Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 109205 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Формално си прав, въпроса е че за да си господар трябва да имаш подчинени/подвластни, иначе над кого властваш ?

Отделно властващите (особено сега в Запада) нямат нито квалификация и умения а още по-малко желание да създават каквото и да е, искат да вземат нещо наготово.
За мен класически пример (виждали сме го у нас) е когато мутрите вземаха бизнесите на хората и после ги изяждяха или продаваха и после търсят следващата жертва  ::)

Та дилемата им е доста сложна - да оцелеят (и останат вождове без племе) или да признаят поражение  и да се срине хубавия им свят (градината) и да попднат в джунглата  :P
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Израелската авиация е ударила в Газа и е разрушила една от най-старите православни църкви. С хора в нея.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
То ако не е взривена болница, ще е църква.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Не мога да разбера как Белия дом отпуска десетки милиарди на
евреи (не са заеми,помощи са !), без да среща съпротива ?!?
   Готви се "пакет от помощи" от близо 80 млрд $ за Израел и Украйна,
по всичко изглежда,че номера пак ще мине,т.е. в Сената и Конгреса
ще гласуват положително  >:D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Те тия милиарди за нищо ги нямат.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За оръжие дават 90 млрд., а за хуманитарна помощ сто милиона. Това не е безочие. Не знам, как да го нарека.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Днес Украйнската Рада (парламент) е приела (на първо четене) два проектозакона:

1. Забрана на Украйнската Православна Църква (предполагам че историята й е на повече от 1000 години);
2. Легализират се еднополовите бракове.

Оставям писаното без коментар  >:D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
За оръжие дават 90 млрд., а за хуманитарна помощ сто милиона. Това не е безочие. Не знам, как да го нарека.
Ами една голяма част от Конгреса са си закупили акции на компании във военната им промишленост, след като започна това в Украйна. Как очакваш да гласуват, след като от това правят луди пари :D

Днес Украйнската Рада (парламент) е приела (на първо четене) два проектозакона:

1. Забрана на Украйнската Православна Църква (предполагам че историята й е на повече от 1000 години);
2. Легализират се еднополовите бракове.

Оставям писаното без коментар  >:D
Учудвам се, че ние още не сме приели гей браковете. Или сме?  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Сметката е проста - огъня се поддържа докато Русия затъне/потъне в Украйна. Украинците нямат никакво значение, те ще трябва да свършат черната работа, а и нямат много избор. АТАКАМС са вече в Украйна и работят (за разлика на имагинерните путински вундерваре) и цялата територия е покрита -без изключение вече. И самолетите Ф-16 идват - бааавно.
Помнете ми думата Путинци ще лазят на колене за помощ от Америка ,когато Китай започнат да ги глозгат отзад. Вече се появиха карти на старите провинции в Русия с оригиналните китайски имена. Московското метро е пълно с китайски йероглифи- да почват да свикват.
Не знам какво са им модифицирали на Т-62 ама куполите им хвърчат още по-зрелищно без да са нужни дори Джавелини. Говорим за факти ама явно си мълчим за дузината КА хеликоптери дето дадоха фира вчера. Донецк вече се вижда с невъоръжено око.
А, и дори в СНБС/ МСНС и не знам си какви новини - Рублата е един Щатски Цент. Инфлацията естествено ще ти кажат някакви числа около 20 щото дават кремълски данни (то няма други). Истинската инфлация според специалисти е към 75-90%
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Я подай някакви линкове, моля те, защото ако Украйна свали за ден 12 руски хеликоптера, все си мисля, че това щеше да е от основните новини, обикалящи из медийната джунгла в прослава на силната и несломима украинска армия и помагачите им нацисти!

А вместо да ми говориш за рублата ( сякаш  ме интересува ) виж какво става на дълговия пазар. Дори японците започнаха да продават. Имали нужда да подсилят йената ( която е с около 50% по-евтина от рублата между другото ), но всъщност напускат кораба, който вече се пълни с вода. Основните купувачи на американски облигации вече настояват за по-големи гаранции за риска, който поемат. И не говоря за спекулантите на пазара, а тези, които  го крепят. Тези, които купуват и държат. Но вече не са склонни да стоят на тази несигурна почва, защото започват да гълтат вода. Потъват в тинята. А това се смяташе за най-сигурната "инвестиция", ако  не знаеш, какво да си правиш парите. Балона е напът да се спука. Ако никой не иска да купува американски дълг, какво ще направят от Вашингтон, какво им остава според теб? Ще печатат хартийки без никакво покритие и валутата им ще се срине в бездната. Досега стойността на американския долар се покриваше от чуждите стоки и природни богатства. Но това е напът да се промени. Долара скоро няма да струва и хартията, на която е напечатан. Какво ще остане от мощта на прогнилата по дизайн велика икономика? Нищо. И всеки, който е вързан по някакъв начин за нея, ще бъде завлечен на дъното. И  колкото по-дебело ти е въжето, толкова по-малки шансове имаш да се отскубнеш и толкова по-дълго ще стош долу. По-добре помисли как да се предпазиш, вместо да ми обясняваш, колко била слаба руската армия и руските хеликоптери. Нито живея там, нито ми зависи всекидневието от това.

И, @jet, що за човек плюе по някого, за да изкара опонента му нещо повече от това, което е?

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Цитат
Днес Украйнската Рада (парламент) е приела (на първо четене) два проектозакона:

1. Забрана на Украйнската Православна Църква (предполагам че историята й е на повече от 1000 години);

Предполагам да имали предвид тази
https://bg.m.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%28%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D1%80%D1%88%D0%B8%D1%8F%29&redlink=1

А не тази, която покрива 60% от населението
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0
« Последна редакция: Oct 21, 2023, 08:56 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   По отношение на гей браковете: не знам да са разрешени при нас,но
не е изключено да са ги прекарали през преходните и заключителни
разпоредби на друг закон,т.е. да сме поставени пред свършен факт. >:D

   Тук Ник може да си каже думата...
   
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Едва ли следи всичко, което не е свързано точно с неговата област на правото. Освен, ако не е чул нещо покрай колеги.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Пусти гейтаци.....................свършен факт, а ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   По отношение на гей браковете: не знам да са разрешени при нас,но
не е изключено да са ги прекарали през преходните и заключителни
разпоредби на друг закон,т.е. да сме поставени пред свършен факт. >:D

   Тук Ник може да си каже думата...
 

Не са. Точно това забрани триклетия и излишен Конституционен съд. Гнусни твари.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4658 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71830 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx