Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108827 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Принципно всяко решение на този парламент, може да бъде отменено от следващия. Изключения има, разбира се, но общите правила са като законите- тоя парламент приема някой си закон, а следващия може да го измени/отмени.
Няма и пречка и парламент сам да отменя/изменя свои решения, или закони.
Аз доколкото четох по новините, още нищо не са приели, а в момента вървят дебати.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Вече го приеха ... окончателно ...

   Ето поименно и предателите: герб,пп,дб,дпс,"български възход".
Умишлено ги пиша с малка буква,това заслужават.
Може от тези дУпетати да се заинтересува бъдещ "Народен съд" ...

   Мен ме изуми предателството на Стефан Янев - докато беше в
служебното правителство,беше на правилната позиция - против
военна помощ за Украйна; сега се е навел пред мастиите от Посолството.
Може и да е получил нещичко в замяна ...



А ако дойде Видовден,какво ще се случи с горепосочените ?  >:D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Аз съм ЗА с двете ръце да пращаме оръжие на Украйна, ако с оръжието пратим и тия депутати, които са приели това предложение.
Иначе, чисто технически ми убягва нещо- украинците ще плащат ли за това оръжие, или искат подарък? Доколкото разбирам от мъглявите обяснения на разни отговорни фактори, ще им подаряваме, а ще чакаме НАТО да ни дава в замяна натовско, демек по схемата на словаците и гърците- давайте вашето старо съветско, а ние ще ви дадем нашето старо натовско. Словаците си дадоха С-300, дадоха им Пейтриът (на същата възраст). Гърците си дадоха БМП, дадоха им Мардер (на същата възраст). Оня ден четох в един телеграм канал, за няколко поразени украински танка край Херсон, с произход от Македония. На македонците, доколкото знам, НАТО още нищо не им е дало. А по какви цени ще смятат, ние какво даваме и на нас какво ни заменят, че натовските цени са по-дебелички? Даваме самолет, дават ни самолет, или даваме 3 самолета, който струват по 1000 лева, на нас ни дават един на същата възраст, но струващ 3000 (образно казано)? И защо направо държавите от НАТО не си дават старото натовско оръжие директно в Украйна? Аааа, мина една теза из нетя, че украинците искали съветско, защото натовското не са го усвоили. Нямали и ремонтни бази за натовската техника. Че ние имаме ли, или ще трябва тепърва да си купуваме такива ремонтни мощности? Щом те, в състояние на война и с голяма армия, придобила сериозен боен опит, не могат да усвоят старото натовско оръжие и да го ремонтират, ние по-бързо ли ще го усвоим? Нашите ремонтни заводи се справят със сегашната стара съветска техника (с изключение на двигателите за миговете и су), а със старата натовска ще се справят ли? Ей такива дребни неща не разбрах, но ми прилича на нещо като контролиран пазар- вие си дайте старото съветско, ние ще ви дадем старото си натовско, ама за поддръжката ще си плащате при нас.
Иначе за сегашния парламент е ясно, американски е. Ако направят един референдум, едва ли ще е такъв резулатът по този въпрос, колкото и да врещят дайбългарията, пепе-то и гербавите, че са представителна извадка.

П.П. Аз съм против да пращаме на украинците оръжие. Но да речем- ние сме сламена държава и слушаме американците, надупени сме. Добре, но как поне един политик не се замисли малко над тия въпроси по-горе- ок, господа, сърове и мистъри натовци, а при какви условия ние ще даваме нещо, и как ще бъдем обезщетени, дали е изгодно, или неизгодно за нас?
« Последна редакция: Nov 03, 2022, 16:18 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Май им го даваме безплатно ...

Така искат уруспиите  от Посолството.  >:D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Падарки, а ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако направят един референдум, едва ли ще е такъв резулатът по този въпрос, колкото и да врещят дайбългарията, пепе-то и гербавите, че са представителна извадка.

Не съм съгласен. Освен тези трите в сметката влиза Янев и Доган. Техните депутати също са гласували положително.

А и БСП е вътре. Да не забравяме, че точно техния лидер в качеството на министър подписваше предните сделки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Тя хубу е подписвала, ама сигурно е имало и процент за нея.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Сто процента, че е имало процент. БСП отдавна е партия с поамериканчено ръководство, затова непрекъснато се свива и накрая ще изчезне - с Курнелата твърдо пада надолу, ама оная е като Боко, вечна докрай .  Янев с неговите няколко депутата, очевидно е бил стимулиран, то се видя как обърна палачинката. Аз имах предвид друго- на изборите гласуваха 30 и малко процента и то със зор. Рекордно ниска активност. Точно, защото на пазара са само американски партии с отдавна купени и подчинени лидери. На ДПС вота винаги е постоянна бройка. Никаква тайна не е, че по-голямата част от хората тука (в БГ) симпатизират не на Украйна (САЩ), а на Русия. Именно тази по-голяма част не отиде да гласува. Защото няма за кого. Тоя парламент изобщо не е представителна извадка. Лично мнение, а вица за шестте яйца съм го писал вече :)
Аз гласувах, колкото да не ми разпределят гласа автоматично за тоя, или оня, за една меганеизвестна партийка, писал съм вече.
Хайде  [_]3, хубава вечер!

П.П. То проценти е имало за всички, не само за Курнелата и не само от оръжията.
« Последна редакция: Nov 03, 2022, 17:07 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Еми кой бяга от едно хубавичко подкупче ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
А китайците ако си изпратят старите железа в Украина - ще им ги сменят ли с по-нови?

Поздрав (от по-големия брат)  :P
https://www.youtube.com/watch?v=zZ-ljLhxtvg
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Kитайците са мъдър народ и няма да се оставят да бъдат командвани
от шибана държава на само 246 години,и,кой знае защо,самообявила
се за световен хегемон.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Нещо великата им мобилизация приключи ....скоропостижно, след като разбраха че ще трябва и да ги изхранват:

https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Zashtitnitci-na-zhivotnite-v-Donetck-Ruskata-armiia-e-iziala-chast-ot_788758.html
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Проамериканските педали в парламента пак направиха свирка
на САЩистанския ВПК:





Народното събрание каза "да" на вторите F-16

https://news.bg/politics/narodnoto-sabranie-kaza-da-na-vtorite-f-16.html

 >:D >:D >:D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
"ЯмпИл", демек от украински източник с англоезичен бекграунд. Путин няколко пъти умря от рак.. Явно са минали от сценарий "клането в Буча", на "клането в зоопарка". Те почти като човешки същества, хахахха - "„Ужасно е положението с вълците. Разказват, че са били кротки. Умрели, стискайки в лапи празните си купички в затворените заграждения. Намерихме само скелети. Бяха затворени, трябваше да разбиваме ключалката“, разказва Виталий."- цитат.
Хищниците си стискали празните купички в лапи.. Ех, ако бяха живи, щяха да отключат на Виталий, явно са били доста ловки с лапичките.
Мърмота увивал шоколад.
Пасквили за наивна публика.

П.П. за Ф-16 беше ясно, още като отхвърляха офертата за грипените, разни балалайки из парламента дрънкаха тогава че това било политически избор. Същите балалайки пак са в парламента.
« Последна редакция: Nov 04, 2022, 17:22 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
   Kитайците са мъдър народ и няма да се оставят да бъдат командвани
от шибана държава на само 246 години,и,кой знае защо,самообявила
се за световен хегемон.
Китайците вече напълниха гащите. Ху Джинтао каза на Ши в лицето, че се оакаха и бе съпроводен с гардовете навън от конгресната зала.
А ти живееш в някаква дупка - Китай бе модернизиран от САЩ и затрит пак от тях (така стана и с Японците).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4656 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71760 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx