Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108563 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Прилича ми на утопия.

Прилича от днешна гледна точка. Не казвам, че е лесна задачата по отърваване от държавите, че ще се случи в някакво обозримо бъдеще (всъщност около десетина века още) или, че всички ще са съгласни. Да съществуват държави е удобно на всеки с робско мислене, а такива сме близо сто процента от днешните хора.

Да. Аз говоря непрестанно за свобода, но водя този лесен и удобен живот единствено поради наличието на държава.

Няма да стане по описания от теб начин. Това е мислене в същата матрица. Трябва да се излезе от нея. ЕС съм съгласен, че е лош опит, но е най-добрия възможен при сегашните обстоятелства. Всякакви наднационални договори и съюзи обезсилват държавната власт и това с бебешка стъпка ни приближава към времето, когато изобщо няма да има власт. Но за това време трябва освен цивилизационна промяна и чисто физическа. А физическата промяна на материалните тела не е бърза задача.

=*=

Ще ядеш ли гущери и скакалци? Искаш ли? Ако не искаш, как ще те накарат?

България има много недостатъци, но едно от предимствата ѝ е, че има чудесен, континентален климат. Никога нито ти, нито внуците ти, нито внуците на внуците на внуците и така в период няма да ядете скаклци, ако не го желаете. Нашата земя е способна да произведе предостатъчно храна за населението ни, дори то да стане не десет, а двадесет пъти повече от сегашното.

И много се дразня. За тия скакалци се говори над двадесет години. Бях студент още, когато беше разпространен футуризъм. Ама сега излязал някакъв тъп доклад на някой смотан чиновник в Брюксел и дай само за тази глупост да говорим. Ако нещата ставаха така, както учените си ги представят, този свят отдавна да е свършил.

Не ти трябват скакалци и гущери. Трябва ти да не обръъщаш внимание на учените глави.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Отговарям ти точно в стила с който ти ми пишеш, така, че не се оплаквай.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ти си този, който не търпи критика, или чуждо мнение, не само моето. И като ти липсват аргументи, минаваш на лични нападки. То се вижда, върни се в старите теми/постове. Така че, "не се оплаквай" е в сила за теб, ако продължаваш в същия дух. Не съм единствения, който вижда, че за теб нещата са на лична основа.
Файър, може и да си прав, не се наемам да разсъждавам, какво би било след няколко века.
П.П. Ще поживеем, ще видим, а може би и след десетина века ще видят. Аз съм в сегашното време.
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 22:20 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Това,че някои влиятелни кръгове (най-вече в САЩистан) искат да
управляват целия свят като една държава, нито е нещо ново,нито го
коментираме за първи път.

   Аз обаче съм (умерен) оптимист: все още много хора мислим с главата
си,и ще се съпротивляваме до дупка !



По отношение на влиятелните кръгове: да си ебат майката   >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Файър, може и да си прав, не се наемам да разсъждавам, какво би било след няколко века.

Винаги се старая да го подчертавам и сега пак така. Всичко написано е лично мнение. Не е задължително да съм прав. Направо е сигурно, че греша. Слагам каруцата пред коня.

Но винаги съм смятал, че трябва да се мисли в перспектива.

Не е важно дали има прераждане. Да кажем, че няма. Да кажем, че изобщо не съществува нематериален свят. Умираш и всичко свършва. Макар да не го мисля, за целите на разговора приемам, че е точно така.

Е, ние нали сме някакви разумни същества? Трябва ли единствената ни мисъл да е, какво ще вечеряме днес? Страх ме е да се превърна в такъв човек. Не мога да преживея болката (имам нисък праг) и страданието да мисля за вечерята. Ако мисля за яденето, точно на втория ден ще съм полудял.

Добре мен след някое друго десетилетие няма да ме има. Всички ще са ме забравили, защото не се очаква да последвам например стъпките на Левски, че да има, с какво да ме помнят.

Ама тогава нали ще има други хора? Част от тези хора ще са мои наследници.

Едва ли не ми се иска да не доживея да видя внуци. Защо? Защото от много, много отдавна знам, че ще ме проклинат. Дано не ме познават. Пак защо?

Защото ние сега от много време унищожаваме тяхното бъдеще. Правим го целенасочено и нарочно. Те няма да забравят, какво сме направили. И това не е след някакви стотици поколения. Това е вдругиден. Почти съжалявам и децата си. Те са вече пълнолетни, но се очаква да са първото поколение, което ще живее по-зле, не малко, ами много от предишното, сиреч нас. Последните две хиляди и кусур години не е наблюдавано подобно нещо и ще се случи буквално в рамките на живота ни.

Не искам подобни чудеса, а един ден ще ме заклеймяват, че не съм ги спрял. Няма да помнят името ми, но ще помнят, какво направихме всички ние в първите десетилетия на това хилядолетие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Това,че някои влиятелни кръгове (най-вече в САЩистан) искат да
управляват целия свят като една държава, нито е нещо ново,нито го
коментираме за първи път.

   Аз обаче съм (умерен) оптимист: все още много хора мислим с главата
си,и ще се съпротивляваме до дупка !



По отношение на влиятелните кръгове: да си ебат майката   >:D

Това не беше към мен, но ми се иска да отговоря. Ще отложа отново. Почва да става късно, а не съм си догледал корейщината. Спи ми се. И ще ставам рано. Затова отлагам.

Само ще кажа, че включително харесвания от теб Буда казва, че трябва да се търси баланс.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Ще ядеш ли гущери и скакалци? Искаш ли? Ако не искаш, как ще те накарат?

България има много недостатъци, но едно от предимствата ѝ е, че има чудесен, континентален климат. Никога нито ти, нито внуците ти, нито внуците на внуците на внуците и така в период няма да ядете скаклци, ако не го желаете. Нашата земя е способна да произведе предостатъчно храна за населението ни, дори то да стане не десет, а двадесет пъти повече от сегашното.

И много се дразня. За тия скакалци се говори над двадесет години. Бях студент още, когато беше разпространен футуризъм. Ама сега излязал някакъв тъп доклад на някой смотан чиновник в Брюксел и дай само за тази глупост да говорим. Ако нещата ставаха така, както учените си ги представят, този свят отдавна да е свършил.

Не ти трябват скакалци и гущери. Трябва ти да не обръъщаш внимание на учените глави.
Гога, явно беше се забил нейде по северо- ли южно- корейки ли бяха та си пропуснал обсъждането но ЕС май вече разреши за брашното от бели червеи, и ... не - не е въпрос дали си имаме там говеждо или свинско а дали е по-евтино от белите червеи... а и като вече е разрешено там (колко процента бяха - май до 10-20%) ти сигурен ли си че в твоя салам довечера всичко е от бозайници вътре (какво ли неправят хората за пари)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
По отношение на влиятелните кръгове: да си ебат майката   >:D

Само ще кажа, ....а, че трябва да се търси баланс.
Ами тъй ще е тя - и без да съм ясновидец, а и не ми се спи още, ше кажа, че първо ние ще ги пратим ..да си таковат майката, а после те за баланс ще таковат наш'та  :o Който голям го вади, после от голям ..си пати ;)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гога, явно беше се забил нейде по северо … корейки ли бяха

А-а-а, какво толкова лошо съм ти сторил, че ми пожелаваш такива лоши неща :'(

Настрана майтапа, но има някои особено красиви южнокорейки. Аз за Ю.Корея почти нищо не знаех до миналото лято, когато по една телевизия попаднах на техен сериал и се загледах. Беше исторически, имаше битки, много приличаше на онези китайски филми от преди ерата на Джеки Чан. А главната героиня приличаше на бижу, не на човек.

Това е тя:

https://web.archive.org/web/20230216151828/https://mydramalist.com/people/426-iu

В последствие открих, че корейците някак си са развили страшна филмова и музикална индустрии. Че адски много хора по света харесват сериалите им (на всякаква тематика, не са само романтични) и, че това е цяло субкултурно течение. Има си и име. Казва се нещо от сорта на Хаилу.

Съответно пластичната хирургия работи на пълни обороти. Така освен, че са екзотични сами по себе си с дръпнатите очи, ами стават още по-извънземно изглеждащи.


та си пропуснал обсъждането но ЕС май вече разреши за брашното от бели червеи, и ... не - не е въпрос дали си имаме там говеждо или свинско а дали е по-евтино от белите червеи... а и като вече е разрешено там (колко процента бяха - май до 10-20%) ти сигурен ли си че в твоя салам довечера всичко е от бозайници вътре (какво ли неправят хората за пари)

Вярно се пазя от новини като дявол от тамян. Това ли било? Брашно от червеи? Предполагам във въпросния регламент пише нещо от сорта, че трябва да има означение на опаковката, както е с палмовото мляко например?

Най-малкото и по сегашното законодателство е задължително да се изброи като съставка.

Но брашното от червеи да ни е проблема. В храната ни повече от столетие има всякакви химии. От няколко десетилетия и ГМО се добави. Ние сме се загрижили за нещо натурално.

Само между другото червейте донякъде мязат на краставиците. Както те са деветдесет и няколко процента вода, така червейте са деветдесет и няколко процента белтъчени.  Та на всичкото отгоре можем да ги водим полезни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
А що бе... аз в добиря смисъл на думата - севернячките по-слабички, за една купичка/супичка такава ще извъртят сват да ти се завие (а нашите тука само черешки връзват - за съжаление не можах да намера нашенската алкохолна реклама че караме на вносна, а тая не знаех че... сама си прави каскадите явно си е застраховала яко езика)

Е, имат хубави филми - още от време оно...
лично на мен много ми харесва Steel Rain 1 & 2 нищо че е измислен, и малко пропаганден, особено втората част (и не заради заигравките с Тръмп) особено там където министъра учеше детето си да НЕ взема подкуп, и още как учат за втората световна (като за световното) нищо че им е на г@за на географията за тях (ние що не учихме така /то ние въобще и не учихме де/ за далекоизточните войни (може би щото "големия брат" все е губил и то срещу къде по-малки държавици - японците още си търсят там едни острови) и си спомням един (а бе тука къде са червените точки) *тийнейджърски* още от ранните посттоталитарни времена ама не помня заглавието - там пича се изтакова като таковата на мокър пясък само че в един тиган и после го изпържи и после го и изяде (не помня точно кой - дали не черпи гажето даже)
« Последна редакция: Mar 02, 2023, 09:04 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Това е интересно да се изгледа:

https://www.youtube.com/watch?v=sKotuZ-OvcI
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
В началото на войната нацистите убиха един от своите преговарящи, след първите преговори. Уж бил предател, после излезе, че не е.. Те си го казват. Ръководителите на демента не искат преговори, то се видя, че и Минските съглашения са били прах в очите.
Qui bono ?

https://kyivindependent.com/news-feed/intelligence-chief-confirms-march-death-of-ukrainian-negotiator-in-sbu-car

И за тръбите (Северния поток) :

https://www.youtube.com/watch?v=d4BuMaGlKp0
« Последна редакция: Mar 02, 2023, 17:04 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
И за журналистиката като цяло, особено в днешно време

https://www.youtube.com/watch?v=N0H7PIJcEP0
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
От миналата седмица се носи слух, че ВСУ се изнася от Артьомовск (Бахмут). А вече взе да се чува, че са вдигнали въоражен бунт и не искат да повторят участта на опълченците от солния дар неспазвайки идентичната заповед да не предават позициите. И действително гледайки наличните карти, в момента този град (село) е неотбраняем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
5116.4 милиарда бил външния дълг на Украйна досега, не разбрах евро или долари.

А "Арсенал"вече има офис в Зарата за лесно набиране на нови кадри от цела България и щедри предложения за ммне рисковото производство (информацията е стара, ама да го спомена).
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4652 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71721 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx