Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108407 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
...
 Природен закон е закона за гравитацията например, макар и той също да е оспорван. Уж е доказан, пък се оказа не докрай такъв.
...

   Дай линк,това е интересна тема.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мислех, че като всякакви десни утайки наводниха Твитер, че левите чистофайници рязко ще го разлюбят. Не съм познал. Не обичам да греша.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
https://www.klinklin.bg/ruskata-armiq-iznasilva-bombardira/

Не го отворих, понеже е зад Цлоудфларе, а точно сега ме мързи да се занимавам с proxy-та и предпочитам да си гледам корейщините¹.

Но по заглавието излиза, че само руснаците изнасилват и бомбардират (мирно население?). А това просто няма как да е вярно. Безчинства винаги има от двете страни. Две страни стигнат ли до това до воюват, вече не гледат на другата страна като на хора. Всякакви мерзости са позволени, търпими и даже препоръчителни. Това се отнася за точно всяка, една война.

Войната винаги е била най-голямата, възможна злина и това не е просто ей така казано. Войната не е игричка. Това е Ада изсипан за Земята.



===
¹/ По-лесния вариант е да разкоментирам два реда в /etc/tor/torrc и ще ме пусне, но не желая да давам никаква информация на тези.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
Голяма грешка да им дават леопарди. Там всякакви чалънджъри, ейбрамси, каквото щяха да им дават, само да не бяха немски танкове.

Сега го видях, че ми остана повечко свободно време, да си прочета детайлно нашия форум, че и други. При руснаците пишат същото, горе-долу. Един коментар от техния нет:

"Лучших способов сплотить народ, чем показать стреляющий по нашим немецкий танк с крестами, в принципе не найти."

П.П. Някак бях останал с впечатление, че днес е петък, понеже в неделя ми се наложи да работя и оттам тръгнах да броя седмицата, ама то било четвъртък  ;D
« Последна редакция: Jun 15, 2023, 16:17 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Слушам тук последните дни, че говорите нещо за Северен поток. Не си направих труд да проверявам, защото този случай беше ясен и няма, какво да се обсъжда.

А то се оказа, че във Washington Post било имало статия, в която се твърди, че Атамана (тоя е малоумен, медицински случай, а не обида) направил операция, за която не казал на зеления комедиант, като за целта пратил барети от полско пристанище.

Вярно ли американците са толкова лишени от мозък, че да повярват на подобно безумие?!? Тия не ни взимат за канарчета, тия си мислят, че сме амеби, чехълчета или по-зле. Ега ти!!!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Гофи, на тебе ти требе либре хардуер, за да е затвориш кръга напълно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гофи, на тебе ти требе либре хардуер, за да е затвориш кръга напълно.

Отдавна го гледам, ама съм като гимнастическо парче на Шамара — Не́ма, не́ма кинти. Работим, с каквото разполагаме.

Благодаря, все пак!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Гога, по каква логика ще взривяваш газопровод дето вече е спрян (след дъжд качулка)?! Швабите взеха да търсят нефт от другаде дори преди да го взривят. Путин сам си спря кранчето.
На всичкото отгоре газовото оборудване е американско/канадско - държиш ги в примка (то се видя с турбината - без нея няма газопровод).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Гога, по каква логика ще взривяваш газопровод дето вече е спрян (след дъжд качулка)?! Швабите взеха да търсят нефт от другаде дори преди да го взривят. Путин сам си спря кранчето.
...

Първо, той не е спрян, никога не е бил пускан. А логиката е много, много проста: за да не бъде пуснат въобще ! Дори хипотетично немците да поискат  :o
Той самия Байдън си го каза !

А нещо за другата логика, защо първо ще инвестираш 10-тина милиарда долара (в СП2) и когато нещото е готово ще го разрушиш ?
Потока си стоеше готов и винаги (при желание) можеше да бъде пуснат, докато не бе взривен, защо пак се пропуска писаното от Саймън Хърш (с Пулицер) и сега последна версия - някакви украйнци (Залужни) били винивни. Те американците знаели и ги убеждавали да не го взривяват, но не ги били послушали (прикпивни песнички)  :o

...
На всичкото отгоре газовото оборудване е американско/канадско - държиш ги в примка (то се видя с турбината - без нея няма газопровод).

До скоро света (икономически и технологично) беше свързан, например урана за американските ядрени централи  откъде основно идва ?
С чии кораби американците летяха до МКС ? и т.н. и т.н.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   На реактивния не можеш да му налееш акъл - има "чугунена глава".
Фанатизиран американофил.

   Няма как да схване факта,че доскоро американските астронавти бяха
превозвани със ракети "Союз" (това се признаваше и от НАСА).
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Най-вероятно си прав за убеждаването, но за мен са по-важни останалите които четат форума  8)

Плюс това се стремя не толкова да убеждавам (по-скоро давам мое мнение/становище) а да излагам максимално различни факти от различни източници/хора (гледни точки), плюс някаква моя тяхна интерпретация/тълкуване.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8793
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Фанатизиран американофил.

Да си американофил, не те прави лош човек. Ако аз живеех в Канада, всеки ден щях да пиша писма до конгреса¹ да започнат гореща война срещу Китай, а по възможност пътьом да изпепелят Русия.

Няма по-добро за мен, ако съм там. Но понеже съм тук, не мога да си позволя подобно нещо.

В интерес на истината напоследък не ползваха целите ракети, а само двигателите им и то не щото не можеха да си произведат, а щото им идваха тънкана. Но пък и руснаците станаха алчни, за няколко години дигнаха цените над десет пъти и приближиха собственото им производство по себестойност.

Така, че към момента на започване на войната, американците вече ги пазаруваха с нежелание и търсеха варианти да спрат.

Но съм напълно съгласен с теб, че света трябва да е свързан, за да не воюва. Като имаш, какво да губиш, отразяваш желанията на отсрещната страна и нямаш желание да я оскърбяваш. Склерозния Байдън точно това направи. Не взе под внимание, че за РФ Украйна и Черно море са зони от стратегическо значение за защитата им и при никакви условия няма да позволят там да има нещо военно, което не е руско. Готови са на всичко, ако трябва света да свърши за целта. И го казват в прав текст.

Точно това не биваше да се случва. И взимам под внимание, че не е цялата вина в Байдън. Нещата вървят в тази посока с американска подкрепа от поне двадесет и три години. И все пак не трябваше да е толкова безумен. Дори глупака преди него не си помисляше да стига толкова далеч.

=*=

А относно тръбата е ясно, че единствените, които могат да го направят са американците и англичаните. Те са единствените имащи едновременно възможност и желание да я пробият. А пък същия Байдън в прав текст беше казал, че ако завършат тръбата, то той лично ще я взриви.

Когато я гръмнаха, всички знаеха за тези думи, но моето предположение тогава и го поддържам до днес, е, че е работа на англичаните. Едно на страна, че съм утра-англофоб (че и франкофоб между другото, адски ме е страх от тези две нации), но все пак англичаните печелят повече, ако тръбата я няма. Пък и са единствения съюзник на САЩ и могат да го направят включително по тяхна поръка.




===
¹/ Не знам точно, как им се казва парламента, затова го кръстих по американски тертип.
« Последна редакция: Jun 17, 2023, 12:33 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

В интерес на истината напоследък не ползваха целите ракети, а само двигателите им и то не щото не можеха да си произведат, а щото им идваха тънкана.

Добр'ютро свате...  - кажи на оня с дървената глава (спец-ов)
А между другото и двигатели не ползват отдавна -СпейсХ, и нефт не позват, и руска газ, и за още работи почнаха да му намират колая (Литий, Кобалт, Никел...), вече и китайците не са им интересни и то почна да им личи.

Щом им стане незгодно на американците - си намират начин. Не е до неможене.
Спец-а не знам американофил ли съм или какво, ама се опитвам да ти обясня как работи света (това трябваше бащати да го е направил, ама партията не му е дала). Колкото по-отрано разбереш - по-добре- иначе си бръщолевиш детски/пропагандни приказки.
Ето сега се разбра, че Ковид-а е Уханско избретение за спечелването на третата световна война.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Какво умувате, кой е взривил тръбата? Знае се, кой беше. Сиймор Хърш го написа ясно. Също как и с чия помощ е направено. Не съм чул някой от американската администрация да е споменал дори името на журналиста. Все едно не съществува. Не споменават дори публикацията. Все едно и тя не съществува. Което е ясно признание за вина. Всичко, което направиха е, че боявиха, че ще разследват, кой го бил направил… Моля?!  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4650 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71698 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx