Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108297 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Докъде водят - ако ги нямаше още щяхте да се кланяте на БКП-то.
Малки партийки - ти наистина си вярваш, че правиш нещо. После се чудим тези копейки отйъде се пръкват.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Въпреки, че днес е модерно да се казва, че първата цветна революция е била срещу Дегол, реално е в Украйна през двехилядната. Технологията на преврати на ЦРУ се е развивала през времето и не може да се твърди, че студенстките бунтове в Париж през 1968 (не съм бил роден) са същото като Оранжевата революция.

Отделно не вярвам на версията, че Дегол е свален, защото си поискал златото. Бил си е достатъчно откачено копеле и франсетата искренно са си го мразили.

Същото изчадие беше и Кадафи. Но понеже се бил „опълчил“ на американците и дай сега да ни е любимец.

Това, че някой, някога е имал някакви търкания със САЩ, но преди това десетки години им е слугувал, не го прави герой или добър човек. Същата измет си е.

=*=

Лично на мен не ми е приятно в момента да наблюдавам Съединените щати. Те са в много слаба позиция и непрекъснато понасят удари. Големи са, ще се оправят, няма да се наранят много. И все пак ми е леко жално. Това е още повече на фона на това, от къде получават шамарите.

Няма как. Явно и те имат да учат още уроци.

=*=

А малките партийки са като големите. За нищо не стават. Политиката никога и нищо добро не може да донесе.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Дали аз нещо съм проспал, или ти си се пренавил за пореден път..  :D  Цветните революции ги видяхме докъде водят.

А безцветните докъде водят? па дотам.. по дефиниция революция (или рев. ситуация) имаме когато.. как беше (я да видим кой помни още) - ония по върховете не могат (по новому) а ония в низините не искат (да ги таковат) по старому - а това дали е цветно или безцветно течението няма никакво значние - важното е промяна да има ама българина си е малко садо-мазо иска да си продължават по старому (и таковането и .. животът сив и скучен - сакън да не вкараме малко цвят че ще я вапцаме, дажеи гей парада мразиме нищо че не сме виждали жив гей щот от футбол и жени за друго не остава време)
« Последна редакция: Feb 27, 2023, 17:42 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
А какво се беше случило на форума?

П.П. Сори, сега видях, че е писано за тоя проблем в другата тема.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Изказвам лично мнение и не ангажирам никого с него.

…важното е промяна да има ама българина си е малко садо-мазо иска да си продължават по старому (и таковането и .. животът сив и скучен - сакън да не вкараме малко цвят че ще я вапцаме…

Точно в това беше провала на вече несъществуващата ПППП. Българина не желае за нищо на света да мръдне дори милиметър от това, което е сега. Може да не му е добре, може направо зле да е, но душичката ми е толкова скована от страх, толкова е уплашен, че унищожава решително всеки и най-малкия признак на промяна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
След толкова години Соц. няма как да почне да никне трева (по-зле е от радиацията).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Нема ник'ва логика... не щът бащица(та) от изток, не щът и от запад(ните некой - от единя само еврата му искат), местен не могат да излъчат, и промя(та) не щът... ама те хорицата "гласуваха" с краката си (интересно че никой не избега на изток) и както беше казала баба Ванга "шъ съ опраим" (или май тва беше един друг предизборен лозунг) и тогаз ще се върнат хората (дали не беше - ще се върнат и ще ни оправят)
...ама барем условия да създадът за завръщане - не се иска много, па те ги напъждат обратно ...у Харвардо щото не можели на две магарета сеното да разделят (или там на осемте джуджета в сл.)

П.П. Гога не съм съгласен с обобщението за българина - не че не желае ами не му дават... вчера гледах едно видео от площада (за човекът с чука) и не бих казал че това дето го говориш важи за българина като цяло, може би само за платения такъв, който обаче тоя път липсваше (поне на видето аз не видях контрапортест), бая хора имаше - нямаше место на площада, казват и по другите градове така - значи не го е страх. По-скоро от по-нагоре .. се вмирисва работата, едни хора по-нагоре бецален едни кинти (по по сетне направо си ги изкупиха медиите за да нямат и толкоз много бецален) и... останалия свят откъде мислиш се информира, те не идват на место, попопрепишат, попопрочетът и си мислят, че каквото е у вестника те това е - да, да ама не. Ама на някой (там горе) му отърва това статукво. Тоя път май надушват че може и да не им мине номера та ..подозирам... че... освен "партийната агитация" да не се гласува, да се ходи за риба и пр. ще има и подпиране с регистрацийка на сандокуз излишни  парийки да поразмият вота и да краднат вот от тия дето толкуз многу ги е страх от тях. А сега някой да ми обясни като са уж толкоз фалишиви герои що ги е толкоз страх от тях. и понеже редовното обвинение е че/щото били "умно-красиви" - а ако си изберат некой "грозен-тъпунгер" за водач на листата, ще гласувате ли за тях?

П.П.П. А едно време какво българи имаше...
"Работа се върши со дупе или со пари! Пари - нема! Действайте!" - и те действаха
а напоследък се изпе... (в добрия смисъл на думата) и се обърнаха и срещу гейовете, и как ще я вършат сега тая работа  :o
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 04:37 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
пак се отплеснахме, а междувременно в района на Бахмут вече шетат леопардите
https://frognews.bg/novini/bahmut-padat-snariadi-vsiaka-sekunda-leopard-veche-biiat-rusnatsite.html
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Кличко и той да не остане назад - първи се снимал на дарените танкове.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Ами като не улиза, ще се снима само отвънка я.
Да не беше расъл толкоз - де е расъл к'во е пасъл - т'ва отделна тема (ама яко е зобил тъй като го гледам)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не знам, какво чешат леопардите¹, но всеки Божи ден се информирам за Артьомовск (Бахмут) от всеки достъпен източник. Спирам си сериала и ровя из телеграмата и тубата. Даже се чувствам виновен, защото и новините покрай ГНУ/Линукс ги занемарих.

Там е силно пресечена местност, неподходяща за танкове. Града е вече обграден от три страни и е така от няколко седмици. Клещите от ден на ден се затварят. Единствен останал участък е зад града в посока Часов Яр. А там няма никакви останали населени места, които да се позват за укрепления. В тази посока, освен, че е пресечена местност е и гора. Има два пътя плюс един черен, но само на няколкостотин метра от тях работи артилерия и едва ли е възможно да се ползват. Битките са буквално в гората от север и юг, точно като Робин Худ.

Оркестъра вече почти е стигнал брега на реката, което означава, че около ⅓ от града е взет. Провежда се голям бой в предприятие подобно на Азовстал по размери.

Въпрос на дни е да стане същото като със солния дар. Укрофашистите няма да дадат на армията да се изнесе от града (което става все по-невъзможно), а кръволока Пригожин само това чака. Ще изкомандва разстрел и пак с дни колони от стотици камиони ще изнасят трупове, както стана в солниците малко по-северно.

Пиршество на Сатаната.

Не случайно в нацизма е отъждествяван с абсолютното зло. Нищо хубаво не е донесъл.


п.п. Това го казвам с дълбока скръб, защото след месец членове на семейството ми ще пуснат бюлетина за нацистка партия зле прикрита под възрожденско име.





===
¹/ Вярвам, че са великолепни машини. Немеца честта си слага и прави отлични неща.
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 12:37 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Еми тежка категория е той.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Спец операцията им излиза все по-скъпо, а скоро и през носа - да видим като свърши и това злато какво ще правят

https://www.theguardian.com/world/2022/jun/21/russian-mercenaries-accused-of-deadly-attacks-on-mines-on-sudan-car-border

https://edition.cnn.com/2022/07/29/africa/sudan-russia-gold-investigation-cmd-intl/index.html

Гого, тия не са музиканти - готвачи са, и пак са налетяли на човешко, ама кога ли ще ги сготвят и тях.. как беше (в дебелата книга)  който нож вади другиму...

П.П. А чувам че и последния им "Ауакс" А-50 пошёл на... гости на корабль Масква
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 09:34 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Това го казвам с дълбока скръб, защото след месец членове на семейството ми ще пуснат бюлетина за нацистка партия зле прикрита под възрожденско име.

Споко, немой да се плашиш, да пораснат още малко и... приятелките им ще ги поемат и ще им (по)кажат кой (ще) командва в къщи, кой е по-големия фюрер и ..тъй де  ще ги вкарат в правия път. Както е казал старият княз - Човек и добре да живее - се жениии...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Хе-хе, съпругата вече се е наплашила, какви снахи ще я командорят и търси защита. Но нека първо се изучат, а да не правят като родителите си, макар най-добрия възможен сценарии е да си млад родител в началото на двадесетте. По-млад става доста по-мъчно, а и не си имал време да поживееш поне годинка, две.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4648 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71676 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx