно и обикновено се отказвам, не стигам до край.

Лесно се разпознават такива места. Ако цялата страница е „сива“ и има „прозорче“ в средата, най-вероятно е по този начин.


п.п. Варианта, който ти даваш, изисква познания по js и dom. И ако по второто някак интуитивно всеки да знае, какво е, то първото на повечето непрограмисти ни се струва гнусно и само като видим repl-a и ужасното обектно чудовище document.getElementById() и вече сме се отказали от живота. ООП е смразяващ кръвта почин. В нормалните езици точката служи за съединяване на низове, а не за достъп до членове на класове.
« Последна редакция: Nov 02, 2022, 11:00 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
go_fire
Цитат
...
И аз мисля, че е заради плащането. То и Икономедия у нас правят същото.
...

   Дойдохме си на приказката ...

Смяташ ли,че соросоидните парцали "Капитал" и "Дневник" са обективни ?!?

   Да не говорим за манипулативните статии в тях (особено е видимо това
в разделите "ИТ" и "Енергетика").
   Тотална възхвала на еко-педерастията (перки и фотоволтаици) и пълно
игнориране на фактите,сочещи сериозните недостатъци на ВЕИ.
   Обяснението е просто - наглия тарикат Иво Прокопиев има сериозни
интереси в производството на фотоволтаични панели (има сериозен дял
във фирма,произвеждаща такива), и дялове във фирми за търговия с ел.енергия.

   Смяташ ли,че на тези соросоидни уроди трябва да се плаща ?

   Всъщност,може преспокойно да изчистваш от време на време историята
и бисквитките,и си джиткаш. За всеки случай сменяй и браузъра от време на време.
« Последна редакция: Nov 02, 2022, 11:40 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Най-добрия вариант е изобщо без браузър

RSS и това е. Поне за новинарските. Няма реклами, няма бисквитки ( поне така си мисля ), няма излишно съдържание.

В краен случай, ако няма RSS, малко писане на код и си извличаш нужното ти съдържание с прост скрипт. Но не мисля, че в днешно време ще намериш клюкарски сайт без RSS
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Дойдохме си на приказката ...

Смяташ ли,че соросоидните парцали "Капитал" и "Дневник" са обективни ?!?

Не, като да не сме си говорели по тези въпроси. Не смятам, че са обективни. Обективни медии няма, а всъщност подозирам, но не съм сигурен, че не е и имало.

Не смятам и да им плащам. Но, който желае да им плати, те с радост ще му вземат парите.

=*=

Соросоидни ли са? Ами не точно. Парите им идват от АзБ, а не от ООбщ. Между двете има сходства, но има и разлики. Не е едно и също.

Ама и аз не съм точно несоросоид. В смисъл през к^ра ми е за Джордж Сорос, но идеологията, която рекламира, е либерална в голяма степен, което означава, че я прегръщам.

Всъщност в Икономедия работят доста качествени кадри и съм чел там наистина великолепни материали. Ама рекламирали едно или друго. Това нали можеш да го разпознаеш и игнорираш? Значи проблем няма. Взимаш само информацията, която ти е потребна, без да взимаш и останалото.

И не на последно място и отново не го казвам за първи път, но аз също съм за ВЕИ. Недостатъците им са всеизвестни. Особено „перките“ плачат за забрана, макар лично Кирил Петков да твърди, че е направил нещо по въпроса. Дали е работещо, нямам идея, а и не е инсталирано на всяка перка, че да се съглася да съществуват.

И въпреки недостатъците си, са за предпочитане пред това да се копае земята, да се извличат фосилни горива, а след това с тях да се доунищожава, каквото не е било унищожено, докато са изкопавани.

И на всички ни е ясно, че за момента ВЕИ не са заместител на фосилното гориво, но се работи да може да станат един ден. Но за да станат, няма да е от самосебе си. Трябва да го правим още сега, докато не е прекалено късно.

Ама собственика на Икономедия правил далавери със „зелен“ ток. Прави, щото са позволени. Ако не бяха, щеше да е в затвора, където много да се зарадват на розовите му, меки бузки. Но не се безпокой, всеки си намира, каквото търси. Аз и ти ще си намерим, и Прокопа ще си намери.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Или с браузeрите Lynx или Links.
« Последна редакция: Nov 02, 2022, 16:09 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Дотук никой не позна - нито е по ИП, нито джаваскрипт, трикът беше да се изкл. CSS-a, което става така

Firefox: View > Page Style > No Style

...

Пробвах го, при мен не сработи тоя номер при файърфокс, пак вади това с имейла, а страницата изглежда ужасно :



Е, вярно, че файърфокса е старичък.

П.П. Другите финтове с добавка, адд-он де, не съм ги пробвал все-още.
« Последна редакция: Nov 02, 2022, 14:11 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Ами другото което също работи (и маха CSS-a) e F9 - Toggle Reader View (поне на тоя сайт де -не навсякъде работи, някъде го забраняват гадовете)

Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Току-що го пробвах,  това работи. Няма джамчета с искане за имейл, или гугъл, за да четеш.
Благодаря!
[_]3

П.П. За да е пълно инфото- Файърфокс 96.0.2 на Магея 6. (X64)
Работи и на Файърфокс версия 60.9.0esr (64-bit)
По-новата версия зад ВПН, старата "чиста" - и в двата случая Toggle reader view работи - няма джамчета за имейли (визирам оня сайт, от поста на 4096, върху други не съм експериментирал).
« Последна редакция: Nov 02, 2022, 19:23 от Nik123 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4651 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71699 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx