Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108370 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И какво било туй мурзилки ? Аз знам за детското списание навремето. Ама сега какъв смисъл влагат в това ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Няма да кажа нещо ново, което не съм казвал.

Не искам и няма да мога да обясня на руснаците, защо съм пратил армия и не освобождавам Одеса. За руснака Одеса е, каквото е Варна за нас и не само защото Одеса е „малката“ Варна и двете са на Черно море. Двата града са преплетени с народите си от преди да ги има. Е вярно, няма данни в Одеса княз Олег да е садил някакви дървета, които да са живи и до днес.

Ако бях в ролята на Путин, нямаше да мога да обясня, защо не превземам Одеса.

Отделно това е и единствения начин за сухопътна връзка с анклава Приднестровие. Но колкото и стратегическо да е Приднестровието, по-добре да бъде отстъпено на Румъния (няма грешка), отколкото да бъде освободена Одеса.

Защото Одеса е жизнено важна за Украйна. Без Одеса вероятността Украйна да спре да съществува става несравнима с тази да продължи да крета в някакъв вид. Путин не е толкова глупав и знае, че за Русия спирането да съществува на Украйна би било кошмар и в крайна сметка най-вероятно ще доведе до разпада на РФ, която и сега се държи на сламка да не се сгромоляса.

Но нищо от тези доводи не важи за Харков. Харков в състава на Украйна единствено линее и умира, и то без да има война, без сепаратиски бунтове, без нищо. Самата Украйна е покрайнина, а Харков е покрайнина на покрайнината. По-лошо положение от това е да живееш в Африка или Южна Америка. Но не е сигурно.

Затова нито разбирам защо руснаците спряха референдума преди девет години, нито защо като най-после се наканиха да особождават Домбас, защо не освободиха Харков.
« Последна редакция: Jul 19, 2023, 11:31 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И какво било туй мурзилки ? Аз знам за детското списание навремето. Ама сега какъв смисъл влагат в това ?

Ако имам ясен спомен от учебниците по руски, това беше някакъв детски, струнен инструмент за една ръка. Идея нямам защо русофобството у нас използва тази дума, за да означава руснаците. Но пък те говорят всякакви нелепости. Наричали са ги например тролове. Та глупоста при тях си е вградена.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Малине, нашият президент не искаше да подарява, а Зеля искаше точно подаръци (например резервите ни от снаряди - подчертавам- подаръци, подарете ни ги, че ние ви пазим, палячовщини). Иначе оръжия и боеприпаси нашия "Арсенал" им продава отдавна, а сега освен подаръците от резерва-снаряди, ще подаряваме и БТР-ите не МВР.
АК си има вариант с патрон, много близо като характеристики с натовския 5.56х45мм- а именно съветският 5.45х39 мм. У нас в БНА е бил във варианта с изместен център на тежестта (на куршума) и е снет от въоръжение, но тоя калибър има и други рзновидности, като куршум.
И аз бях чел някъде, но вече не помня къде, че сплавта на нашите калашници била по-добра от руската и автоматът издържал повече топлинно (и не само) натоварване.

П.П. Поляците произвеждат някакъв вариант на АК с натовския патрон.
П.П.П.  Да, имаше навремето едно руско списание за деца "Мурзилка".
[_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Jul 19, 2023, 19:21 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
На дребния пак му счупиха моста (терористите) и пак бълва змии и гущери. Някой трябваше да му каже, че като напада трябва да е готов и да яде шамари. 4000 танка се изпариха, 250 000 войници дали фира. Генералите му са недоволни и се започна чистка. Не прилича на печелене на война както и да го погледнеш (освен прочита на мурзилките).

Мдааам, оказа се че делфините (колкото и да са умни и обучени) не пазят от нападение по суша и въздух, а... то май имало и няколко (под/над)-водни бойни пакета утилизирани (откъдето аз гледах още не можеха да уточнят точния вид - торпедо или ракета или лодка дрон), ма пък погледнато от другата страна - май пък стават за ядене  ;D


Цитат
обяви, че руснаците трупат хора и оръжие в харковско направление. А дано е така.
А да знаеш украинците откога го чакат това,  орките да струпат сганта на едно място, а те да ги изненадат на друго (там дето са олабили позициите)

И един изпреварващ коментар - понеже си се знаеме, и след малко някой ще каже че те там трупат нови (младоорки така да се каже) - е па тях па кога свариха да ги обучат (те делфините си повече обучаваха как се пази мост и пак изтърваха две лодки), та тях па ще ги трепят на место (т.е. направо там дето и си ги струпват) май...
« Последна редакция: Jul 20, 2023, 06:07 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А да знаеш украинците откога го чакат това,  орките да струпат сганта на едно място, а те да ги изненадат на друго (там дето са олабили позициите)

Сигурно около сто пъти съм признавал, че ако не бях такъв плазмодий и бях заминал да живея в Щатите, най-вероятно щях да съм върл русофоб. И има защо да ме е страх. РФ е единствената страна, която реално може да „остъкли“ (по терминологията на Спец.) САЩ. Макар това да значи, че цялата планета ще се превърне в бунище.

И все пак, наистина ли се самозаблуждаваш, че украинците, въпреки безкрайната им смелост и кураж, въпреки невъобразимата помощ, имат дори минимален шанс срещу орките? Наистина ли вярваш, че руснаците са орки? И орки да бяха, а те са точно обратното, най-интелигентната нация в света, пак украинцие нямаше да имат дори минимална възможност да излязат победители на бойното поле. Единствения им шанс е запада отново (а за това има огромна възможност) да измами руснаците, както направи в Минкс с тамошните споразумения за мир и по-късно в Анкара с т.нар. зърнена сделка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Според кои медии?
Кремълските разбира се (те кои други наричат украинците терористи, а и ти други не четеш).

Цитат
И какво било туй мурзилки ? Аз знам за детското списание навремето. Ама сега какъв смисъл влагат в това ?
Едно време ни абонираха задължително - няма не искам, няма недей.

А Одеса се опитаха да я превземат, ама не могат - много напъни направиха, но не им се получи. Тя щеше да отвори вратите към Приднестровието и към Западна Украйна, ама изядоха голям бой. Те още на Змийския остров се спънаха и изядоха дървото (и бегом назад). Правилно се усетиха,м че ще останат без черноморски флот, щото там има едни ракети...
На Путин му се затяга примкката около врата и става все по истеричен. Тези опити за преврат изобщо не му помагат.




« Последна редакция: Jul 20, 2023, 04:07 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Ех Гога, Гогааа, сега за името ли ще се заяждаме - ами всички така им казват (пък и това не са хора), а и на всички им е ясно кои се имат предвид (като в руския виц дето при арестуването: - Ама аз тоя път не срещу Путин - Айде-айде, всички знаем кой е идиота)

И не е честно да се изказваш от името на други па ако ще и цял народ - и по чужбина има про и анти чебурашките, та не е хубаво да се изказваш така за цели нации - особено по-големите. А според теб Българите русофоби ли са или русороби  ??? (айде изкажи се за целокупния... едвам 6 мил. саостанале, щом за 300-400 мил. можа да обобщиш, 6 мил. насън да те бутнат...)

Понеже някой ще се заядът че и другите не са хора - доказателства моля (и с подпис и печат и заведно в деловодството, и от мен да мине отскоро вече можело и подписа да не е на половин страница  ;D с тяхните камъни...) - това дето като уктранците пуснат филмче и чебурашките кажат ама то това те сами са си го направили или че е симулирано не се броят, искаме руско филмче а не изсмукани опровержения че уж украинците се самоубвали

П.П. Ей, за малко да отворят втори фронт (щото толко им е акъла)
https://offnews.bg/sviat/rusia-plashi-iuzhna-afrika-s-vojna-ako-arestuva-vladimir-putin-obnov-805143.html
« Последна редакция: Jul 20, 2023, 06:02 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
При нас не е бил задължителен абонамента, който е искал се е абонирал. Но като ученик в началното училище когато съм бил в библиотеката, съм разглеждал разни броеве на това издание. Спомена ми е само за различни цветни русунки, ама за текстовете - нищо не се сещам.

Но то и много години са минали от тогава, комай 45-50.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
По начало според мен е безкрайно грешно да се делят едните са хора, а другите не. Т'ва е чудничка рецепта сами да си докараме Апокалипсис от тия дето няма връщане назад. Астереоида на Брус Уилис ще ни се струва забавно, шарено камъче.

Всички сме хора въпреки, именно поради грешките, които допускаме. Иначе щяхме да сме богове или обратното — амеби.

Въпроса е как да изправим грешките.

Един добър начин за приключване на войната е превземането на Харков. Тогава спокойно може да се обясни на руския народ, че целите са постигнати и може да се спре с тази лудост.

Който следи само западни медии, не знае, каква истерия е в момента в Москва. Ако разделението тръмписти и килъристи ни се струва твърде лошо обтягане на ситуацията, то там е дори по-зле.

=*=

Руснаците не са правили дори далечен опит да превземат Одеса. Никога не са правили и най-малка офанзива в тази посока. Змийския остров го освободиха, не защото не могат да го задържат. Това беше част от зърнената сделка. Ако Русия не може да задържи нещо, какво да е в рамките на Черно море, спокойно можем да я пишем бегала. Черно море е основата на руската защита. Затова всичко започна именно с п-в Крим.

В Одеса освен бомбардировки, друго не е правено. Иначе Одеса нямаше да е вече украинска.

А да се плашат руснаци с ракети е като да се плаши куче със салам. Само го дайте насам.

=*=

Българите в България са 95% русофили и това число никога не се е променяло и няма да се промени. Макар шест милиона да ми се вижда прекалено оптимистично число. Не бих дал повече от пет милиона и половина, дори главата ми да е заложена.

Има едни пет процента понастоящем наричани жълтопаветен умнокрасивитет. Те също винаги са съществували и са имали много имена. В творчеството на любимия ми Алеко например, може да се открие яростна критика срещу тях в първите години след Освобождението.

Разбирам ги и тях. Имат се за нещо повече от нас обикновените хора и искат още повече. Това е в човешката природа и няма защо да ги виним. На тяхно място бихме били същите.

Нормално е да изпитват вкоренен страх от Русия. Не е нормално да ги оставяме да определят съдбата ни.

Дори природата ни го каза в прав текст. Когато пристигна зеления комедиант, се изви буря. Какво точко очакваме да ни се случи, ако продължаваме така?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
П.П. Ей, за малко да отворят втори фронт (щото толко им е акъла)
https://offnews.bg/sviat/rusia-plashi-iuzhna-afrika-s-vojna-ako-arestuva-vladimir-putin-obnov-805143.html

Това забравих да го коментирам, а не го и отворих. Не знам, от къде е взето (защото определено е загуба на време да щракам върху него), но е толкова далеч от истината, че няма накъде. Голямата грешка на САЩ от последните десетилетия е, че в главозамайването си, те изпуснаха третия свят от контрол. А третия свят е около ⅘ от света. Всичко без трите континента — Европа (до центъра ѝ някъде около Полша), северната част на Северна Америка и Австралия. Китай е трети свят, нищо, че има мощно производство.

И точно на това заложиха китайците. Взеха да консолидират под крилото си този трети свят с обещания да го направят поне втори. И разчитат, че малки и слаби, но много, обезателно ще бият единия силен.

За собственото си добро няма да кажа, в чия полза изглежда, че ще приключи. Свят управляван от китайци ми се струва по-зле от Ад.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Цитат
превземането на Харков

Хе-хе защо да се ограничаваме само до един град (дето уж бил в пустошта), направо да им се даде целия свят, ААА вярно това вече се пробва при нацитата и не им се получи. Българския народ има една хубава дума която много точно ги описва - терсенета, целия свят така а само те онака, ама инак само те биле правите/правоверните и... всички знаем какво стана с предишните наци(онал социалисти), а тия даже са/бяха само обикновени цоциалисти.

А може и Марс да им дадем, а, още..и останалите планети и да си прекарат там топла и студена вода и делфини да им ги вардят  :P
« Последна редакция: Jul 20, 2023, 17:32 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Хе-хе защо да се ограничаваме само до един град…

Защото този град е центъра на Донбас. Как ти звучи да освободим България, но без да освобождаваме София?

Аз никога не съм твърдял, че руснаците са прави. Щом воюват, значи по подразбиране грешат. Щяха да са прави, ако бяха решили проблема с мирни средства. Вярно е, че Украйна им се катери по цепките от четвърт век, но въпреки това съществуват мирни решения. Дори и днес са възможни. Всъщност Байдън като напоследък да обръща палачинката и в един момент да се случи. Дори чак толкова невъобразимо мощна страна като Съединените щати не може да продължи вечно да опорства. Няма да останат украинци.

=*=

Другото е чиста пропаганда и няма общо с действителността. Даже беше описано в една книга, ама нейсе. Твърде познато е, че да повтарям, как войната била мир и т.н. И без това от космична, гледна точка и това не е вярно.

Когато национал-социализма тръгваше да завладява света, СССР беше от другата страна. Да би бил техен съюзник, сега всички щяхме да си общуваме на немски. И коне щяхме да бъдем, също.

Така, че това са глупости. Национал-социализма съдържа в названието си социализъм, но няма нищо социалистическо в него. Както в христиан-демократичното¹ няма нищо християнско. Предполагам, че и демократично няма, щото в нацизма няма национално в смисъла на нация. Но, как да е. Не съм безкрайно запознат с немската, политическа система.

Хитлер е бил болен мозък, подобно на Бонапарт. Само такъв може да си помисли, че е възможно да превземе целия свят. В Кремъл е бъкано от малоумници воглаве с командирования чекист, но чак толкова тъпи не са.

Но всичко, което си говорим, са празни приказки. В момента всички — САЩ, ЕС и РФ работим единствено и само за китайската кауза. Толкова сме егоцентрички и загледанив пишките си, че изобщо не осъзнаваме, какво вършим. Жалко за което.





===

¹/ Тази думичка не е българска и ми се чини, че изглежда странно да се изписва с „Я“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Цитат
Хитлер е бил болен мозък, подобно на Бонапарт
А що бе, и в момента всички знаем кой е болният 'мозък'
Даже минцифаите в милиционеристан го знаят, но засега още не арестуват....
« Последна редакция: Jul 20, 2023, 19:48 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Знаем го, даже скоро пак падна,че и заспа публично отново, но упорито не го пенсионират,  и втори мандат му готвят ;) Удобен е, въпреки очевидния разпад на синапсите.

П.П. По темата- и днешните нацисти със свастиките ще свършат като вдъхновителите си.
« Последна редакция: Jul 20, 2023, 20:14 от Nik123 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4650 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71689 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx