Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108700 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Егати и работата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Хроники Сдыхающей Империи

https://www.youtube.com/watch?v=LIHAL3-i9s0

Егати и работата.

https://www.youtube.com/watch?v=d-hB56RiPLo
« Последна редакция: Dec 20, 2023, 09:19 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ремотекс, откъде ги копаеш такива..  ;D

За първия клип- някакъв цирк, екзалтиран дядка се кара на ученици.. а @user-if5ko3im9n му е отговорил много качествено с обстоен коментар, който иска, ще си го прочете, аз ще цитирам само края -  "..Дальше и смотреть не хочу. Лучше цирковых клоунов посмотреть, они смешнее этого клоуна."

Втория е даже по-зле и от оня Обманутия россиянин.
Ходорковский лайв.. името да не е на същия Ходорковски, който изкара там в един затвор известно време, шиейки полицейски униформи?
Егати и пропагандата нелепа  [_]3

А при нас е рай, един Шиши, един Боко, един Про100киро и един Мравояд продадоха държавата за центчета.

Но да де, темата е за войната - колкото повече руснаците напредват, толкова повече ще се появяват такива простотии.



« Последна редакция: Dec 20, 2023, 15:58 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
За втория по-съм съгласен че "лъже като очевидец" (или как там им викахте по вашему - кошаревските...), но за първия не мога да се съглася.. прав е дядката за много неща "димонакрасито" както го наричаш поне ти дава шанс за/на избор(и) - сега.. че такива си ги избирате - ваш проблем  ;D
https://www.vicove.biz/0b2842e69b3a52fb3d463270e72007f0
(а някой го знат и по иначе - за Чапай и Петка)


П.П. А другите що не ги изреди, тия къде... за копейки...
А вярно - те са същите
« Последна редакция: Dec 20, 2023, 19:58 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Изредил съм, които са актуалните, а глупостите за "копейки" тръгват от употребената уста на Ленчето- от ония глупости за 4000 .. само не пиши, че вярваш на такива инжекции за идиоти.
В момента правителството, ведно със сглобката, изброена по-горе, и официалния паткан-прайм, който скоро ще се ротира ли, резорбира ли, не е ясно, е на американска каишка, и слушкат. Шиши и Боко ги реабилитираха, ах, какви титани ..
И като финал- тия посолствени марионетки не сме ги избирали, виж статистиката- при нас 70% не гласуваха, отвратени от американската сглобка. Мнозинството в парламента вкупом няма 30 %, въобще за какво представителство говорим? За такова, на фалшификации и евроатлантически "ценности". ГолУемо димокраси, гоУемо чудо- да гласуваме, за някой от всичките говорещи глави на командно дишане от посолството, то голям избор, няма що.
« Последна редакция: Dec 20, 2023, 20:42 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Гледам,републиканците и в Сената,и в Конгреса са блокирали
абсурдните помощи за Украйна и Израел на стойност десетки милиарди $ !

   Направо чудо !
Имало и трезвомислещи там !
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Дето Байдъна казваше, че ако не отпуснели такива велики суми за Украйна - ами то правели голяма услуга на Путин.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Нищо не сте разбрали   ;)

Байдън нали каза, че парите трябва да се отпуснат, за да могат да бият руснаците, проливайки украинска кръв. За да не трябва да ги бият на собствен терен. Е, сумите не бяха отпуснати, следователно САЩ и Великобритания директно се включват във войната. Каквато и беше целта на двете партийки в Конгреса.

( Конгреса на САЩ, @spec1a, е съставен от две камари - тази на представителите и тази на Сената. Конгресът и Сената не са две отделни институции, а едната е част от другата. )

Ако не ви е известно, задкулисието в ЕС се опитва да овладее военните сили на всички държави в съюза под едно командване, а военната техника да се произвежда от една компания. Няма да е избираема, а просто посочена и сключен договора. И една подробност - договора между ЕС и Великобритания за Brexit не засяга отбраната. Там зависимостите остават в сила. Или иначе, ако Урсула успее да направи това, ще подчини военните сили както на Великобритания, така и на ЕС на едно извъннационално командване, подчинено на Брюксел, които пък са подчинени на САЩ и задкулисието там. Едни ръчички ще управляват цялата отбранителна мощ на Запада.

Отбранителна ли казах?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Знам, че основата на мнението ти беше социалната катастрофа и човешко унижение, за което ти се извинявам, че коментирам друго.

…след свършека на войната украйниците ще са най-боеспособната единица на НАТО.

Тая глупост се тиражира и от ответната пропаганда. Русия била станала по-силна от САЩ. А пък Китай вече имал повече лодки от тези на ВМФ на САЩ.

Това второто не е дори за коментиране. Де да беше само до бройката. А и в тая бройка не се включват подопечните на САЩ.

По другия въпрос, едно на страна дето каза 4096, че половината (около двадесет милиона) напуснаха страната, а още милион е в гробищата.

Не може да е боеспособна армия, която е била във война. Това е поради простичкия факт, че се е обезкървила. А е така, защото добрите войници умират първи. Остават живи скатавките. Това важи за всяка една войска.


"2 св. война е спечелена от алкохола и амфетамините"  ;D

По-скоро е обратното. Загубиха я. Немците, които измислиха и прилагаха метаамфетамините, за да си правят блицкригове, загубиха срещу руснаците, които бяха трезвени. Знам, че обичат водката, но някой трябва да им я достави. А, ако случайно получат от някъде, няма да могат да стрелят, улучват и те ще са жертвите, а не врага. Тези, които са победили, са били трезвени, иначе щяха да са мъртви.

Един колега редовно се друсаше. Не бяхме достатъчно дълго време заедно, за да забележа някакви последствия.

Това, което правят коката и амфетките (синтетичен заместител на кокаина) е да освобождават допамин в мозъка. Това е, което тялото прави при опасност. Имаше едно копче turbo на 386, същото е. Дава ти повече енергия, за да преодолееш препятствието.

Но първо не можеш да си постоянно в подобно състояние и второто, коката не произвежда допамин, само го освобождава. Сиреч резултата е, че накрая си разбит във всеки смисъл.

Ако в работата ти има толкова напрежение, че не можеш да издържиш без наркотици, то по-добре да напуснеш. Никаква сума пари за заплата не си заслужава да се прецакваш така.

https://kyivindependent.com/air-force-downs-russian-su-24m-bomber-near-snake-island/

Засега ВСУ печели срещу ВКС

Това щеше да е смешно, ако не беше трагично. Украинците не бяха сваляли руски самолет повече от година, а руснаците убиват по няколко украински пилота всеки ден. Човек да се чуди, как не им свършиха самолетите. Наистина не ми се иска да съм на мястото на ВСУ.


(изкл. онея който са в подкрепа на едни окупатори, който обаче държат да бъдат наричани освободители)[/i]

Пожелавам на всички да имат такива окупатори като тези. Идва, окупира те, прави ти държава, дава ти всичко и си заминава. Далеч повече ми харесва от онези дето идват, избиват всички, унищожават всичко, тръгват си и всичко остава в хаос.

Обяви ли България война на САЩ и Великобритания?

Гледай, каква работа, идва окупатора и вместо да ни превърне в картофена нива и ни подари на Гърция, както предлага Чърчил, ни дава територия, маха ни репарациите и си заминава по живо, по здраво. Не се бие с никого, не стреля по нищо. И после защо до неотдавна имаше един надпис за благодарния ни народ. Правилно го махнаха. Няма по-неблагодарна нация от нашата.

https://smoliarm.livejournal.com/759382.html

Не мога да си представя нищо по-гнусно от това. Още железария вместо пенсии, още смърт вместо любов. Чудесно!

И за да е още по-красиво снимали девойки в пълно, бойно снарежение. Тия девойки дали ще са толкова усмихнати, ако ги пратят в Работино или Андреевка? Каква точно сума е приемлива да ти платят за съвестта, че да прокламираш смърт и разруха?!

П.П. А другите що не ги изреди, тия къде... за копейки...
А вярно - те са същите

Склонен съм да се съглася.

Не виждам точно никаква разлика между Пеевски и Ходорковски.

А демокрацията не е панацея. С което не казвам, че не трябва да я има!!! Даже Путин е много по-демократично избран от нашите. Нашите управници са избрани със 17% (шестдесет и няколко депутата) при тридесет процента активност. Путин е избран с осемдесет процента при осемдесет процента активност. И при него злоупотребите на изборите са триста пъти по-малко от тук.

Ненавиждам Путин и бих го разкарал на секундата, но руснаците си го обичат и гласуват за него.

Склерозиралия дядка, дето не си помни името също дойде след грандиозна, изборна измама и то срещу кандидат, за който най-мекото определение е неадекватен. Позор е за великата, американска нация такива бастуни да са им президенти.

И разбира се, не може да не опрем до хитлер по закона на всеки форум. Той също е избран демократично, а Чърчил и Рузвелт са узурпатори и прасета, срам за човечеството.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако не ви е известно, задкулисието в ЕС се опитва да овладее военните сили на всички държави в съюза под едно командване, а военната техника да се произвежда от една компания.

Простата истина е, че никоя държава в Европа и света (ако не броим САЩ, РФ и КНР) не може да се отбранява сама. Трябва да има колективна сигурност, но тя да не се казва НАТО и да не включва САЩ. Второто условие е задължително, защото всяко членство на САЩ превръща всяка, военна организация от отбранителна в нападателна.

Нищо против САЩ. Обичам ги, уважавам ги, благодаря им. Но интереса ми като европеец не е да съм техен, военен съюзник. Искам да имаме търговски, културни, всякакви отношения, но не и военни.

Само, че и това е неизпълнимо. С тази война лъсна, че ЕС е абсолютно беззащитен и незащитим. Никой тук няма никакъв военен потенциал. Свръх-луксозния живот ни е превърнал в лентяи. Затова би било най-разумно да не се зъбим на Китай (и колонията им Русия, в която ние ги превърнахме).


   Гледам,републиканците и в Сената,и в Конгреса са блокирали
абсурдните помощи за Украйна и Израел на стойност десетки милиарди $ !

   Направо чудо !
Имало и трезвомислещи там !

Не, няма. Всичко е игра на републиканците да спечелят изборите с Тръмп или без. Искали били да си пазят границата. Само, че този проблем по границата сами си го създадоха. Каквито и стени да построят, а е невъзможно да опашеш цял континент със стена, то пак няма да решат проблема. Единственото решение е да оправят причината, а не искат.

А по другия въпрос, много се дразня не на всичките русофоби, а точно на путинистите, които от месеци повтарят от сутрин до вечер за тази „помощ“ (заемите не са помощ!!!). Самите те изкарват така, че едва ли не Русия не е в състояние да бие, ако Съединените щати пращат железария в Украйна.

И това го говорят не само у нас, самите руснаци се радват и подскачат от радост. Мен би ме било срам, все едно съм излѣзал на улицата по пишка, ако призная, че не мога да бия противника, независимо кой е и кой му помага. Каква, велика държава съм, ако се страхувам от някоя от другите две?

Проблема в Щатите има още едно измерение, за което чух да говори само Скот Ритер и то наполовина. Бюджета за отбрана стремително се опитва да превиши трилион, а отбраната на Щатите става все по-имагинертна и несъществуваща. Другата половина я говорят от десетилетия пацифистите, към които смея да се числя. Не може да се изливат такива средства, а сто милиона американци да са бездомни, безработни, необразовани и без бъдеще.

Същото и у нас. Не може да си купуваме бронетранспортьори (дори да са българските, за които говори Копейкин), когато не можем да осигурим ПЕТДЕСЕТ ЛВ. (не петстотин, колкото минимум заслужават) коледни надбавки на пенсионерите, а самите пенсии да увеличим на полугодието, когато отдавна инфлацията ще ги е изяла.









« Последна редакция: Dec 21, 2023, 10:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Повечето държави в Европа можеха да се отбраняват сами.
Но ги скопиха.
Ако помниш, в НАТО влязохме в комплект с други две държави и върху трите беше наложен лимит, с колко общо отбранителна мощ трябва да разполагат, за да бъдат допуснати. Което означаваше, че трябва да съкратят войските си и да унищожат военната си техника. Да намалят боеспособността си и отбранителните си способности. И това доведе до съревнование между трите, коя да запази най-много от войските си.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
...

Същото и у нас. Не може да си купуваме бронетранспортьори (дори да са българските, за които говори Копейкин), когато не можем да осигурим ПЕТДЕСЕТ ЛВ. (не петстотин, колкото минимум заслужават) коледни надбавки на пенсионерите, а самите пенсии да увеличим на полугодието, когато отдавна инфлацията ще ги е изяла.

Абе реално държавата може да отпусне и повечко от 50 за коледни, квото и да плещи ококорения. Обаче има едно "Но.."
И то е- че едни парички влизат в джоба на поръчителя от изпълнителя (да речем, в случая- за БТР-ите, без значение наши ли, чужди ли). А пенсионера няма да отдели от своите 50 коледни някакъв процент на ококорения (или който и да било там на неговия пост).

Преди доста години си приказвах с един строител (т.е. собственик на строителна фирма, не работник), по служебен повод, но разговора тръгна и в друга посока. Даже не му помня името, нито фирмата, но разговора запомних. Ще предам накратко- викам му "Е добре бе, един път толкоз ли не може да го покриете като хората с асфалт, че догодина да не цъфнат дупки, или нарочно го правите калпав, че догодина пак да има пари за ремонта?" А тоя ми каза- "Виж сега,  ремонта на тоя път да речем оттука-дотам струва 3 милиона, по обществена поръчка. Аз един милион от тия трите го кихам обратно, че иначе няма поръчка. Втория милион си е за мене, нали и аз трябва да съм на кирия. А пътя го правя, с каквото е останало- последния милион и за колкото стигне".
Та, ресто от гражданите няма за повишени заплати, пенсии, коледни бонуси и прочие, но ако пренасочиш тия средства от държавния бюджет за грабежа, наречен "публично-частно партньорство", там вече е друга работа..

П.П. Сори за офтопика.
« Последна редакция: Dec 21, 2023, 15:01 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Нищо не сте разбрали   ;)

Байдън нали каза, че парите трябва да се отпуснат, за да могат да бият руснаците, проливайки украинска кръв. За да не трябва да ги бият на собствен терен. Е, сумите не бяха отпуснати, следователно САЩ и Великобритания директно се включват във войната. Каквато и беше целта на двете партийки в Конгреса.

( Конгреса на САЩ, @spec1a, е съставен от две камари - тази на представителите и тази на Сената. Конгресът и Сената не са две отделни институции, а едната е част от другата. )

Ако не ви е известно, задкулисието в ЕС се опитва да овладее военните сили на всички държави в съюза под едно командване, а военната техника да се произвежда от една компания. Няма да е избираема, а просто посочена и сключен договора. И една подробност - договора между ЕС и Великобритания за Brexit не засяга отбраната. Там зависимостите остават в сила. Или иначе, ако Урсула успее да направи това, ще подчини военните сили както на Великобритания, така и на ЕС на едно извъннационално командване, подчинено на Брюксел, които пък са подчинени на САЩ и задкулисието там. Едни ръчички ще управляват цялата отбранителна мощ на Запада.

Отбранителна ли казах?

   Добре де,объркал съм,вместо House of Representatives съм писал Конгреса.
Но пък,не съм само аз,много журналисти също допускат подобни грешки ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
О, не критикувам. С най-добри чувства внесох корекция.
То не е и от особена важност точно това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4655 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71740 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx