Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108802 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, понеже разбрах поста ти като индиректен въпрос, та, от моя страна:
Имам някаква степен на толерантност към какво ли не, но веднага става нулева, като на колегата, ако някой се опита да ръси мозък в личното ми пространство.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
В личното ти пространство няма как да го избегнеш. Някой говори нещо, ти чуваш или четеш и не можеш да избегнеш това.
При мен се получава, когато се опитват да ми го натякват и убеждават, след като са разбрали, че няма да им се получи. Започнат ли да си повтарят "аргументите" и губя не просто толерантност. Карам ги да млъкнат. Ако съм в състояние, разбира се. В интернет не можеш да накараш някой да замлъкне освен, да го направиш смешен със собствените,  а и с неговите аргументи, ако го хванеш в противоречие. Усетят ли, че им се присмиваш на глупостите, млъкват. Или започват да ти хвърлят епитети и се опитват вече лично отношение да вкарват. Което е хем жалко, хем смешно.  :D Общо взето, забавно е. Но на живо такива работи не ми минават. На два пъти в живота си съм стигал до насилие, просто защото този не се отказваше с простотиите и се виждаше, че нарочно се опитваше да ме дразни. Е, видя, че мине ли границите ми на търпимост, нямам спирачки, докато не започне да хленчи за милост. На всичко отгоре, втория път като ми се случи такова нещо, беше същия този човек. Но го ударих само два пъти и май му стигаше. Зная, как да причинявам силна болка и втория път го използвах, за да не трябва да се хабя с този кретен.

После съжалявах известно време, щото можеше и само с предупреждение да мине втория път. Но тогава не помислих. Изложих се пред хора, на които държах. Зададоха ми въпроси след това, разказах им цялата история, включително и за първия път с този. Имаше едно изказвне, че си го бил търсил, но в очите на останалите не видях нищо такова, колкото и някои от тях да се опитваха да ме успокояват, че понякога се случвало. И видях страх. А това мразя да го предизвиквам. Това е най-лошото нещо. След няколко месеца разбрах, как да оправя и това, но дотогава ми беше гадно и май си губех приятелите. И затова станах приятел с онзи кретен. Който се оказа, че не е кретен, а просто глупак. Опитвал се да се прави пред някаква и двата пъти. Що с мен се беше захванал и до ден днешен не разбрах. Но като видяха, че сме приятли с този и всичко си дойде на мястото.

В днешно време обаче се хващам, че често изпитвам желание да се разправя по този начин с една камара хора, а това ме плаши. Мислех, че се познавам. Или идиотите са прекалено много, или идиотизма им се е издигнал на съвсем други нива, или аз нещо се предавам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Руски източници: ВСУ направиха сериозен пробив на Южния фронт.

Това е важен пробив на ВСУ по пътя към Бердянск. Той показва, че руската отбрана е преодолима, въпреки дълбокото миниране и трите линии на защита. Такива пробиви могат да доведат до бързото рухване на руската отбрана на много места.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Хич не са руски, на баба Злата шурея са.
"Сообщают" е невероятно точно определение.
Не казвам, че не е възможно да е и така, но източникът е ... по-скоро неверен.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Краят "Може да има промяна при смърт на Путин или преврат в Русия." може да бъде и при смърт на Зеленски, Байдън, други босове...
И ако е по-зян от Карибската криза наистина - ...

А инак, йеее, само БГ патрон'те са достатъчни за спирането на Русия.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И няколко от БТР-ите на МВР.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
На такива работи не вярвам, докато не се "докзжат" от няколко източника, най-малко месец по-късно.
Защото веднага си зададох въпроса, с какво са направили пробив украинците? С необучената "войска", която няма мотивация да се бие, няма и желание, както обсъждат - докато си скубят косите - в НАТО и Пентагона. Оказва се, че украинците имат повече доверие на противницети си руснаци, отколкото на началниците си. С техниката, която не достига, за която не достигат обучени оператори, за която нед остигат муниции?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
ами като нямат ще си купят, то вече всичко е правено в Китай
https://www.vice.com/en/article/88x4yk/china-has-better-hypersonic-missiles-than-russia-and-can-strike-us-bases-official-says
има и по-добри от руските
(то май вече и индийското е по-добро от руското)

П.П. А кое е по-рентабилно да претрепят само един "бос" или всички останали...
А принципа разделяй и владей е стар...и вече никой не се връзва на него, а и по-добре е въоръжението (т.е. келепира) да се произведе у нашите военни заводи вместо у чужди, и ако сме хитри поне колкото комшиите ще си дадем точно старите неща а ще си произведем нови новенички ..е за някой ще чакаме - то се видя вече че даже Украйна ще получи Ф16-ки преди нас (недалновидност на бившите управници)
« Последна редакция: Jul 17, 2023, 22:32 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   A мен пък ме накефи позицията на президента Румен Радев !
Каза го в прав текст.

Какви са укрите,че да им даваме оръжие.  >:D
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Добри платци (поне са били такива, явно) към оръжейния ни бизнес. И с помощта и на него бизнес г-н Радев е такъв, какъвто е към днешна дата.
Но явно е намерил по-добър източник на доходи.
А пък братушките, колкото и да сме им братя, ни спъват с лицензи и ограничения, а може би и от завист, щото съм чувал, че нашто по техен образец е мааалко по-добро от тяхното (мммм по-търсено, ръйш, и не само от укрите, ами во целио свят).
А калашник с натовски патрон/калибър е нещо божествено, по думите на един мой познат, на който имам доверие, но ... няма бъдеще заради "братята".


За качествата на съвременния български войник пак имам впечатления от "мисионери" и те са пак различни от спусканото по "новинарските канали".
« Последна редакция: Jul 19, 2023, 01:38 от malin1 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
На дребния пак му счупиха моста (терористите) и пак бълва змии и гущери. Някой трябваше да му каже, че като напада трябва да е готов и да яде шамари. 4000 танка се изпариха, 250 000 войници дали фира. Генералите му са недоволни и се започна чистка. Не прилича на печелене на война както и да го погледнеш (освен прочита на мурзилките).
« Последна редакция: Jul 19, 2023, 03:49 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Според кои медии?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
…счупиха моста (терористите)…

Наричайки хора като Михайло Подоляк терористи, отново си на страната на мурзилките, каквото и да значи тази дума. За който не знае (едва ли има), Подоляк е специален съветник на президента Зеленски. Едва ли не се разглежда като Ришельо, втория човек в страната.
« Последна редакция: Jul 19, 2023, 11:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
ОТ МНОГО ОТДАВНА твърдя, че Путин е безграбначно, а война не може да се спечели, ако не нападаш, а от Марио̀ипу̀л насам руснаците не са завзели и педя земя. Напротив, непрестанно отстъпват.

Но не искам да продължавам, за да не влизам отново в излишни спорове с 4096.

Вчера обаче най-известната курветина в Украйна (след г-жа Зеленска) обяви, че руснаците трупат хора и оръжие в харковско направление. А дано е така. Чакам го от февруари миналата година. Невъзможно е да освободиш Домбас, ако не освободиш Харков. Ако не освободиш Домбас, защо изобщо си почнал?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4656 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71755 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx