Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 109298 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Турски гамбит - операция Ятаган в гърба
Да видим сега как ще го отиграят

https://mobile.frognews.bg/article/285207/

П.П. също така и една реклама за канещите се да почиват у Крим лятоска
https://www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku/russian-wonderland-krieg-und-alltag-auf-der-krim-das-besetzte-paradies-100.html
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Защо срам, важното е да се пише грамотно, не каква подредба се ползва. Текстът си излиза еднакъв, със същите букви, без значение как си го въвел, на БДС, или фонетика.
6liokavicata ve4e e druga rabota  ;D ;D ;D

 [_]3

П.П. Писали сме по едно и също време с Ремотекс, Е, как да го отиграят, изгорелите немски  танкове (и други бронирани машини) по полята са повече от 370 ;) Иначе Ердоган е тарикат- и с двете страни търгува и в тая война по основната тема, и в оная в Палестина. Па и то не се знае колко от това ще стане, и колко са приказки.. Ще видим.
Байтактаря от поне година украинците вече го позлват само за наблюдение отдалеко, защото се оказа, че всеки път, като се пробват да го ползват по основното предназначение (ударен), се среща с ракета и дотам. Ставал за някакви босяшки отряди като в Нагорни Карабах, или Мали, но не и за фронта в Украйна, срещу силен противник.
« Последна редакция: Dec 02, 2023, 18:25 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да плашиш руснак с танкове, е като да плашиш куче със салам.

Три танкиста, три весели дружки.

Бе пусна ли вчера новина, че руснаците произвеждат три пъти повече автоматизирани въ’ртолетчета от украинците? Защо ли им е?
« Последна редакция: Dec 02, 2023, 18:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Да не забравяме че всъщност танковете да еврейски, за който е дочел новината докраи  :P

П.П. А де го сега Зевса да ни светне - сега тия кримчанки рускинки ли са или мискинки...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Защо срам, важното е да се пише грамотно, не каква подредба се ползва. Текстът си излиза еднакъв, със същите букви, без значение как си го въвел, на БДС, или фонетика.

Защото имаме най-добрата в света, а пишем на най-лошата. И после защо всички имат проблем със ставите на ръцете :(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Евреите нали се отказаха да продават танковете, а вместо това да ги пратят в Газа?

п.п. Сериозно, ако в Израел разберат, че ще продават Маркаба на фашагите, натаняховия ще го заколят на площада. Не прощават подобни работи.
« Последна редакция: Dec 02, 2023, 18:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ако ще и във виетнамски донги да е, все тая.. Това в добрия случай е една танкова дивизия. Със сигурност ще разгроми РФ. Особено ако й намерят кемафи и там др. длъжности от екипажа. Спазарили нещо, някой ще намаже комисион.. и толкова. И "Меркава" си горят, арабелите показаха клипчета. Всички танкове горят- ейбрамси, чалънджъри, леопарди, разните варианти с Т (там 62-64-80-90)..

Зевса май отдавна не се е появявал тук.

Файър, сигурно има нещо вярно в това, защото са ми разказвали хора, изучавали машинопис, че БДС-а е десетопръстна, пък на фонетиката ползваш 4-5-6 пръста макс (аз поне ползвам толкова). Но, като си свикнал на едно, си караш на него, докато те удовлетворява, поне аз така правя.


П.П. На това се посмях- ".. Информацията предизвика мълниеносна реакция в проправителствените руски медии, които заподозряха таен заговор на Лондон с Анкара срещу Москва. Появиха се и коментари, че Владимир Путин не бил силно нервиран от факта, че турският президент Ердоган зад гърба му въоръжава украинците и влиза в сговор с Лондон и Вашингтон. Путин бил гневен и заради това, че тайните служби на Кремъл с голямо закъснение научили за договорката за танковете и Лавров е изглеждал жалък (наистина така изглеждаше...) на срещата на ОССЕ, заплашвайки Молдова, която била на прага да се превърне във втора Украйна, без да знае, че през това време Турция забива ятаган в гърба  на уж приятелска Русия..." - от статията.
Ама със сигурност Путин е бил много гневен и силно нервиран (всъщност джурналята в статията са объркали и са писали "НЕ бил силно нервиран", вместо " Е бил силно нервиран"- изпортили са хонорара- цитата горе е копи-пейст)- някой американски дрон го е наблюдавал отблизо, или пък британски учен  ;D А за танковата армада от 1000 танка.. явно броят вътре и изгорелите.

П.П. Хайде от мен една  [_]3 и хубава вечер (за някои хубав ден) желая!

« Последна редакция: Dec 02, 2023, 18:47 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ник ти не пусна ли новина, че американските си поискали обратно аврамовците и вместо тях ще им пратят немски котки, бракувани в Швейцария? Някак на американците и англетата не им уйдисва да им горят драгоценните играчки по фронта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, не съм пускал такова нещо.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Аз имах предвид разиграването на международната партия шах в сянка зад привидния непукизъм на повърхността. Нали сега разни конгреси гласуват и ще гласуват едни кинти за евреите, а ония какво да си правят старите танкове, ще ги дадат на Ердоганчо, почти безплатно, само да подразни мечкадарите, разкарвайки пък от своя страна още по старите си еврейски танкове. Има логика, нямат време да обучат нови шофьори, а оная новина дето спомена Гогата че руские правели повече дронове... Да го питам - а шофьори кога ще им направят  :P

Та това е (според мен) отговора за приема на едни палестинкски делегации в Москва, а и колкото да не ги нарежат на скрап (не всички си ги кътат като нашите само за пребоядисване и за скрап)

П.П. Още от римско време вече не се размятат армии насам натам ами кинти, армията е наемна и следва парите, та тия неща вече се решават по конгреси събрания и т.п.

П.П.П. А бе кой днес ползва клавиатура само на един език, за мен фонетиката ми е по удобна, скорост не ми трябва, да не съм секретарка, а и вече има ИИ да разпознава говор, за мен е по важно като мина на латиница и буквите да не ми се разместват.
« Последна редакция: Dec 02, 2023, 19:35 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами те и така са си бая омешани. Поне пет или шест са на интересни места. Няма съпоставка едно към едно на двете азбуки. Нашата има повече букви.

Познавам хора, които нямат проблем с латиницата. Не познавам такива, които имат. Но пишат на нея по-бавно.

Проблема на фонетиката не е с бързината (има и такъв). Проблема е с ергономията и хроничните болки в ръцете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ремотекс, ами международната партия (демек паричния поток) върви.. всъщност тия милиарди, дето американците ги представят като помощ за Украйна, не са помощ, а насилствено, ако мога така да се изразя, намиране на пазар за американската техника. Супурнайсет милиарда били дали.. което всъщност означава, че са дали тия супурнайсет милиарда от американския бюджет (от всичките данъкоплатци, демек), на няколко частни оръжейни компании, като цена за тяхната продукция, пък частните компании карат там техниката към Украйна.. защото вече е платена от бюджета. За това, че тия милиарди всъщност си остават в САЩ, писа даже Washington Post: https://www.washingtonpost.com/opinions/2023/11/29/ukraine-military-aid-american-economy-boost/

 Същото, като схемата с ковид ваксините,  демек парите се вадят от джобовете на много данъкоплатци и влизат в джобовете на няколко човека - в случая, в САЩ. Обогатяване на малцинство субекти за сметка на мнозинството. Тая "помощ" реално нищо не спасява- украинските "шофьори" ги хващат насила по улиците мобилизационните им власти, дори и в украинския сегмент на нета има колкото си искате клипчета и инфо как насила ги натъпкват по разни бусове. Ако ще и пет пъти по 370 танка да препратят, все тая. Просто американския оръжеен комплекс ще се налапа яко- и не само той, ЕС се прецакаха с тия санкции и производствата се изнасят в САЩ. Всичко това с мазните лафчета за димокраси и т.н. За какво толкова да се треввожи Путин ли, Иванов ли, или който и да бил там президент на РФ, от някакви танкове? Ще ги изпържат и тях. РФ си продава енергоносителите и без ЕС. Както и оръжията. А перемогата в Украйна само ще я сънуват.
Лично мнение.

Файър, кой на каквото е свикнал.. и аз познавам доста хора, които пишат на БДС, и на фонетиката пишат точно, както аз пиша на БДС :)
« Последна редакция: Dec 02, 2023, 19:55 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Като българи знаем, че няма значение, какво се случва на фронта. Изхода винаги е политически. Затова разправях, как след около година и половина путката ще предаде народа си. Ще изчака да го преизбират. А Навални е жалък. Не знам, защо го подкрепят. Той е куц кон. Не си струва.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Навални го подкрепят само в туитъра и подобни, и то разни грантаджии.
Но съм съгласен с теб- изхода от всяка война винаги е политически. С едно уточнение- че политическият изход зависи в голяма степен, от този на фронта. За някои субекти, в предния ми пост- и финансов.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако да беше така, България щеше да е двойна преди да се освободи. Вместо това имаше конгрес в Берлин. А за след това не ми се и говори във Франция, какво става.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4660 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71839 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx