Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108640 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Ако Путин е умен, а явно е умен, щом преди години е предложил на НАТО Русия да стане член на НАТО ...
 ... та ако все още е умен, веднага ще си намери заместник и ще се скрие някъде (Аржентина, Нова Зеландия ? ) така, че и заместникът му да не знае къде е.
@laskov, може да има само една суперсила в НАТО и САЩ няма да допуснат друга, освен тях в организацията.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ако Путин е умен, а явно е умен, щом преди години е предложил на НАТО Русия да стане член на НАТО ...
 ... та ако все още е умен, веднага ще си намери заместник и ще се скрие някъде (Аржентина, Нова Зеландия ? ) така, че и заместникът му да не знае къде е.
@laskov, може да има само една суперсила в НАТО и САЩ няма да допуснат друга, освен тях в организацията.
Каква друга, бе  - суперсила ли визираш, много смешно.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
У нас
https://twitter.com/XAHCA/status/1628789195874476033
а по света - при това на фронта
https://twitter.com/bytosho/status/1628808417425891328

Нека Зевса сега каже  как е и от другата страна на фронта

П.П. Ееххх Тез' червени домати
https://www.youtube.com/watch?v=OgRiJ3yc4ew
« Последна редакция: Feb 24, 2023, 05:55 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Американците почнаха и в Молдова да ръчкат кошера.Дали защото в Приднестровието има огромни складове със съветски боеприпаси, а зелята реве, че нямал снаряди? От една седмица се тръшка, че можело да го нападнат оттам.. а там са една шепа хора, барабар с руския миротворчески контингент в това число.
« Последна редакция: Feb 24, 2023, 16:33 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ами и там има руснаци за спасяване, а и Молдова иска в ЕС. Имаше и неуспешен руски опит за преврат миналата седмица- всички фактори са налице за цветна революция.
Путин има претенции, а е загубил войната (Студената), няма да бъде оставен да си разиграва коня.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Херсон не е точно фронт, макар на теория фронтовата линия да минава през самия град. А то в Украйна, ако и земеделска продукция няма, няма, какво да има.

За съжаление днес е една тъжна дата. На този ден (нощта преди него) Украйна атакува гр. Донецк, в резултат на което на сутринта, Русия влезе със сто и петдесет хилядна армия. От тогава до днес само убитите от двете страни се броят в стотици хиляди. Много по толкова са безследно изчезнали и ранени. Още милиони са пръснати нейде из Европа. Икономиката на страната е на салата. А в някакъв бункер без ток, вода и комуникации някъде край Киев ВИСИ ЕДИН ЗЕЛЕН КОМЕДИАНТ и не ще и не ще да обяви капитулация. Собствените му войници му се заканват, че ако руснаците го пощадят, те ще го убият.

А самия фронт не е за говорене. Клипчетата и снимките които идват всеки ден от там са потресаващи. Не се вижда край на тази лудост в близките години. Опасявам се, че поне още два, три или дори пет пъти ще отбележим подобни трагични годишнини.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Пък тази война, усул-усул една година вече достига.

Съжалявам! Както винаги Ачо е преварил всички.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, завърна се. Да не си оправял досега ГОД и ГДД на клиентелата, че срока наближава, юридическите края на март, физическите- април  :) Аз моята ГДД още не съм я пуснал, че трябва и образец 6 да таманя..

П.П.
.. Имаше и неуспешен руски опит за преврат миналата седмица- всички фактори са налице за цветна революция.
...

Туй в някой ненаучнофантастичен филм, или по новините го гледа? За цветната революция съм съгласен, американски прийом на база фабрикувани "доказателства", абе димокраси, оня лицемер така размаха "доказателство" в едно шишенце.. и внесоха димокрасито. Пък после, че излязло лъжа, голяма работа.
« Последна редакция: Feb 24, 2023, 17:31 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Да го видим сега зеленото чорапче как ще извърти нещата...
https://twitter.com/Flash_news_ua/status/1629058132633702400
Britain is ready to compensate for fighter jets to those European countries that will transfer MiG-29 or Su-24 to Ukraine, British Defense Minister Wallace said.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Файър, завърна се. Да не си оправял досега ГОД и ГДД на клиентелата, че срока наближава, юридическите края на март, физическите- април  :) Аз моята ГДД още не съм я пуснал, че трябва и образец 6 да таманя..

Не. От месеци съм отново безработен и не правя нищо различно от това да гледам KDRAMA. Чак малкия ми син ми се скара преди няколко седмици, че изобщо не пиша.

Според Зевса утайката на обществото нямаме право на живот, но все пак си живуркам.

Счетоводство почти не съм докосвал, ако изключим, че си играх малко с валутни курсове. Оказа се незнайно защо БНБ няма курс за сръбски динар и използвах курса на сръбското БНБ, за да правя валутни разлики. Ей такива забавления. Но иначе нищо не пипам и най-вероятно няма да участвам в подаването на никакви декларации. За статистиката ще видим. Може да се наложи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да го видим сега зеленото чорапче как ще извърти нещата...
https://twitter.com/Flash_news_ua/status/1629058132633702400
Britain is ready to compensate for fighter jets to those European countries that will transfer MiG-29 or Su-24 to Ukraine, British Defense Minister Wallace said.

Първо да се уточнят следните въпроси:
1. Ние даваме самолети, а това compensate какво означава- ще ни дадат англичаните самолети едно към едно фор фрий, в пакет фор фрий обучение на нашите пилоти, фор фрий доставяне на машини за обслужване, плюс фор фрий преоборудване на нашите летища, плюс фор фрий обучение на наземния персонал (че западните самолети са бая по-капризни и по-скъпи от съветските модели)? Или като в Словакия, дайте С-300, ние ще ви дадем Патриот, ама после ще си го вземем..
2. Или всичко това, извън самолетите (даже ако са 1 на 1- даваме на бандеровците 1, на нас ни дават 1), ще го плащаме?
Ако е така, малко става нещо от типа "дайте насила да ви направим наши клиенти".

П.П.
..

Счетоводство почти не съм докосвал..

Хващай нещо на частно, при нас тука искат 150 за ГДД на самоосигуряващо се Л, 100 за обр. 6, ако не е нулева, 40 на месец за авансовия данък.
« Последна редакция: Feb 24, 2023, 17:53 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да го видим сега зеленото чорапче как ще извърти нещата...
https://twitter.com/Flash_news_ua/status/1629058132633702400
Britain is ready to compensate for fighter jets to those European countries that will transfer MiG-29 or Su-24 to Ukraine, British Defense Minister Wallace said.

С, какво ще ни компенсират? С тия детски играчки Хъриерите дето не могат да летят?

Не, че ми е зор за военни самолети. Ако зависеше от мен, веднага всяко нещо с крило военно или цивилно, щях да го нарежа за скрап. Ще спестя лекцията за екологичните щети, че Спец. да не пали моторетката. А и тия дето живеете на океан разстояние, ви е жизнено важно.

Но някак си не мога да простя на тоя боклук Радев, че даде нашите СУ-та на Украйна преди нова година. Те не могат да служат за нищо, освен за убийство. Да бяха Спартаните, иди-дойди да им ги даде. Все пак са транспортни. Ама да дава военни самолети, не мога да му простя.

И някой да не ме разбира грешно. Изобщо не съм се загрижил за руснаците. Те могат да свалят такива самолети. Това не са F-35. Даже най-вероятно вече са свалили повечето от самолетите, които им дадохме. Следейки сводките, там самолети падат на кило. Важен е принципа. Не трябва да се дава неща, които убиват на никоя страна независимо дали е в третия свят или нейде из джунглите на Африка. А ние изпращаме оръжие на няколко стотин километра от границата си.

Понеже сме много ербап не след дълго някой нас ще зачеша. Защото по този начин работи съдбата. И тогава Путин няма да ни е виновен. Ние сме тези, които са военолюбците. За 1 300 години нищо не сме научили.
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 12:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Хващай нещо на частно, при нас тука искат 150 за ГДД на самоосигуряващо се Л, 100 за обр. 6, ако не е нулева, 40 на месец за авансовия данък.

Видин не е Варна. Тук не можеш да имаш подобни цени. И трудно можеш да се издържаш, ако единствения ти доход е от това да движиш няколко малки. Аз много отдавна искам да сменя кариерата, но все чакам и аз не знам какво. Как да е. Сега чакам да ми свърши борсата, после ще видим.

Като цяло най-добрата идея е да сменя този отдавна фалирал град, но прекалено много неща ме задържат в него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Файър, завърна се. Да не си оправял досега ГОД и ГДД на клиентелата, че срока наближава, юридическите края на март, физическите- април  :) Аз моята ГДД още не съм я пуснал, че трябва и образец 6 да таманя..

П.П.
.. Имаше и неуспешен руски опит за преврат миналата седмица- всички фактори са налице за цветна революция.
...

Туй в някой ненаучнофантастичен филм, или по новините го гледа? За цветната революция съм съгласен, американски прийом на база фабрикувани "доказателства", абе димокраси, оня лицемер така размаха "доказателство" в едно шишенце.. и внесоха димокрасито. Пък после, че излязло лъжа, голяма работа.
Пак си проспал новините или гледаш мурзилските (дето такива работи не пише). Даже във Википедията има статия.

Аз реших, че Гогата не се вяска щото прави партия за изборите.

Ако украинците не си бяха предали ядреното пръжие на съхранение 1991, сега блядките щяха само да лаят от кремъл, ама без последствия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Дали аз нещо съм проспал, или ти си се пренавил за пореден път..  :D  Цветните революции ги видяхме докъде водят.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4654 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71733 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx