Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 109397 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Мдам остава им само да завъртят задника в противоположната посока .. всичко ще стане в рубли ..и пей сърце

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
всичко ще стане в рубли

Remotexx на чужд гръб сто тояги са малко. Но всъщност големия проблем не са рублите, а юаните. Всичко ще стане в юани, а не в рубли. И докато някои си живеят безгрижно в отвъдокеанския рай, точно ние в Европа ще лапаме китайската хурка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Получих заслужена критика на ЛС от Лунната долина, че графоманията ми е нечетима. Затова ще отговарям на части.

=*=

Кой и какво да подари и кой и кого е предал?

Точно това ще се опитам да изясня, макар вече да опитах в предишните си писания по темата.

Официалните евроатлантически власти в Армения заявяват, че няма да се намесват в конфликта за Нагорни Карабах.

Да си представим реалност, в която Турция не съществува, сиреч все още Гърция е ИРИ. И така също в края на ВСВ българските войски не се оттеглят от Кавала.

Комунизма (опита за него) изобщо не е съществувал и така директно се пренасяме в деветдесет и трета да речем, но поради липсата на онзи период са минали под десет години от четиридесет и четвърта. Макар в случая на Армения да са двадесет.

Тогава Гърция решава да си върне Кавала, като все още цялото българско крайбрежие е населено предимно с гърци, защото и края на турското робство не се е случвал.

Обаче ние сме в деветдесет и трета, напълно обеднели, в безпътица, политиците разрушават и крадат като за последно, по улиците се разхождат борчаги с дебели ланци, а българската армия макар още да е налична, е в пълен хаос и недоимъка е до там, че все още ненарязаните танкове и самоходни гаубици ръждясват, и няма нафта да бъдат изведени на учение.

Представи си го, нали? И вече разбираш на къде бия.

Та какво точно очакваш да направи нашенската Николинка в този случай?

И колко точно време България ще продължава да съществува след този случай?

Не само заявяват, че няма да се намесват, ами и не искат помощ от съюзниците си и не признават същите свои роднини в същия този Нагорни Карабах. Роднините им там, в Карабах, капитулират.

Българите в Кавала се предават.

Обаче Русия ги била предала..  а американските им марионетки в правителството не са.

Това, което намеквах в предните писания. Как стана така, че Николета Пашова стана министърка в Армения? Щото то и акъла на Пашинян е като на нашенската Лозанова.

Защо след нещата случили се в Дагестан, Чечения, Казахстан, Грузия, Украйна и на още много места, мерзавците в подопечното ведомство на Лавров продължават да спят и да не хаят, какво се случва? Нали РФ щеше да ни представя алтернатива? Къде е тя??? Ако ще действат като банкстери, предпочитам банкстерите.
« Последна редакция: Sep 21, 2023, 10:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тук хващам, къде те сърби и затова отговарям отделно. Пък и стана дълго. А няма връзка с предишното.

Сега ще видят западния рай- първо ще им изкупят земята, после ще им прилапат банковата система, после заеми от МВФ и всички други бонуси..

Без МВФ ние щяхме да сме Зимбабве, Етиопия или нещо от сорта. Твърде бързо забравяме, какво сме преживели.

Нашата банкова система не е прилапана. Но ако аз ще превземам държава, бих почнал тъкмо от нея. Руската мутра Путин явно мисли точно като мен, защото от сигурно 20 години, всички украински банки се държат всъщност от руски криминали. Това за бандюгите важи за цялата им икономика, не само за банките, но понеже ги спомена.

За едно си прав. Класическия, западен фодализъм (за разлика от източния, където има друга специфика) се крепи върху собствеността на земята. Това се променя рязко в модерността, където властта неочаквано за обикновените хора се променя и се основава на собствеността върху средствата за производство. Последното е забелязано и описано от Маркс. Не е бил толкова тъп, колкото ми се струва, макар все пак да е глупак.

Тук би следвало да напиша, защо това се случва. И причината не са еврейте и не са масоните. Те са обикновени изпълнители, общи работници на строеж. Но Лунар е прав, че пиша по отвлечени, не свързани с физическата реалност теми и ще спра.

Как да е, в днешните свободолюбиви, постмодерни времена се оказа, че дори да се казваш Китай, трудно удържаш собствеността върху средствата за производство, затова феодализма се завръща.

И познай! Именно. Компаниите на ЦРУ за регулиране на доларовите пазари (говорил съм ви за тях) се заеха с изкупуване на украинската земя и вече притежават голяма част от нея. Това беше очевидна поръчка на демонократите на Килъри, който са превзели Демократическата партия и Вашингтон.

Обаче те не стъпиха на празно поле. Преди това същата земя се притежаваше от руската мутра Коломойски, слуга на Путин. Смешното е, че именно той по поръка от Кремъл инсталира зеления комедиант. Но сега по желание на благодетеля му Байдън се наложи да отстрани същия Коломойски веднага след като му иззеха земята.

Не е невъзможно да се появи Спец-а да ни обади, че е украински хазар, но е такъв само по народност. Де факто е кремълска креатура.

=*=

Чат-пат са ме питали, от къде черпя информация за нещата, за които говоря. Парадоксално, но от никъде и всякъде. Нарича се аналитично мислене. Това е високопарен начин да се каже, че трябва да се навързват известните ни неща.

По този начин например: аз никъде не съм срещал нещата за Коломойски, които написах преди малко. Просто навързах известното ми с актуалните новини.
 
Но никак не бих се учудил, ако някой извади наяве статия, коментар или дори бележка, която в 99% да говори същото. Често ми се случва. Фантазирам си по някакъв въпрос и намирам други стигнали до същите изводи.

Реалността, която си създаваме, не е уникална.
« Последна редакция: Sep 21, 2023, 10:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Изчетох си цялата, писмена логорея и май не става ясно, от какво е причинена.

=*=

Бесен съм на руснаците и всеки русофил би трябвало да бъде. Русофобите са си бесни кучета по принцип.

Там е работата, че РФ е напълно капиталистическа страна, но нейде от втория мандат на Путин чрез разни, странни, откровено за освидетелстване хора като Дуггин, взеха да дават заявки за цивилизационна промяна.

Зад всичките дрънканици за Евразия, православие и руски мир не особено на дълбоко се криеше нещо, което можем да наречем: например империализъм с човешко лице.

Правя си каламбур със социализма с човешко лице, защото наскоро имаше годишнина от позорната за нас Пражка пролет и ни напомниха за него.

Вкратце, това беше идея за социализъм с пазарни елементи, нещо като настоящата ситуация с Китай и Виетнам и не много по-различно от НЕП на Ленин.

Проблема на цялото нещо е, че пазара е системата на вълчо поведение, сиреч безпределно пилеене на ресурси. Но да речем, че това ни е наследствено от колониализма и е неизбежимо.

Тук по-съществения проблем e, че пазара е несъвместим със социализма, защото създава неравенства. Където има неравенство, няма социализъм. Поради това Сталин отмени НЕП, е и поради други причини.

Искам дебело да подчертая, че това го пиша във връзка с обяснение на проблема и не съм поддръжник на социалистическите и всякакви леви идеи, като може би изключим екологичните инициативи. Смятам Сталин за чудовище сравнимо единствено с подобните му Александър Велики, Цезар, Чингис, Тамерлан, Хитлер, Дизраели, Чърчил, Линкълн, Рузвелт, Труман и Кенеди. Изпускам някакви други по-известни изроди, историята е претъпкана с тях. Сиреч смятам Сталин и подобните му за по-черен от дявол, защото дявола си има оправдание, а тези са просто кръвожадни и глупави.

Връщайки се на темата, руснаците говорят, че ще правят капитализъм със социалистически уклон, сиреч девиза на Великата френска революция. Вероятно е излишно да казвам, че смятам Империализма/капитализма с човешко лице също толкова възможен, колкото социализма с човешко лице. Първото не е капитализъм, второто не е социализъм.

Но поради стремежа на думи за свобода, равенство и братство и далеч преди войната с Украйна (и НАТО), те вкараха на въоражение девиза: Никога не изоставяме своите.

Да де, но това са само думи, които никога не се претворяват в дела. Само през последния месец изоставиха своите в Судан, Гватемала и Армения.

п.п. А нас самите ни изоставиха преди тридесет и четири години заедно с половин Европа.
« Последна редакция: Sep 21, 2023, 14:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3129
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да погледнем от всички страни: Не изоставиха своите в Донбас. Не изоставиха и своите в Грузия, преди това, 2008 ли беше.. Чечения също. Сега тя е в РФ. Гватемала и Судан? Какви "свои" са там? А в Армения да се сърдят на управляващата си грантаджийска клика. И да си поискат помощ от САЩ. Веднага ще я получат, във вид на НПО, ЛГБТ, и глупостите, че като всичко стане един цял юроатлантски съюз, няма значение каква нация си, и къде ти е столицата.

П.П. Не изоставиха и сърбите. И затова в момента е тоя натиск върху тая държава, да я преформатират американците (не споменавам Брюксел, защото урсулките, борелчетата и прочие макрончета са просто еквивалент на нашите гнусни американски марионетки- ококорени простокировци, но на по-високо ниво). А знаете ли, съвсем наскоро мои близки ходиха до Хърватска, Загреб. Като се преминава през Сърбия. Прости пътни впечатления: в Сърбия пътищата са хубави, а в Хърватска- също като нашите в България. Цените- в Сърбия като нашите, за някои неща по-ниски. в Хърватска- както нашите, но в евро. А горивата още по-скъпи. Моите говорили с хърватите и онези им казали- ако можете да не приемате еврото, не го приемайте. При нас като го приехме, цените скочиха, а заплатите- не. Поствам тук, както ми го разказаха. В резюме- в европейска Хърватска пътищата им като у нас, а цените- в евро. Плюс, забравих да спомена, магистрални такси. В антиевропейска Сърбия- пътищата по-хубави от нашите, цените- като нашите. Е, защо така?

Нас самите ни изоставиха, след като нашите (управляващи) сами се надупиха за Ран-Ът.

П.П.П. И още нещо, което прочетох сега, след като написах горното- нашите продажници в МС и парламента от сглобката (че нали уж не било коалиция) решили да спрат вноса на руски петрол. Ама направо супер, простото е направил фелацио на презоеканския дъртак (или групово на менторите му). Какво следва- пак ще си купуваме руски петрол, но през Турция (и други посредници). Както в схемата с природния газ,  и, естествено, "четири пъти по-евтино". Тия от подмяната много обичат четворката- по четири хиляди давали руснаците за пропаганда, четири пъти по-евтин газ с кораби от САЩ.. дебили на конци. Глупости (на квадрати, т.е на 4) от една и съща уста:
https://webcafe.bg/business/lena-borislavova-balgariya-shte-poluchava-do-4-pati-po-evtin-gaz.html
https://www.dnevnik.bg/politika/2022/07/02/4364879_lena_borislavova_po_4000_lv_na_mesec_plashtat_na/
За глупаци. Как пък от "Козяк" не смениха с някое друго число опорките, а все това 4 спрягат.
Но руснаците са виновни.
« Последна редакция: Sep 21, 2023, 22:27 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Ремо, до едно време ми беше смешно, като някой намекваше, колко била рублата за долар. Има не малко държави, чиято валута спрямо долара е доста евтина. И това не означав абсолютно нищо. Погледни Япония например. Йената е повече от 147 парчета за долар, ма някой осмива ли японската йена? Не.
Няма значение, колко ти струва валутата. От значение е, колко можеш да купиш с нея. За да се сравни икономическото състояние на държавите се гледа нещо наречено БВП ППС. Или още, паритет на покупателната способност. Руснаците с тяхната рубла, която според повечето от вас за нищо не става, са на пето място в света. Преди Германия. А според мен руснаците са за хвалба, защото при всички тези санкции, те не само се държат, а икономиката им е в растеж. Не го казвам аз, а МВФ и Международната банка.

Вече не ми е смешно. Чудя ви се.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3129
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Отделно залата беше полупразна (май имаше около 50 %), а при Шолц беше направо празна (образно казано).
https://www.youtube.com/watch?v=AbV5pgB1uOQ

Вижте някъде от 15:25 до края дават и залата  :o
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Новината от днес (от петък, но днес я научих, че четири-пет дни нямах достъп до Интернет), че в канадския парламент аплодирали бурно (видях запис) нацист, ама нацист та нацист, от онези директно осъдени в Нюрберг. Как до сега израелците не са го отвлекли и убили, не е точно ясно.

Аз преди (малко след като беше избран) наричах Трюдо нацист, имах предвид, че е „нео“, демек, че се държи точно, както би се държал нацист, както например френския или руския президенти. Не съм си представял, че наистина може да поддържа нацистката идеология. Но нямах представа, че този човек е класически нацист, какъвто е например украинския комедиант.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3129
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Не е нацист, чисто джендър-либерастче е. Великите САЩ хвалят всичко украинско, канадчето се прислушва и престроява. Също като харвардските наши палячовци. Да не забравяме, че там има много голяма украинска диаспора, и то не от сегашно време, а още от годините след Втората световна война- не е само тоя бивш войник от СС-дивизията "Галиция", много такива (от подобни формирования на СС, от украинската спомагателна полиция, от УПА и т.н.) са избягали там и вече имат внуци и правнуци (сегашната вицепремиерка на Канада, и финансов министър- Кристина Фриланд, има украински корени, по майчина линия). Утре някой от кукловодите на демента ще каже, че е полезно да се консумират екскременти и послушковците  ще ги ядат пред камерите. Само за да им захранят сметките. Без да разсъждават. И с безсмислени приказки стил "Плювналиев".
Да, ама.. нещо все-повече се пропуква великата евроатлантическа коалиция:

https://dnes.dir.bg/na-fokus/polsha-poiska-ukrainskiya-esesovets-kogoto-aplodiraha-parlamentat-na-kanada-tryudo-i-zelenski

« Последна редакция: Sep 27, 2023, 21:02 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Ейййййййй,таман аз се каних да напиша това,и ме изпреварихте ...

   Скандала е дори още по-голям,предвид факта,че наркомана Зеленски
( евреин !!! ) също е аплодирал есесовеца !
От Израел бълват срещу него огън и жупел  ;D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Преди известно време съпругата на Джъстин Трюдо поиска развод.
Напълно я разбирам жената,не се търпи такава педерастия !
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
А кога нападнаха Украйна не мислеха за международното право, но ето че им допря до г@за

https://lupa.bg/news/rusiya-plashi-ako-balgariya-dade-na-ukraina-s-300-tova-shte-dovede-do-eskalaciya-i-zhertvi_257756news.html
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Не вярвам, @Nik123, че полското правителство го иска този, защото имат патриотични чувства. Искат го, защото поляците очакват това от тях. Полското правителство е загрижено единствено за преизбирането си, както всяко друго. Защото когато си на власт, можеш да разпределяш огромните суми, които идват по линия на ЕС, както и от разни международни неправителствени фондове, които инвестират страшно много в държави, склонни да променят регулации, пазарни, фискални и правни принципи, за да паснат на целите на тези инвститори.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4662 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71859 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx