Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108895 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А, да, много обичам това, че не било турско и не било робство. Това го говорят пълни фантазьори.

Да си отворят речника на Уебстър и да видят, че модерния роб може да има собственост. Ама по еврейската терминология това било раб, а не роб. Много им знаят задниците.

И не било турско, защото империята се казвала османска.

Знаете, обичам да гледам корейски сериали. Корея 700-800 години (до началото на века, когато ги превземат японците) се казват Чосон. Защо се казват така? Защото така се е казвала кралската фамилия. Корейците спират ли да бъдат корейци, защото държавата им е Чосон?

Така и тук, турците не спират да са турци от това, че султанската фамилия е основана от някой си Осман?!?

Аз не съм почитател на Ердоган, както недолюбвам и Путин.

За мен той е обикновен измекяр. На това у нас му казваме „двулика лопата“ (служи в хлебарниците). Върти се, както си иска и все същото. Нищо мъжко няма в този. Никаква чест.

Но дори най-лошите хора имат положителни черти. Затова казах, че той за нас (българите) е добър с това, че не е толкова краен. Ако беше, нас можеше да ни няма. Но не се знае след него, какви ще дойдат.

Всъщност Ердоган наистина играе много опасна игра. Който надигне глава, всички се втурват да го смачкат. Ние като българи сме го виждали това непрекъснато, но е така в световен мащаб.

Та тези 65% не са чисто заслуга на Ердоган. Най-малко половината, ако не и ¾ от нея са дело на международни спекуланти (грешно наричани банкстери, защото това не са банки в класическия смисъл), чиято цел е като видят мърша да я оглозгат. Това правят с Турция. Тая бутафория с лихвените проценти е неговия тромав опит да отговори.

Парите не можеш да биеш.

4096 казва, че общия враг обединява нацията. Това може да е било вярно за Гьобелс и Германия, но не е вярно по принцип. Немците са велик народ, освен това са имали комплекс от това, че дълго са били разделени.

Виждаме го в Украйна, виждаме го в Израел. Ей, там са раите, търчете! Но тези народи хич не са толкова единни.

Не ме разбирайте грешно. Няма човек повече да желае от мен Израел и Украйна да оцелеят като държави. И двете държави са символ. Символизират различни неща, но са ярки символи.

Но и двете са на ръба да престанат да съществуват. Турция и тя е там.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
https://dnes.dir.bg/svyat/ruski-samolet-prevozvasht-ukrainski-voennoplennitsi-padna-v-belgorodska-oblast-video

Както изглежда, са му помогнали да падне.

".. Украинска правда, която съобщи, позовавайки се на свои източници, че самолетът Ил-76 е бил свален от украинските въоръжени сили, редактира новината си, премахвайки всякакво споменаване на свалянето на самолета. .."
« Последна редакция: Jan 24, 2024, 15:13 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Калашник.. селектора му, освен че е хвръкнал, явно е зацепил на автоматична:

https://vk.com/video/@zmaps?z=video-214698748_456355733%2Fpl_-214698748_-2

« Последна редакция: Jan 26, 2024, 13:10 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Гледахте ли интервюто на Тъкър Карлсън с Путин ?

   Направо им го завряха четвъртит на памперса в Белия дом,кукловодите
му,еврейския наркоман Зеленски и останалите "демократични" мастии.

   Аз,така да попитам реактивно-дистанционните кашици - явява ли се
Карлсън предател заради интервюто,Ъ ?  :o
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Гледах една малка част снощи, още не съм го доизгледал цялото. Ония мумии в ЕК вече са се разскимтели нато настъпани котета. По-важното е не толкова съдържанието на интервюто, а фактът, че е взето и огласено (затова скимтят, въх, отива на кино монопола върху медийното пространство)- лично мнение. Ами да даде и Зеленски интервю, но отказал. Или пък Урсулата може да се възползва. Пък публиката да прецени, кой лъже и в каква степен. Но няма какво да кажат, освен плявата за евроценностите и димокрасито, която въртят отдавна. За Байдън е ясно, той и половин час не може да издържи, без да оплете езика и да обърка я Макрон с Митеран, я да се заприказва с призраци.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
   Гледахте ли интервюто на Тъкър Карлсън с Путин ?

   Направо им го завряха четвъртит на памперса в Белия дом,кукловодите
му,еврейския наркоман Зеленски и останалите "демократични" мастии.

   Аз,така да попитам реактивно-дистанционните кашици - явява ли се
Карлсън предател заради интервюто,Ъ ?  :o
Изгледах го на следващия ден сутринта, че беше прекалено късно, да го гледам наживо и ми се спеше.

Общо взето, не беше много и интервю. Чудя се, какво са се разбрали предварително. Имаше важни въпроси, които изобщо не бяха засегнати.

Но едно беше ясно от интервюто и целта на Путин с това интервю също беше ясна. Развенчаха се глупостите за нещото, наричано от Запада "украински народ". Развенчаха се глупостите, че Зеленски и господарите му искат мир. Което и без това беше ясно за тези с глави на раменете.
Путин отново каза, какви са целите на операцията. Но за съжаление, както аз ги виждам нещата, за да ги постигнат, ще трябва да стигнат до Киев. Ако преди това самите украинци не се разправят със Зеленски и не се стигне до преговори с Русия със следващите на власт. Но според мен, нещата там няма да се решат десетилетия. Докато западните ненормалници са на власт и финансират екстремистките групи в страната.

Станаха ясни и други неща. Лъсна например пълното лицемерие на Демократите в САЩ, както и това на отрепките в ЕС. Последните искаха да баннат Тъкър, да не може да пътува.
Той човека от Русия май в Сърбия отишъл.

Близо или повече от 150М гледания само на неговия акаунт в Х. Колко още по другите новинарчета там, които излъчваха на живо и в последствие, не е ясно.

Биг Медия не може да постигне такова нещо и съм сигурен, че имат пяна на устата заради този факт. Надявам се скоро рекламодателите и спонсорите да се оттеглят от тях и да останат в миналото.


Форума се чупи, като се опитам да въведа символа на Х. Изрязва го, както и всичко след него в поста

Май по нашите новинарски емисии няма нищо или почти нищо по-въпроса? Или греша?
« Последна редакция: Feb 10, 2024, 14:23 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Разбраха се... за Полша
и за териториалните претенции към съседни държави, но
За Китай нищо - а "тишината в спалнята" е оглушителна
а не като да нямат вековни териториални спорове там...


П.П. А гледахте ли афтърпартито където идиота си признава че и той нищо не е разбрал
https://twitter.com/TheWakeninq/status/1755730069643817428
Какво остава за реднеците у Тексас напр.
« Последна редакция: Feb 10, 2024, 18:43 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Със сигурност това интервю е било съгласувано и със сегашните управляващи в САЩ, иначе Карлсън въобще нямаше да стигне до Москва. Което подсказва, че в САЩ кукловодите на демента са наясно с фактите- проксито им губи и трябва нещо да се разберат с руснаците. USрайна капут. Затова прехвърлят на марионетките в ЕК тежестта на войната (едни 50 милиарда ойро)

"За Китай нищо - а "тишината в спалнята" е оглушителна" - те са се разбрали отдавна. Мечтата на юроатлантите- да се сбият РФ и КНР, няма да се сбъдне, но знам ли, в метавселената всичко е възможно.

П.П. Вероятно, именно защото борците за димокраси оттатък гьола тепърва ще си имат проблеми с оглушителното мълчание на китайците, почнаха да дават на задна срещу РФ.
« Последна редакция: Feb 10, 2024, 19:07 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Не бързай с китайците. Онези – САЩ - имат много по-сериозни проблеми на родна земя.
Ще видим, накъде ще тръгне всичко ноември месец.
И изобщо. Изборна година е за много страни. Наистина за много. Ще е повратна точка за всичко и всички ни.
« Последна редакция: Feb 11, 2024, 12:41 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Не вярвам Карлсън да е питал памперса или някой друг в Белия дом
дали може да отиде в Москва. Не е нужно,той не е марионетка.
Минал е през обичайния път - искал е виза,разрешили са му и т.н.
А и интервюто е изгодно за Путин ,ясно е защо.
   А и Карлсън се ползва с благословията на част от републиканците -
тези,които искат САЩистан да не дава кинти на укрите (правилно !),
ясно им е,че голяма част от тях ще отидат при еврейския наркоман 
Зеленски и Хънтър Байдън; ще се харчат за курви и "бело".
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Пичове,това ме кефи !



Тръмп ще остави Русия да прави "каквото поиска" със съюзниците от НАТО, ако не си плащат

https://news.bg/int-politics/tramp-shte-ostavi-rusiya-da-pravi-kakvoto-poiska-sas-sayuznitsite-ot-nato-ako-ne-si-plashtat.html


 ;D ;D ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Ами дано да стане.
Така страните ще имат много по-разумна и умерена политика към РФ, а не както сегашната… истерия, лудост, фанатизъм. Не съм много сигурен, как да го нарека.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ех тоя Тръмп, еша му няма.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
И руснаците са почнали да ползват нета на Илонката, поне така казват украинците ("А дали е така, кой ще ми каже..", нали имаше една такава песничка..):

https://www.reuters.com/world/europe/ukraines-military-intelligence-says-it-confirms-use-musks-starlink-by-russian-2024-02-11/
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Chief Banderite of history agrees with Putin: "Ukrainians didn't exist."
Vasily Stepanovich Cook, Chief Commander of UPA, OUN admits fatal truth: "There was no Ukrainians back then, we were called Rusyns...."

::For those of you who do not believe Putin's words, here is a historical reference given by Cook Vasily Stepanovich — Cornet General of the UPA; head of the OUN; Head of the UGVR; Chief Commander of the UPA. After Shukhevych's death, he took over all his positions.

And this character, the choicest real Bandera, says himself that there were no Ukrainians before. They turn out to be Ruthenians (Ruthenians).::

https://twitter.com/simpatico771/status/1757101366663680059

Превод трябва ли ви?
Активен

the lamer's team honourable member

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4656 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71775 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx